Skocz do zawartości

Odbiór stacjii


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając posty Regana55 i Kolanka myślę że chodzi wam o to samo tylko ubieracie to w inne słowa
Bardzo trafna uwaga,też tak uważam. Mam nadzieję że nie uraziłem kolegi Regana55 bo nie takie były moje intencje. ::hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafna uwaga,też tak uważam. Mam nadzieję że nie uraziłem kolegi Regana55 bo nie takie były moje intencje.

Wiesz co kolego coś Ci podpowiem/tylko znowu do cholery nie odczytaj tego zle/

Ja jak tutaj dzięciole i wzrasta mi "ciśnienie' to lubię sobie łyknąc trochę zimnej

wody i wszystko wraca do normy..... ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię sobie łyknąc trochę zimnej wody i wszystko wraca do normy

Lubię - znaczy zdrowy, zimnej - pewnie prawda, ale wody? No nie, w coś takiego to nie koniecznie uwierzymy :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, w coś takiego to nie koniecznie uwierzymy

No nie tak tragicznie to jeszcze ze mną nie jest... :D

Regan55 polskie litery są z altem i można napisać "ó" w wyrazie wody :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 months later...

cześć. czy ma ktoś może przykładowy szkic sytuacyjny stacji i rysunki technologiczne stanowisk jakie trzeba dołączyć do wniosku. z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
cześć. czy ma ktoś może przykładowy szkic sytuacyjny stacji i rysunki technologiczne stanowisk jakie trzeba dołączyć do wniosku. z góry dziękuję

 

nie przykładowy tylko Twojej stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja mam pytanie takie panowie

 

§ 13 ust. 5 (kanały – obrzeża):

„5. Projekt założeń konstrukcyjno-budowlanych kanału przeglądowego powinien uwzględniać możliwość przeciążenia obrzeża lub odpowiednio podłogi kanału ciężarem przekraczającym o 25 % nominalny udźwig urządzenia do podnoszenia osi pojazdu na tym kanale.”

oczywiście że dotyczy to stacji po 24.03.2006

 

Jest to punt z protokołu odbioru stacji i jak panowie zTDT sprawdzają ten punkt -czy robią wgląd w dokumentację i jak do niego podchodzą

 

 

 

jednocześnie http://www.wsop.pl/goracy-czas-odbiorow-stacji-przez-tdt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant, od konstrukcji, który wykonał projekt (nie główny projektant) pisze oświadczenie i pod nim się podstemplowuje pieczątką z numerem uprawnień budowlanych.

Bardzo łatwe do ewentualnego zweryfikowania i tak przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant, od konstrukcji, który jest wykonał projekt (nie główny projektant) pisze oświadczenie

 

Lub robi stosowne wyliczenia i też się pod tym podbija. Oba sposoby akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczytuje się w rozporządzenie o wymaganiach dla stacji i nie wiem czy dobrze rozumuje -chodzi o całkowitą szerokość stacji ,bo wszystko to sumując to trochę to wychodzi i zapisy są tak dziwnie pisane

 

§ 12. 1. Wymiary ław pomiarowych powinny spełniać następujące wymagania:

1) szerokość ław mierzona między krawędziami zewnętrznymi nie powinna być mniejsza niż:

b) 2,8 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami

 

 

3. Po obu stronach ławy pomiarowej lub urządzenia do podnoszenia całego pojazdu powinna znajdować się powierzchnia robocza o szerokości co najmniej 0,7 m.

 

5. Powierzchnia pomocnicza stanowi pozostałą część stanowiska kontrolnego i jej łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1 m powinna umożliwiać rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.

 

według tych zapisów

 

2,8 + 1,4 + 2 -wychodzi 6,2

 

lub licząc od środka kanału 3,1 - czy dobrze liczę -czy powierzchnia te mogą się jakoś pokrywać ,nachodzić na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Powierzchnia pomocnicza stanowi pozostałą część stanowiska kontrolnego i jej [b]łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1 m[/b] powinna umożliwiać rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.

 

2,8+1,4+1=5,2

 

Tak po mojemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5. Powierzchnia pomocnicza stanowi pozostałą część stanowiska kontrolnego i jej [b]łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1 m[/b] powinna umożliwiać rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.

 

2,8+1,4+1=5,2

 

Tak po mojemu :)

 

czyli mogą być słupy konstrukcyjne lub elementy urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.