Skocz do zawartości

nowe badania


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

czesc koledzy. Chcialem tylko wiedziec czy poprawnie przeprowadzam badania tzn.

- z zagranicy auto do 3.5t to OKRESOWE z DIP cena 98zl

- auto z gazem OKRESOWE cena 162 zl

- auto nowe ktore chce byc przystosowane L/taxi/uprzywilejowane/ OKRESOWE + DODATKOWE 98zl + ...... bo nie moze byc wiecej niz na 1 rok czy tylko DODATKOWE i automatycznie skracamy do roku przeglad ale juz bez okresowego?

- auto juz z L/TAXI w dowodzie to OKRESOWE cena 98zl

- auto na zmiany konstrukcyjne to OKRESOWE + DODATKOWE 98zl+82zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dodatkowym badaniu można ustalić termin badania ?

 

Nie za wyjątkiem:

Dz.U. 155

 

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego

nie wpływa na termin następnego okresowego badania

technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym

pojazdu.

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawą, następuje

zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,

uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wydz.komunikacji jasno ustalił, że w przypadku nowych samochodów do 3.5 t np. z 2008r i w przypadku gdy klient chce taxi lub L, robimy obowiazkowo okresowe i dodatkowe ponieważ musimy okreslić nowy termin badania bo termin w dowodzie jest niezgodny z ustawą a wydz.niebędą skracały tego terminu same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takich więcej.

 

Wyżej zacytowałem artykuł który mówi, że nie macie racji...

 

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego

nie wpływa na termin następnego okresowego badania

technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym

pojazdu.

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawą, następuje

zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,

uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualne jeszcze pokolizyjne 98+94.

A no wlasnie .Juz kiedyś zadałem pytanie o to bad. ale nikt mi nie odpowiedział konkretnie!!!! :razz:

1/ po kolizji-94 i TNBT jak w DR

2/ po kolizji-98 + 94 i wyznaczam TNBT

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takich więcej.

 

Wyżej zacytowałem artykuł który mówi, że nie macie racji...

 

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego

nie wpływa na termin następnego okresowego badania

technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym

pojazdu.

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawą, następuje

zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,

uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego.

 

Taka sutuacja,Przyjeżdza półrocznym pojazdem i zamontował TAXI,ważne badanie do 3 lat,robię badanie taxi kasuję 42 zeta i nie mogę wbić pieczątki (niezgodność,brak wpisu TAXI),wystawiam zaswiadczenie skreślając poz 1 i 2 i w uwagach opisuję termin 1 rok i WK powinno zmienić TNB ,ponieważ może być tak,że cwany klient nie wróci po pieczątkę i będzie śmigał do 3 lat zgodnie z zapisem DR. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ po kolizji-94 i TNBT jak w DR

 

Na dzień dzisiejszy w/g nowych przepisów tak. W zakres badania po kolizyjnego nie wchodzi już zakres okresowego, są tylko wymienione czynności jakie należy wykonać a, że się pokrywają z badaniem okresowym - ból... :)

 

wystawiam zaswiadczenie skreślając poz 1 i 2 i w uwagach opisuję termin 1 rok i WK powinno zmienić TNB

 

Wystawiasz zaświadczenie, skreślasz pkt 1 i 2, i w rubryce tnb określasz termin zgodnie z ustawą. Kasujesz 42 zeta i klient idzie do WK gdzie zmieniają mu tnb w DR na podstawie Twojego badania.

 

Rodzi się tylko problem jaki ustalić tnb - od daty przeróbki na taxi czy do równego roku od pierwszej rejestracji. Osobiście uważam, że na rok od przeróbki (badania) na taxi, bo ta data i to zdarzenie jest podstawą do zmiany tnb.

 

A jeśli będzie cwany to na własne ryzyko, myślisz , że mało takich ???

 

Nie będzie żadnych cwanych, bo z Twoim zaświadczeniem musi się stawić w WK po wpis TAXI i tam urzędnik wpisze mu nowy tnb na podstawie zaświadczenia. Chyba, że ktoś w WK po prostu przeoczy - urzędnik tez człowiek, może się pomylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej stacji robimy tak: Jeśli z zagranicy pisze "pojazd uszkodzony" lub jeśli w skierowaniu pisze "pojazd uczestniczył w kolizji drogowej" pobieramy 98+94 dlatego iż w skierowaniu nie są wymienione usterki techniczne przyjmuje, że jest ich więcej niż np.5 a wtedy opłatę pobiera się jak za badanie okresowe i wtedy mogę ustalić datę następnego badania (lub nie), jak klient chce. Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie a może jakiś temat do dyskusji , ale wiem że im więcej rozgryza się jakiś temat tym więcej wątpliwości. No bo jeśli wlejemy kropelkę wody do morza to czy wody w morzu przybędzie? Teoretycznie tak, ale praktycznie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ból...

O ten bol wlasnie mi chodziło,bo ja myslałem trochę inaczej!!!! :?

od daty przeróbki na taxi czy do równego roku od pierwszej rejestracji
:ok::hey
bo z Twoim zaświadczeniem musi się stawić w WK po wpis TAXI

Jesteś tego pewny ze tak zrobi? :? Jak znam trochę zycie to potrafią jezdzic tez na takim zaswiadczeniu i to nie rok.Przeciez Dr ma wazny!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewny ze tak zrobi? :? Jak znam trochę zycie to potrafią jezdzic tez na takim zaswiadczeniu i to nie rok.Przeciez Dr ma wazny!!!! :evil:

 

Właśnie tym myślalem a wlaściwie o tym czy wróci po pieczątkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam trochę zycie to potrafią jezdzic tez na takim zaswiadczeniu i to nie rok.Przeciez Dr ma wazny!!!! :evil:

 

To na okresowym będzie N lub będzie musiał jeszcze raz wybulić 42 zeta za dodatkowe jak WK stwierdzi, że na wpis miał 30 dni. To nie nasz problem czy wpisze TAXI do dowodu. To problem Policji, ITD, skarbówki i kilku innych urzędów...

 

 

Właśnie tym myślalem a wlaściwie o tym czy wróci po pieczątkę

 

Nie wróci bo nie ma po co. TNB wpisze mu WK na podstawie Twojego zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi się tylko problem jaki ustalić tnb - od daty przeróbki na taxi czy do równego roku od pierwszej rejestracji. Osobiście uważam, że na rok od przeróbki (badania) na taxi, bo ta data i to zdarzenie jest podstawą do zmiany tnb.

Myślę, że od dnia badania, które potwierdziło iż pojazd został prawidłowo przystosowany na TAXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.