Skocz do zawartości

Okresowe przed I rejestracją z hakiem


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Jak podchodzicie do tematu OBT pojazdu przed I rejestracją, który ma zamontowany hak? Chodzi mi o cenę za takie badanie. 98zł plus 35zł czy tylko 98zl?

(nie rozpisywać mi się tu, że 60zł za DIP !) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś okresowe + dodatkowe - 98 + 35

Jak już będzie miał adnotację o haku to 98 zł - ale w żadnym zagranicznym takiej adnotacji nie ma chyba, że się mylę :x

Pozdrawiam

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak robię ponieważ w badaniu pojazdu sprowadzanego z zagranicy wchodził zakres spr poj. BO oraz zakres badania dodatkowych urządzeń zamontowanych w pojeździe oprócz instalacji gazowej.

W zakresie badania okresowego nie ma nic wspomniane o spr. dodatkowym warunkach ,a hak jest dodatkowym " urządzeniem "

 

Zgodnie z pkt 7.1 tabeli opłat za BTP (Dz. U. z 2004r. Nr 223, poz. 2261) dodatkowe badanie prawidłowości przystosowania pojazdu silnikowego do ciągnięcia przyczepy pobiera się 35 zł. i teraz czytajcie dokładnie zapis objaśnienia nr 1: w przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w Lp. 7.1 tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w Lp. 7.1 tabeli.

Właśnie... Właśnie...

Widziałem ostatnio adnotację taką w dowodzie Szwedzkim. Przyznam się bez bicia że nie wziąłem za hak kasy.

Dobrze czy źle????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio adnotację taką w dowodzie Szwedzkim. Przyznam się bez bicia że nie wziąłem za hak kasy.

Dobrze czy źle????

Nie mnie osądzać dobrze czy zle.Zobaczysz to jak gościu przyjedzie na normalne OBT.

A w zaś. z OBT wpisałes ze ma hak...!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie pisałem. Z TDT powiedzieli mi kiedyś że adnotacja HAK jest zarezerwowana dla sytuacji gdy wpisujesz hak do zaświadczenie i dajesz klientowi celem przedstawienia w WK - do wpisu HAK w dowodzie.

W przypadku gdy w dowodzie jest adnotacja HAK (w tym Szwedzkim była) to mogę sobie najwyżej napisać "z hakiem" w uwagach do badania (nie zaświadczenia). Jeśli muszę. Najlepiej nie gryzmolić po rejestrze. :-D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Właśnie...

Widziałem ostatnio adnotację taką w dowodzie Szwedzkim. Przyznam się bez bicia że nie wziąłem za hak kasy.

Dobrze czy źle????

Pozdrawiam

Ja myślę że jak byś wzioł kasę to by nic się nie stało zawsze możesz się wytłumaczyć tym że :

Opłatę za hak pobiera się jednorazowo i przy najbliższym BO , które właśnie wykonujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy w dowodzie jest adnotacja HAK (w tym Szwedzkim była) to mogę sobie najwyżej napisać "z hakiem" w uwagach do badania

Mozna i tak jezeli p.Zosia to doczyta z dowodu szweckiego.

Ja w takich przypadkach nie mam skropułów i licze dod.35,-

Jezeli nie doczyta to bedziesz to robił w przyszłym roku na OBT.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedziesz to robił w przyszłym roku na OBT.... :D

Zgadza się.

Jasno klientowi powiedziałem. Masz wpisane tu (pokazałem palcem) hak. W WK powinni przepisać to do polskiego DR. Jeśli będą mieli jakieś problemy, to zapraszam do mnie z kwotą 35 zł i wystawiam stosowne zaświadczenie z badania dodatkowego. Hak i tak sprawdziłem w zakresie BO.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.