Skocz do zawartości

VAT-PIT-CIT


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

I co najważniejsze czy zawsze warunki CIT PIT muszą równocześnie spełniać warunki VAT ? 8)

My zajmujemy się tematyką czy pojazd spełnia wymagania art 86 ust 4 i takowe zaświadczenie wydajemy natomiast jak się to ma do jego rozliczeń z fiskusem to tyle nas interesuje co zeszłoroczny śnieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    11

  • DARIO64

    10

  • markes30

    6

  • Nowicjusz

    6

Jak klient uparcie chce u Ciebie zostawić 50 zeta

 

Aż tak bardzo z tym też nie walczę :)

 

[ Dodano: 15-01-2010, 21:06 ]

My zajmujemy się tematyką czy pojazd spełnia wymagania art 86 ust 4

 

Tylko że nas obowiązuje trochę innych ustaw. Min o VAT ?? Też bardzo bym chciał żeby tylko art 86 był

natomiast jak się to ma do jego rozliczeń z fiskusem to tyle nas interesuje co zeszłoroczny śnieg...

Mnie martwi bardziej obecna zima . Może błędnie założyłem ( w kwestii obsługi klienta) , że będę tak obsługiwał jak chciałbym sam być obsłużony. 8)

 

Psuj wielki szacun :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nas obowiązuje trochę innych ustaw. Min o VAT ??

Koledzy z całej ustawy od podatków interesuje nas wyłącznie art 86 i tylko on. Wystawiamy zaświadczenie w ramach tego artykułu i na tym się nasza robota kończy. Co klient zrobi dalej i do czego go użyje nie nasze zmartwienie. Popadamy w jakieś skrajności CIT, PIT, VAT i diabeł wie co tam jeszcze jest w przepisach skarbowych, które nas nie dotyczą i nie my decydujemy czy klient ma ulgi, zniżki czy co tam jeszcze. Naszym zadaniem jest określenie czy pojazd, który przyprowadził nam klient spełnia wymagania art 86 ust 4 pkt 1-4 czy też nie i całe wszystko, o resztę niech się martwi klient i jego księgowy a nie diagnosta, który i bez nich ma swoje na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nas obowiązuje trochę innych ustaw. Min o VAT ??

Koledzy z całej ustawy od podatków interesuje nas wyłącznie art 86 i tylko on. Wystawiamy zaświadczenie w ramach tego artykułu i na tym się nasza robota kończy. Co klient zrobi dalej i do czego go użyje nie nasze zmartwienie. Popadamy w jakieś skrajności CIT, PIT, VAT i diabeł wie co tam jeszcze jest w przepisach skarbowych, które nas nie dotyczą i nie my decydujemy czy klient ma ulgi, zniżki czy co tam jeszcze. Naszym zadaniem jest określenie czy pojazd, który przyprowadził nam klient spełnia wymagania art 86 ust 4 pkt 1-4 czy też nie i całe wszystko, o resztę niech się martwi klient i jego księgowy a nie diagnosta, który i bez nich ma swoje na głowie.

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z całej ustawy od podatków interesuje nas wyłącznie art 86 i tylko on. Wystawiamy zaświadczenie w ramach tego artykułu i na tym się nasza robota kończy. Co klient zrobi dalej i do czego go użyje nie nasze zmartwienie. Popadamy w jakieś skrajności CIT, PIT, VAT i diabeł wie co tam jeszcze jest w przepisach skarbowych, które nas nie dotyczą i nie my decydujemy czy klient ma ulgi, zniżki czy co tam jeszcze. Naszym zadaniem jest określenie czy pojazd, który przyprowadził nam klient spełnia wymagania art 86 ust 4 pkt 1-4 czy też nie i całe wszystko, o resztę niech się martwi klient i jego księgowy a nie diagnosta, który i bez nich ma swoje na głowie.

Cały czas właśnie to miałem na myśli. Więc jeśli klient przyjedzie i powie że chce badanie CIT czy PIT to mu je robimy dokładnie tak samo i w/g tych samych kryteriów co VAT !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak samochód spełnia VAT 1 , a klient chce badanie N

 

Nie kumam :)

Wydział komunikacji nie chce wykreślić VAT-1 bez zaświadczenia ze stacji diagnostycznej. A samochód jest kupiony od firmy, która miała w DR VAT-1 :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas właśnie to miałem na myśli. Więc jeśli klient przyjedzie i powie że chce badanie CIT czy PIT to mu je robimy dokładnie tak samo i w/g tych samych kryteriów co VAT !

 

A jak nie spełnia VAT to N ? Czyli wg Ciebie kryteria te są identyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie spełnia VAT to N ?

W skrócie myślowym TAK ale precyzyjnie mówiąc P i N wykreślone i w pkt 2 Nie spełnia..........
Czyli wg Ciebie kryteria te są identyczne?

TAK Jest to wprost napisane w DzU 155 załącznik 4 pkt7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale precyzyjnie mówiąc P i N wykreślone i w pkt 2 Nie spełnia..........

No i nie udało się kolegi z mańki zażyć

TAK Jest to wprost napisane w DzU 155 załącznik 4 pkt7

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...
Czym to się różni od VAT?

 

Różni się to tylko podstawa prawną. W Patronacie do badania CIT jest taki opis:

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla wymagań określonychw art. 4a pkt 9 lit. abcd ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. nr 54 z 2000 r. poz. 654 z póź. zm.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że przeszkadzam, pracuję na podstawowej więc na razie temat mnie nie dotyczy, ale czy ktoś mógłby zacytować art.86 ust.4 pkt.1-4. Przyglądam się Waszej dyskusji z zaciekawieniem. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby zacytować art.86 ust.4 pkt.1-4

 

mógłbym, ale po co jeżeli w DU 247 poz. 1652 z 2010r, jest napisane

"... w art. 86...uchyla się ust. 3-7a,...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mógłbym, ale po co jeżeli w DU 247 poz. 1652 z 2010r, jest napisane

"... w art. 86...uchyla się ust. 3-7a,...)

 

mógłbyś bliżej sprecyzować gdzie jest to napisane.

 

[ Dodano: 30-01-2011, 18:46 ]

dobra mam .sorki ,musiałem niezauważyć.

 

[ Dodano: 30-01-2011, 19:09 ]

a swoją drogą to przydałby się ujednolicony dziennik . Byłoby wszystko w kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas znowu ruch z vat-em,

księgowi "podsyłają" nam klientów na powtórne badanie, bo chcą mieć zaświadczenia z nową podstawą prawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, dziś zasiadłem przed dziennikami i... 8/ Z tego co zrozumiałem i wywnioskowałem to badanie nie różni się niczym. Chociaż dla klienta ma to znaczenie. Badania VAT, PIT i CIT tyczą się zupełnie innych podatków a za razem innych ulg... PIT i CIT to podatki od dochodów a VAT to podatek od towarów i usług... :) Wymogi co do konstrukcji pojazdów samochodowych spełniających odpowiednie podpunkty są takie same dla VAT, PIT oraz CIT.

 

A gdzie jest napisane że mamy wykonywać jakieś badanie CIT czy PIT nie robię czegoś takiego . Wykonuję tylko VAT

Klient powinien się określić jakiego badania potrzebuje. A to, ze mamy wykonywać takie badania jest napisane odpowiednio w:

 

PIT Ustawa z dnia 26 lipca 1991r o podatku dochodowym od osób fizycznych art. 5c pkt 1

CIT Ustawa z dnia 15 lutego 1992r o podatku dochodowym od osób prawnych art. 4b pkt.1

 

Wypowiedzcie się, czy zgadzacie się z tym co napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.