Skocz do zawartości

Oplata ewidencyjna - jak to rozliczyc


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Dzis wyszedl taki temat, robie OBT na zaswiadczenie (n.p. zatrzymany DR za brak badan) kasuje 98 pln wystawiam fakture/paragon. Koniec

Po dwoch tygodniach przyjezdza klient z DR i zyczy sobie zebym mu wsteplowal to badanie z zaswiadczenia.

No i ja stukam ale chyba powinienem policzyc OE.

Ale nie za bardzo wiem jak to rozliczyc - wystawic f-re bez badania????

Jak to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja stukam ale chyba powinienem policzyc OE.

Nie chyba a na pewno.

Ale nie za bardzo wiem jak to rozliczyc - wystawic f-re bez badania????

Jak to robicie?

Pracuje na norcomowskim programie i robię korektę badania na opłatę ewidencyjną i wydaję kp drukowane z programu. Wydaje to w takiej formie nawet firmom i nikt nie miał zastrzeżeń, w przypadku wykonywania badania to fakturę wystawiam na badanie a OE w postaci kp dopinam do faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i dobrze robisz = ale musisz skasować złotówkę - a niekture firmy chcą faktur i tu jest problem - ale jak klient ma problem to mu proponuję iść do WK aby wbili pieczątkę tam go znowu odeślą do mnie i już znajdzie złotówkę aby tą pieczątkę mieć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ta nieszczęsna złotówka jest płacona nie wiadomo na co,dlatego nie można jej dopisać do faktury ani wystawić na nią paragon.

Moim zdaniem ona pomnożona przez ilość badań ratuje nasz budrzet :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

OE nie podlega pod Vat i nie może być umieszczona na fakturze - bo z jaką stawką %

na pobrane OE wystawiam KP numerowane niezależnie od badań

 

Kolego mylisz pojecia - to ze OE nie jest opodatkowana VAT nie znaczy ze nie ma jej na fakturze.

Jest ze stawka 0% VAT

Problem jest tylko z tym ze moge wystawic tylko jedna fakture do badania.

Pracuje na Patronacie (ale to chyba sie niedlugo zmieni).

OK wystawiacie KP a co importem CEPIK??? i z rozliczeniem tych oplat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ze stawka 0% VAT

Niestety kolego, jest to kwota nieopodatkowana a nie z zerową stawką VATu. Dla mnie jest to mało czytelne ale dla księgowego ma zasadnicze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pracuje na patronacie i OE normalnie uwzgledniam i na paragonach i na fakturach

na paragonie jest wydruk sprzedarz zwolniona.g 1,00

na fakturze OE (nie podlegajaca podatkowi vat) 1,00

 

na koniec miesiaca wydruk dla MSWiA kasa na konto wydruk poczta i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pracuje na patronacie

Ok kolego. Ja też pracuję na Patronacie.

Temat był inny.

Co robisz jak klient wróci i chce pieczątkę. Kasujesz 1 zł i co????

Jaki papier wystawiasz w tym Patronacie na tego zyla???

Nie ukrywam że jestem zainteresowany, nie miałem jeszcze takiego przypadku, ale kto wie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok koledzy.

Nie chodzi mi o fakt "wzięcia" tego zyla.

Chodzi mi o fakt zewidencjonowania. (trudne słowo :-D ). Dlatego się pytam: Jak w programie Patronat wpisywać tą nieszczęsną złotówkę??

Do tej pory umawiałem się z klientami: -Wrócisz?; -Wrócę.; -To płacisz z góry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o fakt "wzięcia" tego zyla

Wiem dokladnie o co Ci chodzi.Ja mam w w programie opcje /pobrano oplatę

ewidencyjną/ Jest to opcja dodatkowa.Uzywam tego w chwili kiedy wklępię pieczatkę

klientowi np.po powrocie z WK....!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje /pobrano oplatę

ewidencyjną/

Farciaż.... Ja też mam taką opcję, ale żeby z niej skorzystać w zatwierdzonym badaniu, muszę wejść w opcję korekty.

I wtedy sprawa druga - paragon. Prawdę mówiąc ułatwiam sobie sprawę tym umawianiem się z klientem, ale i nie straszę księgowych dziwnymi paragonami...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie - prosto wchodzisz w korekcje i "baza zastawiwnie " szukasz tego pojazdu i korygujesz wpis i tyle. A jaki "papier" jest do wystawienia? KP. bo chyba nie kasa fiskalna przyjęła albo faktura? Ta opłata jest nie opodatkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko, muszę przyznać koryguje wpis, natomiast nie kasuje za badanie tech. wysyłam do kasy. Oczywiście masz racje z odpowiednią adnotacją na temat terminu korekcji. Ale to jest w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby zaewidencjonować 1zł wprowadzam nową czynność WPIS do dow rej. zaznaczam pole że dokonano wpisu w dow rejestr i komputer odnotowuje że pobrano opłatę ewidencyjną i drukuje KP. Nie robię korekty badania bo inaczej nie zgadzają się daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.