Skocz do zawartości

co powinno być wywieszone na tablicy w skp


hiubowawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    11

  • hiubowawa

    10

  • JACEK GUZ

    5

  • JANUSZ60

    5

nieno bez jaj.

pytam poważnie

niedawnio wystartowaliśmy i chce co by było syćko git

Ot i jak poważnie traktuje się u nas nowicjuszy :twisted: Jedna wypowiedź krytykująca za wywieszenie 227 i trzy dobre rady - a reszta to chyba posty aby coś napisać i mieć większą ilość postów :x

Czyżby forum schodziło na psy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś namiary na foliowane wydanie DZ u. 155 z 18.IX.2009 poz 1232 .Potrzebuję na tablicę , a wydanie w PDF przy drukowaniu małe literki i nie można czytać. Jestem świeżo po kontroli i kazali zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kontroli i kazali zmienić.
następna nadinterpretacja przepisów

 

a może ktoś ze znajomych króliczka zajmuje się produkcją tego :razz:

 

dla MI w DzU były wystarczająco czytelne :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i jak poważnie traktuje się u nas nowicjuszy :twisted: Jedna wypowiedź krytykująca za wywieszenie 227 i trzy dobre rady - a reszta to chyba posty aby coś napisać i mieć większą ilość postów :x

Czyżby forum schodziło na psy :?:

 

czytam forum od dawna.

zarejestrowałem sie bo pomyslałem ze jakby co to w razie czego poprosze o pomoc i dostane je szybko zwiezle i na temat.

niestety sie myliłem.

a szkoda.

pomoc co prawda jest ale co niektorzy chyba pisza zeby tylko cos napisac i niekoniecznie w temacie. ale czy szybka ziwezła i na temat to pozostawie do rozpatrzenia innym.

przykre z uwagi na to ze nie pytam o pierdołe tylko jest to dla mnie dosc wazne.

 

Dz.U. 227 jest już nieaktualny. Teraz obowiązuje Dz. U. 155. poz 1213 z 18 września 2009r.

wiec jakto jest??

co ma wisiec na tablicy 227 czy 155 poz 1213 ???

tylko prosze konkretnie jesli mozna

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. Nr 227, poz.

2250, z 2004 r. Nr 249, poz. 2499, z 2005 r. Nr 155, poz. 1303 oraz z 2009 r. Nr 39, poz. 316 i Nr 97, poz. 809), które zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 97, poz. 802) traci moc z dniem 22 września 2009 r.

Zapis na końcu rozp.Dz.U 155\1232 z 2009

 

Czyli zgodnie z tym zapisem 227 utraciło moc prawną -czyli poszło w niepamięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic juz nie kumam !!!

 

227 poszło w niepamięć ???!!!

a tdt pod koniec wrzesnia odbierarli stacje i nic nie gadali anie sie nie przyj........

 

 

 

co za kraj .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety sie myliłem.

 

Postępujesz nie uczciwie, otrzymałeś co najmniej trzy baaaardzo konkretne odpowiedzi. Oto jedna z nich:

Na stacji kontroli pojazdów powinna być umieszczona w widocznym miejscu:

1) kopia zaświadczenia potwierdzającego wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów;

2) tabela opłat za badania techniczne pojazdów, o której mowa w przepisach w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzania badań technicznych pojazdów;

3) wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego, o którym mowa w przepisach w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach;

4) wykaz diagnostów przeprowadzających badania techniczne pojazdów.

 

Na stacji kontroli pojazdów powinny znajdować się:

1) instrukcje obsługi urządzeń i przyrządów stanowiących wyposażenie stacji, sporządzone w języku polskim;

2) informacje dotyczące kryteriów oceny badanych pojazdów;

3) obowiązujące przepisy prawne określające wymagania dotyczące warunków technicznych i badań technicznych pojazdów, zgodnie z zakresem przeprowadzanych przez daną stację badań:

4) kopia decyzji w sprawie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego, o której mowa w Prawie budowlanym

 

Jest to dokładny cytat z 40-stki.

 

co ma wisiec na tablicy 227 czy 155 poz 1213 ???

 

Na pewno masz uprawnienia diagnosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz uprawnienia diagnosty?

 

napisze tak...

