Skocz do zawartości

Skierowanie od policji. Brak OBT + usterki.


hiubowawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • adam1501

    10

  • wrc69

    9

  • Psuj

    6

To jescze jedno pytanie - przed 22.09.2009 brało się tylko 98 we wszystkich przypadkach ??

 

Hehe... nie... brało się tak samo... Różnica była na pokolizyjnym bo je robiło się z zakresem okresowego (98 +94) a teraz jest bez zakresu okresowego (94) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe literki nie znikają, są ważne do 2015 roku ( a dalej? któż to może przewidzieć :-D )

podstawowa stacja nie może robić badań technicznych skierowanych przez KRD lub starostę jeśli nie ma "e"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zrobić dodatkowe czy nie? np. skierowanie za zbitą szybę

Temat był wałkowany wczoraj.Powiem krótko,nie mozesz wykonywac BT na skierowanie

jezeli SKP nie ma w upowaz. malej "e"

Patrz Dz.U. 155 zał. 9 /ostatnia strona/......!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany wczoraj.Powiem krótko,nie mozesz wykonywac BT na skierowanie

jezeli SKP nie ma w upowaz. malej "e"

Patrz Dz.U. 155 zał. 9 /ostatnia strona/......!!!! :D

Nie jest tak dokładnie jasno, ponieważ literka "e" mówi "...dla których jest wymagane specjalistyczne badanie..." a jakie jest potrzebne specjalistyczne badanie przy pękniętej szybie, bądź za "niemanie" świateł? Co nie zmienia stanu rzeczy, że jest to skierowanie. Analogicznie czy stacja może wykonać wówczas badanie okresowe dla zwykłego pojazdu jak ma zabrany DR, przecież nie potrzebuje ona (SKP) wykonywać żadnego specjalistycznego badania, bo wykona te same czynności jak przy posiadaniu DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany wczoraj.Powiem krótko,nie mozesz wykonywac BT na skierowanie

jezeli SKP nie ma w upowaz. malej "e"

Patrz Dz.U. 155 zał. 9 /ostatnia strona/......!!!! :D

Nie jest tak dokładnie jasno, ponieważ literka "e" mówi "...dla których jest wymagane specjalistyczne badanie..." a jakie jest potrzebne specjalistyczne badanie przy pękniętej szybie, bądź za "niemanie" świateł? Co nie zmienia stanu rzeczy, że jest to skierowanie. Analogicznie czy stacja może wykonać wówczas badanie okresowe dla zwykłego pojazdu jak ma zabrany DR, przecież nie potrzebuje ona (SKP) wykonywać żadnego specjalistycznego badania, bo wykona te same czynności jak przy posiadaniu DR.

 

No właśnie dlatego zapytałem, bo sprawa nie jest taka oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego zapytałem, bo sprawa nie jest taka oczywista.

Widzisz, ja kiedyś zadając podobne pytanie w moim WK otrzymałem odpowiedź, że może taka stacja wykonywać te badania i WK nie będzie tego kwestionować. Nie do końca mnie to przekonuje ale niestety dopóki będziemy mieli taką a nie inną konstrukcję prawa dopóty będziemy mieli takie a nie inne sytuacje, tak jak w chwili obecnej tablice rejestracyjne... a minister twierdzi, że nie ma problemu z badaniami i rejestracją pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

dzwoniłem do its i powiedzaino mi że...

 

jezeli zaistniała taka sytuacja to mała literka e nie jest potzebna poniewarz nie jest to specjalistyczne badanie i nie wymaga od stacji specjalistycznego wyposażenia.

jest to zwykłe obt a usterki wpisane przez policjanta wchodza w zakres obt.

gdyby były to same usterki wtedy owszem potrzbna jest mała e.

 

badanie zrobiłem jw.

 

czy cos bedzie, wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby były to same usterki wtedy owszem potrzbna jest mała e.

Cóż za specjalistyczne badanie trzeba wówczas przeprowadzić??

jezeli zaistniała taka sytuacja to mała literka e nie jest potzebna poniewarz nie jest to specjalistyczne badanie

Standardowo po polsku. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do its i powiedzaino mi że...

 

jezeli zaistniała taka sytuacja to mała literka e nie jest potzebna poniewarz nie jest to specjalistyczne badanie i nie wymaga od stacji specjalistycznego wyposażenia.

jest to zwykłe obt a usterki wpisane przez policjanta wchodza w zakres obt.

gdyby były to same usterki wtedy owszem potrzbna jest mała e.

 

badanie zrobiłem jw.

Widzę, że my jako diagności namieszaliśmy Ci w głowie ale ITS to jakaś wyrocznia wszystko poukładał. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a minister twierdzi, że nie ma problemu z badaniami i rejestracją pojazdów.

w razie W jemu nikt nie cofnie upawnień na 5 lat

z możliwością 10 lat "wczasów" na koszt podatnika

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki będziemy mieli taką a nie inną konstrukcję prawa dopóty będziemy mieli takie a nie inne sytuacje

Tu wlasnie mamy sedno sprawy....!!!! :D

z możliwością 10 lat "wczasów" na koszt podatnika

To moze podasz mi blizsze namiary.....!!!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że my jako diagności namieszaliśmy Ci w głowie ale ITS to jakaś wyrocznia wszystko poukładał. Gratulacje.

 

opinie były rozne wiec zadzwoniłem. ale zeby od razu wyrocznia??? raczej nie :x

 

Cóż za specjalistyczne badanie trzeba wówczas przeprowadzić??

 

tez oto zapytałem i opd.była taka ze wtedy to juz jest skierowany za usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::hey Witam szanowne grono forumowiczów. Mam pytanie. Nie wiem czy juz ono padło, ale ja w każdym razie nie mogę się doszukać takiej informacji.

Chorzowski WK twiedzi że w myśl nowego rozp. z 18.wrz. Badanie po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policjanta za brak badań okresowych, można wykonać tylko na podstawie pozwolenia czasowego. Poinformowano nas o tym że na podstawie pokwitowania zatrz. RD + zaśw. o BT z wynikiem pozytywnym- NIE BĘDĄ WYDAWAĆ dowodów rej. Proszę o pomoc. W &2.1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

"..... w dowodzie rejestracyjnym, lub innym odpowiadającym mu dokumencie"

Czy znalazł ktoś może z was jakie to są te "odpowiadające" dokumenty? oprócz pozwolenia czasowego. ? Dla mnie na chłopski rozum pokwitowanie zatrzymania DR jest takim dokumentem, ale gdzie to znaleźć na piśmie. Będę wdzięczny za jakiś link informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..... w dowodzie rejestracyjnym, lub innym odpowiadającym mu dokumencie"

Jak do tej pory to wiadomo o co chodziło i nie było zadnego problemu.

Z takim przypadkiem spotykam się pierwszy raz więc trudno mi coś doradzić.

Czyzby znowu dawała znac o sobie roznoraka interpretacja tego zapisu przez WK... :razz: .Miałem juz taki przypadek ale bez problemu i nikt nie ządał PC.

W takim razie jak będzie wygladała sprawa kiedy polic.na skierowaniu napisze

ze pojazd moze być eksploatowany przez parę dni...?? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poinformowano nas o tym że na podstawie pokwitowania zatrz. RD + zaśw. o BT z wynikiem pozytywnym- NIE BĘDĄ WYDAWAĆ dowodów rej. Proszę o pomoc.

Czy podali podstawę prawną dlaczego takie zajęli stanowisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.