Skocz do zawartości

Termin następnego badania technicznego


SKP Kęty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaki termin następnego badania wpisujecie do dowodu

Po szkoleniu w Bielsku Białej na którym było kilku kierowników W.K.z Żywca,Pszczyny,Cieszyna i Bielska Białej stwierdzili że należy wpisywać o 1 dzień krócej np:29-09-2009 do 28-09-2010, natomiast starostwo powiatowe w Oświęcimiu twierdzi ze od dnia do dnia np 29-09-2009 do 29-09-2010 jak wpisujecie datę następnego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • JANUSZ60

    14

  • blakop

    9

  • Rowan

    5

Top Posters In This Topic

stwierdzili że należy wpisywać o 1 dzień krócej np:29-09-2009 do 28-09-2010,

 

Przecież KPA art. 57 mówi, że okres zaczyna się od dnia następnego po badaniu, dlatego właśnie kończy się dokładnie w tym samym dniu np. po roku, bo jest o jeden dzień krócej.

Kierownicy WK nie wiedzieliby o tym ? Dziwne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzili że należy wpisywać o 1 dzień krócej

Mało tego.Często przy wyznaczaniu NTBT termin ten wychodzi w niedz.lub święto.

Wtedy wpisuję datę najblizszego dnia roboczego np.poniedziałek!!!! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" W przypadku gdy koniec terminu obliczonego z uwzględnieniem przepisów art. 57 § 1-3 przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni. "

 

Jaśkowska Małgorzata LEX 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież KPA art. 57 mówi, że okres zaczyna się od dnia następnego po badaniu
:ok a przekładając to na nasze, że ważnośc OBT wykonanego w dniu dzisiejszym rozpoczyna się od dnia jutrzeszego.

Ja nie skracam i też nie wydłużam jeżeli wypada w niedziele koniec przeglądu bo tą sprawe tak jak napisał leniwiec reguluje również KPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie skracam i też nie wydłużam jeżeli wypada w niedziele koniec przeglądu bo tą sprawe tak jak napisał leniwiec reguluje również KPA

 

I własnie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również byłem na wspomnianym zebraniu w bielsku no i jestem w kropce. Naszym wszechwiedzącym WK chodzi o to że wedle niedawnych zmian TNBT ustala się przed upływem 3 lat od PR, następnie nie później niż przed upływem 5 lat a następnie przrd upływem roku od poprzedniego BT. Dla niektórych WK właśnie ten zwrot "przed upływem" zmienia sposób ustalania TNBT ponieważ wcześniej było cytat: "... a następnie corocznie..". Jak się ustalało zawsze to ja wiem. Od dnia do dnia i po sprawie. Tu właśnie chodzi o to jak się to ma do nowych przepisów.

 

Niestety mam wrażenie, że tu chyba po raz kolejny pojawia się sprawa interpretacji przepisów. Ja to rozumiem tak, WK inaczej, a efektem końcowym będzie telefon z WK (bo nie myśle tak jak oni) albo pretensje klienta wysłanego przez dany WK.

Z resztą jak to co chwilę na tym spotkaniu podkreślali kierownicy WK, i tak ostateczna decyzja jest nasza i nikt poza nami czyli diagnostami nie ponosi odpowiedzialności :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak ostateczna decyzja jest nasza i nikt poza nami czyli diagnostami nie ponosi odpowiedzialności :twisted:

 

Czyżby chcieli postraszyć ???

 

Zresztą na każde 350 aut rejestrowanych i badanych okresowo w roku byłoby o jedno więcej nie ? (dla WK oraz SKP) może warto skrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem pismo z naszego WK że po konsultacjach z innymi WK termin następnego BT ustala się według zasad z przed 22 września 2009 czyli po staremu. Zasada się potwierdza. Co wydział to inna interpretacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem pismo z naszego WK

To ty zyjesz chyba w innym kraju/dostał pismo!!! :razz: i to z WK/Ja jak dostaję pismo to tylko wtedy kiedy muszę coś wyjaśniać!!!

Gdyby ustawy były pisane na "chłopski rozum" nie byłoby tak idiotycznych problemów ,,,

Mnie tez się marzy kurna chata!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas był na kontroli z WK i też uznał że musimy skracać o jeden dzień( oczywiście tylko jak dajemy na rok). W programie Patronat jest jeszcze normalnie, tak jak było dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko w myśl nowych przepisów jak Panowie wyznaczają termin badania po usterkach. Wpisujecie datę z dnia w którym zgłosił się na badania czy datę w którym dokonujemy badania poprawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuję datę kiedy zgłosi się na bad.poprawkowe. :D

 

Bo zapis mówi, że termin ustala się od dnia uzyskania pozytywnego wyniku badania.

 

Ciekawe zatem, czemu w pytaniach z vademecum poprawną była odpowiedź, że od dnia pierwszej wizyty(tej sprzed np.14-stu dni)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o podstawę prawną.

 

 

Przed 22.09.2009.było przynajmniej tyle: 2003 Nr 227 poz. 2250

 

Paragraf 3 pkt.3. Sposób obliczenia terminu wykonania następnego badania technicznego ustala się zgodnie z zasadami określonymi w art. 57 Kodeksu postępowania administracyjnego, z tym że w przypadku pojazdów, o których mowa w § 12 ust. 3, datę terminu następnego badania technicznego pojazdu oblicza się od dnia uzyskania pozytywnego wyniku badania.

W dz. ust.155 nie ma już nic , bo po co ? diagnosta się domyśli no nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma nic nowego to stosujemy stare sprawdzone zasady!!!!

 

Pod warunkiem, że spodobają się one (zasady) we wszystkich WK ,,,

Nie mówiąc już o policji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.