Skocz do zawartości

RENUALT MEGAN II 2006 r problem z VAT-1


czarny82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Nigdy nie byłem na tym forum ale jak człowiek ma jakiś problem to szuka.

W sumie po godz. przeglądania coś wiem więcej niż przedtem.

Wole jednak, żeby fachowiec się wypowiedział co tu jest grane.

Więc w kwiecień/maj 2009 nabyłem renual megane II Authentique VAN 2006 rocznik.

Pani z biura rachunkowe co prowadzi mi papiery ostatnio jakoś powiedziała, że brakuje przeglądu na VAT-1.

I w sumie dopiero teraz na ten przegląd pojechałem i okazało się musiałbym kratkę założyć bo obecnie ta przegroda kończy się na wysokości jak okna się zaczynają to powyżej musiałbym wypełnić do podsufitki

Myślałem, że jak jesteśmy w unii to homologacja tu czy tam jest ta sama.

Jestem bardzo zdziwiony kurcze bo nawet jakby ta kratka była do góry to jest bez sensu bo nic nie położę na tej pokrywie plastykowej co jest na całości z góry kurtki jedynie. Logiczne jest ze wkłada się towar z tył przez bagażnik i jest osłonięty z każdej strony i nie poleci na kierowce.

I co teraz mam zrobić kurcze dołączę dwa zdjęcia tych dokumentów. Bo ja rozumiem, że ten samochód we Francji miał takie przeznaczenie jak miał mieć u mnie czyli vat-1.

I jakie są koszty tej dodatkowej kratki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    11

  • jarolud

    6

  • czarny82

    6

  • blakop

    5

Pani z biura rachunkowe co prowadzi mi papiery ostatnio jakoś powiedziała, że brakuje przeglądu na VAT-1.

Warunki dla tego typu VATu i innych znajdziesz w Dz.U. nr 90 z 2005 r poz 756 w art 86 są opisane warunki techniczne jakie powinny spełniać pojazdy, w połączeniu z Dz.U nr 32 z 2003 ze zmianami par 8 ust 4 pkt 7 i 8 . Nasz kraj jest dziwny i ciężarówka wcale nie znaczy ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w karaju takim jakim żyjemy i na pewno Pan dostał pełną odpowiedź od pana Pawła. Więc o co Pan pyta :?: Zamieścił Pan dokumenty wykonane przez stację, a nie homologację i na tej stacji na pewno udzielili pełną informację.

Wypowiem tu moje prywatne zdanie i proszę tego nie brać do siebie.

1. Jaka to ciężarówka :?:

2. Dlaczego nie można odliczać Vat od paliwa w samochodzie osobowym - kupionym przez firmę :?:

Oczywiście nie było by całego bałaganu, gdyby nie było problemu z odliczaniem VAT-u.

Teraz trochę pocieszenia na koniec. Proszę się cieszyć, że Pan Paweł wpisał panu VAN, bo pewnie mógłby Pan zapomnieć o VAT1. Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się cieszyć, że Pan Paweł wpisał panu VAN

Marne to pocieszenie bo przyjdzie smutny pan w czerni i powie "...dawaj VAT z powrotem bo to nie van...". Jedynym dokumentem, który z takiej sytuacji wybroni jest wyciąg ze świadectwa homologacji a nie spostrzeżenia pana Pawła (z całym szacunkiem dla wiedzy), którego podejrzewam się nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

Pisząc ten post chciałem się dowiedzieć faktycznie czy muszę zakładać kratkę.

 

Samochód jest w leasingu wiec pewni oni maja oryginalna homologacje kurcze.

 

Ale jak byłem zrobić ten przegląd żeby odpisać VAT panowie powiedzieli, że nie dopiero jak

 

wstawię kratkę.

 

Czy ta oryginalna homologacja coś zmieni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - własnie markes - Ty masz myśl! Trzeba zrobić opinię rzeczoznawcy! ;)

Raczej zamontować kratkę homologowana spełniającą wymogi + kopia badania "pierwszego" (tam jest podrodzaj VAN) i nie ma przeciwwskazań by nie zrobić badania VAT1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to oznaczenie typu na tym badaniu... to nie wiem skąd...