 

do tej pory gdzies miałem co jak i gdzie ma wisiec.i czy wogóle wisi.

w chwili obecnej niestey musze sie tym zajmowac i takiej wiedzy nie mam.poniewaz nigdy nie była mi ona w tej konkretnie kwesti potrzbna.inni od tego byli i byli za to odpowiedzialni.ja przychodziłem na swoje 8 i do domku.teraz sie to zmieniło a własciciel to kompletny laik.

pisze i pytam na forum poniewaz licze na szybka i konretna odp.

 

panie moderatorze PSUJ chyba własnie w takim celu stworzono niniejsze forum

nieprawdaż???

jesli sie myle prosze mnie uswiadomic w niewiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze i pytam na forum poniewaz licze na szybka i konretna odp.

 

I szybką i konkretną odpowiedź dostałeś.

Wysłany: 21-10-2009, 10:42 co powinno być wywieszone na tablicy w skp

 

Wysłany: 21-10-2009, 11:49

A ty wieszasz psy na innych i na całym forum... zastanów się chwilkę...

Nawet jeśli nie zajmowałeś się sprawami organizacyjnymi to chyba powinieneś wiedzieć na podstawie jakich przepisów działać i które są aktualne... ale ja to już inna sprawa...

Wysłany: 21-10-2009, 10:42 co powinno być wywieszone na tablicy w skp

 

Wysłany: 21-10-2009, 11:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zajmowałem sie i takowej wiedzy w sprawach organizacyjnych miec nie powinienem ale teraz jestem zmuszony ja miec.niegdzie nie jest napisane ze diagnosta ma taka wiedze posiadac.ale tez nigdzie nie jest napisane ze nie powinien jej posiadac.temat rzeka.

na nikim psów nie wieszam i wieszac nie bede przynajmniej nie na forum.jesli bede miał komus cos do powiedzenie to napisze na pw.

a jesli chodzi o szybkie i konkretne odp. to jak widac na załączonym obrazku nie jestem odosobniony.wystarczy policzyc ile jest postów a ile jest konkretnych zwiezlych odp.az 3 i tym trzem kolegom podziekowałem i dziekuje za szybka reakcje.

 

kolego PSUJ nie smiem podważać twojej wiedzy prawnej w kwesti skp ale i ty nie podważaj wiedzy innych.pytania typu czy wogóle mam uprawnienia mysle ze sa nie na miejscu.

niema nikogo kto wie wszystko a do pomocy słuzy np.to forum

no chyba ze pan SM z PISKP :D:D:D

 

w zawodzie jestem od 2 lat wiec troche wyrozumiałości starzy wyjadacze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i ty nie podważaj wiedzy innych.pytania typu czy wogóle mam uprawnienia mysle ze sa nie na miejscu.

 

Masz rację... zagalopowałem się... Mea Culpa, przepraszam.

 

Prowadzę całą dokumentację na skp, jak cos potrzebujesz to wal jak w dym... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zawodzie jestem od 2 lat wiec troche wyrozumiałości starzy wyjadacze

Z naszej strony zawsze mozesz na to liczyc.....!!!! :D

Jednak z Twojej strony tez troszkę pokory,bo jak patrzę na to co tu napisane

to nie wiem co jeszcze na ten temat mozna napisać..... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

227 poszło w niepamięć ???!!!

a tdt pod koniec wrzesnia odbierarli stacje i nic nie gadali anie sie nie przyj........

To zależy czy przed 22 września?

BTW sprostowałem Twój błąd odnośnie tego nieszczęsnego 227 i mnie niektórzy skrytykowali. Dlaczego? Bardzo chciałbym się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic juz nie kumam !!!

 

227 poszło w niepamięć ???!!!

a tdt pod koniec wrzesnia odbierarli stacje i nic nie gadali anie sie nie przyj........

 

 

 

co za kraj .........

 

Kolego, gdybyś był w zawodzie ponad 5 lat to może i nie musiałbyś o tym wiedzieć, ale Ty zdawałeś na obecnych zasadach, więc ...

 

A panowie na kontroli ,?, sam widzisz, że patrzyli na brak folii nie na treść ale im wolno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Odbiór pierwszy czy kolejny ???

a w ogóle czego się obawiasz, przygotuj się w/g protokołu odbioru i to wszystko ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotuj się w/g protokołu odbioru i to wszystko

 

dokładnie, jeśli wszystko jest tak jak w/w protokóle to nie ma obaw.

wiem co piszę parę razy to przechodziłem.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.