Skocz do zawartości

OBT


Yokashi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jeżeli DR jest zatrzymany przez organ kontroli ruchu drogowego, bodajże za zużycie osi tylnej czy coś podobnego, to na jakiej podstawie diagnosta wykonuje przegląd? Po zmianach będzie to okresowe? w przeglądzie jest wpisane okresowe, pkt. 2 skreslony, zostawiony 1, termin nast.bt wyznaczony, z tyłu u góry(chyba pkt1.) w uwagach: brak dowodu rejestracyjnego...

Mógłby mi Ktoś podać takie szczegółowe instrukcje czy też przepisy, które określają na podst.jakiego dokumentu takie bad.ma być wykonane.

 

Zaznaczę także, że pokwitowanie zostało podobno zagubione przed przeglądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient twierdzi, że diagnosta dokonał BT na podst. oględzin samochodu....

 

Macie jako Diagności jakąś instrukcję czy itp., gdzie jest napisane, na podst. czego może być zrobione bad.tech. prócz DR czy też PC?

 

Moim zdaniem powinien był wysłać gościa po tab.czas. i dopiero potem przegląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient twierdzi, że diagnosta dokonał BT na podst. oględzin samochodu

No,no widzę nowy rodzaj BT.!!!

Wg. mnie BT mozesz wykonać na podstawie:DR,PC,Pok.z Policji lub ewentualnie Ksiązki Poj.Jezeli klient nie ma nic z tych rzeczy to niech bierze azymut do WK i pobierze ksero Pokw. z Policji.!!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy może taki diagnosta przyjąć oświadczenie, np. o zagubieniu pokw. z policji?

I czy dobrze myślę, że teraz okresowe obejmuje więcej rzeczy, tych układów...

Jakby uczestniczył w wypadku dr. to miałby tylko dodatkowe, jeśli dodatkowo wyszedłby przegl. to ??( okresowe??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Wtedy będziesz widział dopiero za co został faktycznie zatrzymany DR.

Nie wierz w bajki jakie opowiada Ci klient,bo niektórzy to naprawdę mają bujną wyobraznię :evil:

 

[ Dodano: 12-10-2009, 20:22 ]

Jakby uczestniczył w wypadku dr. to miałby tylko dodatkowe, jeśli dodatkowo wyszedłby przegl. to ??( okresowe??)

I tu pies pogrzebany bo tak faktycznie to nie wiesz jaki rodz.bad.wykonać!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to wiem, ale interesuje mnie czy gdzieś jest to napisane, co ma przedst. do OBT....

Czy WK może wydać wtedy DR, jeśli widzi, że być może doszło do przestępstwa?

Diagnosta chyba nie musi sprawdzać OC?:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy WK może wydać wtedy DR, jeśli widzi, że być może doszło do przestępstwa?

Nie ma zaswiadczenia z BT to WK nie wyda Ci DR bo nie ma ku temu zadnej podstawy.

Diagnosta chyba nie musi sprawdzać OC?:))

Oczywiście ze nie,bo mnie jak na dzień dziśiejszy nie interesuje i nie mam takiego obowiązku. :D

Ps.WK na prośbę wlasciciela moze ale chyba/tu nie jestem pewny/nie musi zrobić ksero DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli WK wyda DR, pomimo tego wpisu z tyłu zaswiadczenia (brak dow. rej.). zaświadczenie jest zrobione jako okresowe. Czy mogą później wszcząć postepowanie lub coś podobnego, tylko, że to nie ich stacja... wiec jedynie przesłać pismo do właściwego starosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogą później wszcząć postepowanie lub coś podobnego, tylko, że to nie ich stacja... wiec jedynie przesłać pismo do właściwego starosty...

Odpowiem Ci krótko:wyroki Boskie sa niezbadane.!!!

Jezeli było zrobione to w miarę po"ludzku"to myślę ze będzie wszystko OK.

Widzę jednak ze moze tu jednak unosi sie niezbyt miły "zapach"więc nie będę juz

Ciebie naprowadzał co masz robić dalej.! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy może taki diagnosta przyjąć oświadczenie, np. o zagubieniu pokw. z policji?

I czy dobrze myślę, że teraz okresowe obejmuje więcej rzeczy, tych układów...

Jakby uczestniczył w wypadku dr. to miałby tylko dodatkowe, jeśli dodatkowo wyszedłby przegl. to ??( okresowe??)

Może. a czy diagnosta jest od przyjmowania. zawsze mówię nie jesteś urzędasem tylko mechanikiem (męczennikiem)

A Ja świadom praw jestem CENZURA Jasio jest cool

 

 

Proszę bez zgody nie edytować moich postów :-D:):DOd tego jesteśmy :)

 

[ Dodano: 12-10-2009, 22:19 ]

Odpowiem Ci krótko:wyroki Boskie sa niezbadane.!!!

