Skocz do zawartości

Badanie poj z Gazem bez ważnego OBT


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie jest oczywista pomyłka.

 

Dlaczego nie?

Skoro przejeżdża Jelcz, a w DR jest wpisany Star, to raczej oczywiste, że jest to pomyłka.

Coś nadal słabo kombinujesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • elliot

    11

  • blakop

    10

  • ketiw38

    8

  • danielg539

    7

Chyba niedzielny rosołek ci zaszkodził ;)

Przecież napisałem już wcześniej WYRAŹNIE, że badanie z wynikiem "N".

Kiepsko kombinujesz, kłania się punkt trzeci tabeli za co można dać nega:

 

3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przyjadę do ciebie autem z gazem i powiem, że jeżdżę na PB i elpega nie używam, to nic cię nie powinna obchodzić moja instalka?

 

Hak to nie gaz. Hak musi być wpisany do DR tylko jak pojazd ciągnie przyczepę, natomiast gaz musi być wpisany zawsze. Nie interesuja mnie tłumaczenia klienta, że nie będzie jeździł na gazie bo i tak wpis musi posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc można jeździć pojazdem z zamontowanym hakiem bez wpisu w DR, gdy ktoś używa tylko haka do montażu bagaznika rowerowego lub nie uzywa go wcale :) .

A z zamontowaną instalacją LPG jeśli używana jest tylko do "zapełnienia sobie bagażnika", lub klient stwierdza, że na gazie nie jeździ, tak?

Bo jeśli pytasz się klienta, czy używa hak i on mówi ci NIE. To idź dalej i pytaj się czy klient używa LPG... albo czy używa ham postojowy, św długie, klakson...

Albo oświeć mnie i podaj podstawę prawną tłumaczącą twój sposób działania.

 

Redagując Twój post:

Gaz to nie hak. Gaz musi być wpisany do DR tylko jak auto jeździ na gazie, natomiast hak musi być wpisany zawsze. Nie interesuja mnie tłumaczenia klienta, że wozi tylko bagażnik na rower bo i tak wpis musi posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to nie hak. Gaz musi być wpisany do DR tylko jak auto jeździ na gazie, natomiast hak musi być wpisany zawsze. Nie interesuja mnie tłumaczenia klienta, że wozi tylko bagażnik na rower bo i tak wpis musi posiadać.

 

Tego nie napisałem :mad: .

Ustawa mówi wyraźnie, że zespół pojazdów skladający się z (...) może być dopuszczony do ruchu po dokonaniu adnotacji w DR o przystosowaniu pojazdu do ciagnięcia przyczep. Nie ma tam mowy o samym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie jest nadinterpretacja

 

Może faktycznie jest to troche naciagane ale art 108 p4 PORD wyraźnie odnosi sie do zespołu pojazdów z drugiej strony to jaka podstawą prawna można zmusić klienta do wykonania badania dodatkowego na hak podczas OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK nikt nie wpisze Gaz bez ważnego OBT.

 

A ja nie zrobie badania z wynikiem pozytywnym bez wpisu "gaz" w DR :D (niezgodnośc zapisu w DR ze stanem faktycznym)

Jak WK nie wpisze to niech skieruje na b.t :)

 

Daje N i wraca. .............................................. czasami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc można jeździć pojazdem z zamontowanym hakiem bez wpisu w DR, gdy ktoś używa tylko haka do montażu bagaznika rowerowego lub nie uzywa go wcale :) .

 

Ja tego nie napisałem :)

 

Powtarzam, oprócz nie bo NIE, NIE MA podstaw do wyniku "N" podając powód, że pojazd nie posiada adnotacji gaz w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, oprócz nie bo NIE, NIE MA podstaw do wyniku "N" podając powód, że pojazd nie posiada adnotacji gaz w DR.

 

Oprócz NIE bo NIE to np. wyjaśnienia MI, co prawda dotyczy to pojazdów z zagranicy, ale sytuacja jest analogiczna. Nie jest to zbyt klarowne, powody do N są wymienione, jednocześnie zapisy w DR nie odpowiadają stanowi faktycznemu. Więc wyjaśnienia autora przepisów można chyba uznać za miarodajne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie jest nadinterpretacja

 

Może faktycznie jest to troche naciagane ale art 108 p4 PORD wyraźnie odnosi sie do zespołu pojazdów z drugiej strony to jaka podstawą prawna można zmusić klienta do wykonania badania dodatkowego na hak podczas OBT.

W bardzo prosty sposób.

jeżeli klient nie ma wpisu w DR HAK to nie masz podstaw aby w rejestr wpisać HAK na podstawie 155. Związku z tym masz trzy wyjści

1) wykonujesz OBT pozytywne razem z dodatkowym HAK i wystawiasz pozytywne zaświadczenie.

2) wykonujesz OBT negatywne z adnotacją niezgodność danych z DR i zaświadczenie.

3) wysyłasz klienta do WK po wpis i wykonujesz po tej operacji OBT z wynikiem pozytywnym i wpisem w DR

::hey

PS właściwie to cztery wyjścia - nie obsługujesz klienta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, oprócz nie bo NIE, NIE MA podstaw do wyniku "N" podając powód, że pojazd nie posiada adnotacji gaz w DR.

 

Niezgodność rodzaju paliwa z wpisem w DR :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza wpisem GAZ jest zmiana rodzaju zasilania paliwa

P.1-P/LPG a tego Ty jeszcze nie widział..??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Farmer czy ty wiesz co robisz, znów musiałem czytać wszystkie posty aż do pierwszej strony, żeby wiedzieć o co biega :nook o co chodzi :razz:

Ty mię się nie czepiaj . To było skrótowe myślenie w formie pisanej. :D

 

[ Dodano: 12-05-2010, 16:13 ]

Nie wiem czy to nie jest nadinterpretacja

 

Może faktycznie jest to troche naciagane ale art 108 p4 PORD wyraźnie odnosi sie do zespołu pojazdów z drugiej strony to jaka podstawą prawna można zmusić klienta do wykonania badania dodatkowego na hak podczas OBT.

W bardzo prosty sposób.

jeżeli klient nie ma wpisu w DR HAK to nie masz podstaw aby w rejestr wpisać HAK na podstawie 155. Związku z tym masz trzy wyjści

1) wykonujesz OBT pozytywne razem z dodatkowym HAK i wystawiasz pozytywne zaświadczenie.

2) wykonujesz OBT negatywne z adnotacją niezgodność danych z DR i zaświadczenie.

3) wysyłasz klienta do WK po wpis i wykonujesz po tej operacji OBT z wynikiem pozytywnym i wpisem w DR

::hey

PS właściwie to cztery wyjścia - nie obsługujesz klienta :evil:

No przecież też tak robię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiesz? :)

 

Polecam lekturę rozporz. w sprawie rej. i oznaczania pojazdów, zał. nr 3:

P.1 pojemność silnika (w cm3),

P.2 maksymalna moc netto silnika (w kW),

P.3 rodzaj paliwa,

 

Podjeżdżam pojazdem w którym w DR w polu P3 mam zapis - "P" bo jest to silnik niskoprężny - BENZYNOWY!

Gdzie tu niezgodność paliwa?

LPG jest paliwem ALTERNATYWNYM, które mogę używać ale nie muszę, i zapis w jakiej pozycji ma być stosowna adnotacja określa roporz. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG jest paliwem ALTERNATYWNYM, które mogę używać ale nie muszę

 

No i co to ma do rzeczy? Że nie muszę tego zgłaszać?? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.