Skocz do zawartości

Jakie dokumenty po 22 dla przyczepki SAM lekka


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawiasz dokumenty:

1. Zaświadczenie o nabiciu numeru ramy i wykonaniu + zamontowaniu tabliczki znamionowej zastępczej (oczywiście jeśli te czynności wykonujesz) - na formularzu zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym, zał.nr 2 rozp. o przeprowadzaniu badań - Dz.U. 155, poz. 1232 z 2009r.

2. Dokument identyfikacyjny badanego pojazdu marki "SAM" dla przyczep o dmc do 3,5t - zał. nr 6 rozporządzenia w sprawie badań pojazdów zabytkowych i marki "SAM" - Dz.U.z 2004r. nr 238, poz. 2395 (z późn. zmianami)

3. Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu zgodności pojazdu marki "SAM" z warunkami technicznymi zgodne z wzorem określonym w załączniku nr 7 powyższego rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w przypadku SAM i zabytkowych nic się nie zmieniło.

W SAM-ach nie ale w zabytkowych coś mi nie gra :razz: WK przysłało mi zabytek i chcą tylko ustalenia nieznanych danych zarejestrują bez niczego :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć mogą ale Ty masz wykonać BT zgodne z rozporządzeniem :)

Sęk w tym że gościu nie chce, tylko chce badanie dodatkowe ustalić rok produkcji, MW i DMC i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że gościu nie chce
Chcieć mogą ale Ty masz wykonać BT zgodne z rozporządzeniem
i to jest :ok

a może ten WK będzie pierwszy raz rejestrował zabytek i jeszcze nie wiedzą co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz napisał/a:

Sęk w tym że gościu nie chce

elliot napisał/a:

Chcieć mogą ale Ty masz wykonać BT zgodne z rozporządzeniem

i to jest

To ciekawe czy zrobisz okersowe sprowadzonego za granicy jak klient chce tylko ustalenie danych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiło tu chyba odwrócenie kolejności postępowania zawinione przez WK. Przecież pojazd zabytkowy musi w pierwszej kolejności być uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę właśnie za zabytkowy. Musi mieć założoną tzw. Kartę Ewidencyjną, w której zamieszczone są, m.in. wszelkie dane techniczne. Karta Ewidencyjna jest akceptowana przez Wojewódzkiego konserwatora Zabytków i zostaje przesłana do Ośrodka Dokumentacji Zabytków w Warszawie. Stamtąd otrzymuje poświadczenie uzyskania wpisu i dopiero wtedy może pojawić się na OSKP. Zupełnie nie rozumiem o co chodzi w przypadku opisanym przez kolegę "Nowicjusz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz napisał/a:

klient chce tylko ustalenie danych

 

w tym przypadku jest to zgodnie z przepisami

Wiem kolego Jacdiag że to trochę dziwne ale skoro WK zarejestruje go bez przegladu wykonanego na OSKP no to chyba oni sie pod tym podpisują :D

 

A z dugiej strony jakoś mi niespieszno do tego przeglądu (zabytkowego) :D

PS: Widziałem wpis do rejestru jako pojazd zabytkowy tyle byków narobili a do tego zgubili jedną literkę w numerze nadwozia :razz:

A opinia rzeczorznawcy to już odrębna sprawa. Ustalił DMC pojazdu >>>> i słuchajcie koledzy napisał ---- OKOŁO 1870 kg<<<<<< jak to zobaczyłem :evil:

O tym że niby pojazd zabytkowy a gaz zamontowany w nim jakieś 5 lat temu to niewspomne :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opinia rzeczorznawcy to już odrębna sprawa. Ustalił DMC pojazdu >>>> i słuchajcie koledzy napisał ---- O KOŁO 1870 kg<<<<<< jak to zobaczyłem

No widzisz,Ty "Akieana nie pierebył a Ameryku uwidieł"!!!! :D

Niestety nie pierwszy i nie ostatni to "kwiatek"w tej materii.!!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.