Jezeli było zrobione to w miarę po"ludzku"to myślę ze będzie wszystko OK.

Widzę jednak ze moze tu jednak unosi sie niezbyt miły "zapach"więc nie będę juz

Ciebie naprowadzał co

masz robić dalej.! :x

co mam napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się przejmujecie -zamiast krótko odpowiedzieć -

1. Nie ma DR, PCZ, pokwitowani az policji - to jest przede wszystkim problem klienta

2. Diagnosta dokonał BT na podst. oględzin samochodu.... i wystawił zaświadczenie z "P" to niech się teraz martwi.

3. Jak klient nie ma DR. PCZ, pokwitowania to niech sobie idzie do WK tam pisze milion oświadczen pod odpowiedzialnością karną np Zgubiłem poświdczenie z Policji. Tam mu wydadzą PC na czerwone tablice i heja na przegląd.

4. klient to klient i wolno mu różne bajki wymyślać.

Jeżeli się mylę w którymś punkcie to proszę mnie poprawić.

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie policyjne na dowód to jest skierowanie na badanie tech. i tam jest wpisane jakie bad.ma być wykonane,jeżeli klient nie posiada owego jego problem, ma mieć,nie ma badania ponieważ nie wiem co mam robić. A jegomość na Policję niech się uda i weźmie odpis,ksero i tyle. Znając podstępność i pomysłowość ludzi z doświadczenia wiem,że brak pokwitowania może znaczyć, że kient coś kręci. :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Znając podstępność i pomysłowość ludzi z doświadczenia wiem,że brak pokwitowania może znaczyć, że kient coś kręci. :nook

Podpisuje się dwiema rękami i dwiema nogami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a weźmy taką sytuację, że klient pisze ośw. , że zagubił to pokwitowanie, ale ma zrobione okresowe w uwagach nic(bo zdarza się wiele razy,że nic tam nie ma, choć czasem winno być) i jak pyta urzednik z wk , to klient mowi, że teraz zagubil pokwitowanie. Właściwie ma przeglad, ktory teraz wiekszosc obejmuje(nie byl DR zatrzymany za wypadek) diagnosta raczej powinien sie martwic bo powinien dac negatyw... albo wyslac po potw. ksero dr...

urzędnik moze sie domyslac, ale nie musi, bo mu klient wszystkiego nie powie. Urzędnik moze wysłąc do poprawki bad. tech. np. byla zle wpisana data I rej w kraju i jego to nie obchodzi skad mial tamtą...

 

urzednik moglby jedynie powiadomisc wlasciwe SP, ze mial podejrzenia, ze diagnosta nie wykonal bad. tech. na tym, na czym powinien.

choc podobno niektore starostwa pozwalaja diagnostom na przyjmowanie oswiadczenia od klienta.... okresowe zrobil na zyczenie klienta... jakies dane mogl mu dac klient... nie wiem skad czy z karty pojazdu ... jesli diagnosta poprawil date Irej. i poprawil w wuwagach-wlasciwie wymazal te uwagi(tak jak niektorzy to robia, lub nie robia-wpisuja nic- byc moze tez nie mieli czego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by było gdyby.......

Ja mówię wprost - do WK - klient zapłaci 38 za tablice próbne - WK wystawi skierowanie na stację na badanie "pokolizyjne" (....uczestniczył w wypadku drogowym) lub na okresowe, chyba że wymieni usterki i klient na stację

Co by było gdyby miał złotą kaczkę..... ale to nie temat tego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek w zeszłym miesiącu, jeszcze przed zmiana przepisów. Policjant podobno nie dał klientowi pokwitowania za DR, a zatrzymał bo nie było ważnych badań. Odesłałem go do WK po skierowanie na badanie (mają w papierach za co był zatrzymany DR). Klient przyjechał na czerwonych z PC-etką, bez żadnego zapisu o jakie badanie chodzi. Zrobiłem oczywiście okresowe.

Za 10 min telefon z WK co ja robię, bo auto miało kolizje i w ogóle (ale dosyć grzecznie). Więc ja również grzecznie odpowiadam, że klient był z Pc-etką i nie miał nic innego zapisane. Po drugiej stronie zapadła cisza... Po chwili konsternacji pani stwierdziła, że to kolezanka się pomyliła i żeby dopełnić zakres do pokolizyjnego.

 

Fajna historyjka? Niestety prawdziwa, a na szczęście wysłałem klienta do WK, bo do dzisiaj pewnie by po mnie jeździli jak po łysej kobyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.