Przepisał z dokumentów zapewne. :D

Wracając do tematu. Załatw sobie kratkę od meganki - zamontuj za przednimi siedzeniami i na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny82 napisał/a:

Tylko to oznaczenie typu na tym badaniu... to nie wiem skąd...

 

Przepisał z dokumentów zapewne. :D

Wracając do tematu. Załatw sobie kratkę od meganki - zamontuj za przednimi siedzeniami i na badanie.

 

Według mnie to już podczas pierwszego badania powinien mieć kratkę :x:x

Ale........ jak to u nas jak już został zarejestrowany to ...... :x:x od kant d.... rozbić takie przepisy :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to już podczas pierwszego badania powinien mieć kratkę :x :x

Tak pisałem żeby tego nie napisać a ten chlapnął. Może miał na pierwszym badaniu a później zdjęli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - "kratke" musisz mieć, czy chcesz czy nie. Jak już ją założysz badanie na VAT1 powienieneś przejść bez problemu.

 

PS Nie wiem z czego przepisano to oznaczenie typu - z jakich dokumentów? Z pewnością nie jest to właściwy typ, ale mniejsza już z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz napisał/a:

Według mnie to już podczas pierwszego badania powinien mieć kratkę :x :x

 

Tak pisałem żeby tego nie napisać a ten chlapnął. Może miał na pierwszym badaniu a później zdjęli. ;)

 

Tak tak napewno miał :) no przecież inaczej badania by nie przeszedł :):)

No aby niepotrzebna robota dwa razy kratkę zakładać :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki chłopaki za pomoc

kurde bez sesnu auto ma homologację ciężarowa a w polce dodatkowo jeszcze ta kratka

ciekawe ile kosztuje kurcze ta karata i cała legalizacja na vat1.

A kratki nie było przecież nawet dziur nie ma bez senu ale cóż

 

Pozdrawiam-narciarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że tak się dyskusja rozwinie a tu masz - a ja chciałem tak delikatnie bo wiadomo, gdzie robione badanie - no wiadomo, że z kratką i dlatego napisałem w 1 poście,

cyt

"Żyjemy w karaju takim jakim żyjemy i na pewno Pan dostał pełną odpowiedź od pana Pawła. Więc o co Pan pyta :?: Zamieścił Pan dokumenty wykonane przez stację, a nie homologację i na tej stacji na pewno udzielili pełną informację."

 

A po co pisać czy rejestrować :x Czy został zarejestrowany :x Czy mógł być zarejestrowany :x

Proponuję zakończyć temat albo usunąc skany :x - a przynajmniej pieczątki :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam pretensji do tych panów z stacji diagnostycznej

samochód jak kopiłem przegląd był już facet co sprowadza go zrobił

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli fiat seicento jest zarejestrowany jako Van to podrodzaj też jest żle określony??Przecież to podobna sytuacja

Jak tylko weszły te chore przepisy to przyjechał do mnie klient , który zakupił siedem samochodów marki Opel Corsa jako ciężarówki i okazało się, że posiada sześć wyciągów ze świadectwa homologacji jako van a siódmą jako furgon. Pojazdy wyglądają identycznie, konstrukcyjnie nie różnią się niczym w związku z tym diagnosta nie może określić tego dla celów skarbowych na podstawie oględzin, bo później zaboli jak przyjdzie "W". Z punktu widzenia "drogowego" nie ma to znaczenia dla skarbowego zasadnicze jak się trafi dociekliwy inspektor z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli fiat seicento jest zarejestrowany jako Van to podrodzaj też jest żle określony??Przecież to podobna sytuacja

Jak tylko weszły te chore przepisy to przyjechał do mnie klient , który zakupił siedem samochodów marki Opel Corsa jako ciężarówki i okazało się, że posiada sześć wyciągów ze świadectwa homologacji jako van a siódmą jako furgon. Pojazdy wyglądają identycznie, konstrukcyjnie nie różnią się niczym w związku z tym diagnosta nie może określić tego dla celów skarbowych na podstawie oględzin, bo później zaboli jak przyjdzie "W". Z punktu widzenia "drogowego" nie ma to znaczenia dla skarbowego zasadnicze jak się trafi dociekliwy inspektor z US.

 

A jak byś określił wyżej wymieniony przypadek Meganki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.