Skocz do zawartości

SKP po wizycie z TDT i co dalej STAROSTWO mnie zbywa ?????


dawidisyn

Rekomendowane odpowiedzi

witam

miesiąc temy miałem odbiór skp przez TDT chodzi o rozszeżenie podstawowej stacji według nowych przepisów, otrzymałem dwa tygodnie temu decyzję z Warszawy z TDT oczywiście wszystko bez zastrzeżeń, odrazu złożyłem wniosek do starostwa o odpowiedni wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących SKP a dokładnie o wpisanie zmian bo przecierz jestem już wpisany do tego rejestru bo prowadziłem cały czas Podasawową SKP.

Starostwo najpierw kazano mi przyjść za 2 dni ( byłem ) następnie za tydzień ( byłem ) następine w piątek ( dzisiaj byłem ) pani powiedziała mi że nie ma nowych druków i ma dostać za 10 dni z TDT, dzwoniłem do TDT oni pierwsze słyszą o nowych drukach. Może ktoś już to przerabiał po nowych przepisach ?????? Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych nowych druków i żadnych nowych przepisów (poza Dz.U.2009.155) w tym względzie.

Całość najczęściej zamyka się w 2-3 dniach od daty dostarczenia dokumentów do WK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych nowych druków i żadnych nowych przepisów (poza Dz.U.2009.155) w tym względzie.

Całość najczęściej zamyka się w 2-3 dniach od daty dostarczenia dokumentów do WK ...

Dzięki za odp. ale i tak chyba nie ma sęsu się kłucić ze starostwem bo jednak to starostwo " ma zawsze racje "

 

[ Dodano: 13-11-2009, 12:31 ]

Nie ma żadnych nowych druków i żadnych nowych przepisów (poza Dz.U.2009.155) w tym względzie.

Całość najczęściej zamyka się w 2-3 dniach od daty dostarczenia dokumentów do WK ...

witam Panie Norbercie czy mógłbym poprosić dokładnie na której stronie tego Dz.U.2009.155 jest zamieszczona procedura jak musi zachować się Starostwo co do mojej sytuacji a może mi pan wysłać link do danej strony bo szukałem ale nie moge znaleść a chcę to wydrukować i udać się do Starostwa. Dzwoniłem do TDT i też mi telefonicznie powiedzieli że nie ma żadnych nowych druków. Dziękuję z góry !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

witam

...złożyłem wniosek do starostwa o odpowiedni wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących SKP a dokładnie o wpisanie zmian bo przecierz jestem już wpisany do tego rejestru bo prowadziłem cały czas Podasawową SKP.

Starostwo najpierw kazano mi przyjść za 2 dni ( byłem ) następnie za tydzień ( byłem ) następine w piątek ( dzisiaj byłem ) pani powiedziała mi że nie ma nowych druków i ma dostać za 10 dni z TDT, dzwoniłem do TDT oni pierwsze słyszą o nowych drukach. Może ktoś już to przerabiał po nowych przepisach ?????? Proszę o info.

 

Standardowa spychologia - pani w starostwie nie wie co ma zrobic wiec konfabuluje wymyslajac nowe druki... a wie, ze nie bedziesz sie kolego za mocno rzucal bo przeciez to Starostwo ktore jest Twoim nadzorem.

Na Twoim miejscu udalbym sie do Starosty z zapytaniem dlaczego to tak dlugo trwa.

Przerazajaca jest niekompetencja wielu urzednikow...

P.S. 155 nie ma wiele wspolnego z wpisem na ktory czekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
witam

...złożyłem wniosek do starostwa o odpowiedni wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących SKP a dokładnie o wpisanie zmian bo przecierz jestem już wpisany do tego rejestru bo prowadziłem cały czas Podasawową SKP.

Starostwo najpierw kazano mi przyjść za 2 dni ( byłem ) następnie za tydzień ( byłem ) następine w piątek ( dzisiaj byłem ) pani powiedziała mi że nie ma nowych druków i ma dostać za 10 dni z TDT, dzwoniłem do TDT oni pierwsze słyszą o nowych drukach. Może ktoś już to przerabiał po nowych przepisach ?????? Proszę o info.

 

Standardowa spychologia - pani w starostwie nie wie co ma zrobic wiec konfabuluje wymyslajac nowe druki... a wie, ze nie bedziesz sie kolego za mocno rzucal bo przeciez to Starostwo ktore jest Twoim nadzorem.

Na Twoim miejscu udalbym sie do Starosty z zapytaniem dlaczego to tak dlugo trwa.

Przerazajaca jest niekompetencja wielu urzednikow...

P.S. 155 nie ma wiele wspolnego z wpisem na ktory czekasz.

 

Witam ponownie znalazłem właśnie jest to Dz.U.223 tam jest zawarte jakie są wzory kto je wystawia idp

rozporządzenie - w sprawie wzorów dokumentów wymaganych dla wykonywania działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia stacji kontroli pojazdów.

Ide w poniedziałek z tym rozporządzeniem i zobacze co tym razem wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj

 

Starosta ma 7 dni na rozpatrzenie wniosku, później czekasz 7 i możesz robić badania bez żadnej zgody :)

 

ustawa o swobodzie ...

Art. 67.

1. Organ prowadzący rejestr działalności regulowanej jest obowiązany dokonać

wpisu przedsiębiorcy do tego rejestru w terminie 7 dni od dnia wpływu do tego

organu wniosku o wpis wraz z oświadczeniem o spełnieniu warunków wymaganych

do wykonywania działalności gospodarczej, dla której rejestr jest prowadzony.

2. Jeżeli właściwy organ nie dokona wpisu w terminie, o którym mowa w ust. 1, a

od dnia wpływu wniosku do tego organu upłynęło 14 dni, przedsiębiorca może

rozpocząć działalność po uprzednim zawiadomieniu o tym na piśmie organu,

który nie dokonał wpisu. Nie dotyczy to przypadku, gdy organ wezwał przedsiębiorcę

do uzupełnienia wniosku o wpis nie później niż przed upływem 7 dni

od dnia jego otrzymania. W takiej sytuacji termin, o którym mowa w zdaniu

pierwszym, biegnie odpowiednio od dnia wpływu uzupełnienia wniosku o wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj

 

Starosta ma 7 dni na rozpatrzenie wniosku, później czekasz 7 i możesz robić badania bez żadnej zgody :)

 

ustawa o swobodzie ...

Art. 67.

1. Organ prowadzący rejestr działalności regulowanej jest obowiązany dokonać

wpisu przedsiębiorcy do tego rejestru w terminie 7 dni od dnia wpływu do tego

organu wniosku o wpis wraz z oświadczeniem o spełnieniu warunków wymaganych

do wykonywania działalności gospodarczej, dla której rejestr jest prowadzony.

2. Jeżeli właściwy organ nie dokona wpisu w terminie, o którym mowa w ust. 1, a

od dnia wpływu wniosku do tego organu upłynęło 14 dni, przedsiębiorca może

rozpocząć działalność po uprzednim zawiadomieniu o tym na piśmie organu,

który nie dokonał wpisu. Nie dotyczy to przypadku, gdy organ wezwał przedsiębiorcę

do uzupełnienia wniosku o wpis nie później niż przed upływem 7 dni

od dnia jego otrzymania. W takiej sytuacji termin, o którym mowa w zdaniu

pierwszym, biegnie odpowiednio od dnia wpływu uzupełnienia wniosku o wpis.

 

- Dzięki za podpowiedz !!! Dzisiaj byłem i też narazie nic ale teraz muszę iść właśnie z tym Dz.U.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.