Skocz do zawartości

oświetlenie -oznakowane konturowe


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Od 10 pazdziernika pojazdy nowo rejestrowane na terytorium polski -dziwny zapis w warunkach technicznych , czyli nie bedzie sie liczyła data rejestracji jeżeli pojazd sprowadzony z zachodu , muszą być wyposażone w nowy rodzaj oświetlenia - oznakowanie konturowe - ciekawe jak to bedzie wyglądało w życiu .Bo znów jest tu dziwny zapis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 10 października 2009 r.

 

dziwi mnie ten zapis -dlaczego nie pisze

- zarejestrowany po raz pierwszy -

tylko jest zaakcentowane -po raz pierwszy na terytorium Rzeczpospolitej -czyli jak sprowadzisz sobie z zachodu samochód paro letni na terytorium RP i będziesz chciał go zarejestrować to musi posiadać te oświetlenie jeżeli na zachodzie nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Myślałem że ten obrazek to też jakiś gniot.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 26-10-2009, 18:49 ]

Tak sobie myślę... Że jak na zachodzie też takie prawo wchodzi (eurokołchoz wszak), to sprowadzony a zarejestrowany po raz pierwszy po 10.10.2009 będzie miał oznakowanie konturowe.

Tak sobie myślę, bo oczywiście pojęcia nie mam bladego czy taki przepis obowiązuje np. w Niemczech.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czy pojazd kategorii N3 o nadwoziu betonomieszarka musi posiadać oznakowanie konturowe? Z zapisów dz 32 niby wynika, że powinien ale nie bardzo widze możliwość zamocowania takiego oznakowania, bo nadwozie ma tak nieregularna konstrukcję, że nie ma go gdzie umieścić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT Natomiast na

wszystkich pojazdach innych kategorii

(włączając także podwozie samochodu

z kabiną oraz ciągnik siodłowy)

oznakowanie odblaskowe konturowe

jest dopuszczone do stosowania.

A tego nie doczytali ???

 

17) oznakowanie odblaskowe konturowe:

a) tylne - pojazd o szerokości większej niŜ 2.100 mm naleŜący do następujących kategorii:

Dz.U.2003r.32.262 z późn. zm. – rozp. w/s warunków techn. pojazdów i zakresu ich wyposaŜenia. – stan prawny na dzień 04.04.2011. v.1.6 z 15-04-2011r.

Pobrano ze strony: www.norcom.com.pl - forum dyskusyjne dla SKP i Wydziałów Komunikacji Opracował: B. Maćkowski z materiałów:LEX - 14 -

- N2 o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t oraz N3; nie dotyczy podwozia samochodu

cięŜarowego z kabiną i ciągnika siodłowego,

- O3 i O4,

b) boczne - pojazd o długości większej niŜ 6.000 mm naleŜący do następujących kategorii:

- N2 o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t oraz N3; nie dotyczy podwozia samochodu

cięŜarowego z kabiną i ciągnika siodłowego,

- O3 i O4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie doczytali ???

Też w pierwszej chwili tak pomyślałem, ale jest jeszcze dopuszcza się:

14) oznakowanie odblaskowe konturowe - wszystkich innych kategorii pojazdów, niewymienionych w ust. 1

pkt 17, w tym podwozia samochodu ciężarowego z kabiną i ciągników siodłowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co to ???

Jak będziesz miał kaprys to możesz sobie osobówkę okleić choćby dla szpanu,ja mam a inni nie :D ,a i dziury można pozakrywać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.