Skocz do zawartości

Samochód na niemieckich rej. z żółtymi paskiem


shindler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pytanie poruszanie wielokrotnie na różnych forach. Google wypluwa masę wyników, ale nie wszystkie niosą odpowiedź albo są mało aktualne.

 

Jak wygląda sprawa zakupu auta sprowadzonego przez handlarza z niemiec.

 

Jakie dokumenty powinienem od niego dostać i między kim powinna być wystawiona umowa na kupno auta.

 

Zakładając, że handlarz nie wykonał wszystkich opłat jeszcze i badania technicznego:

czy mogę przejechać samochodem na przedmiotowych tablicach z miejsca zakupu do siebie (ok 200 km) jeśli data na nich wskazuje ich ważność na sierpień b.r. Jak podejść do sprawy? Powinienem ubezpieczyć auto na 30 dni na numer nadwozia, zrobić przegląd w najbliższej stacji i mogę prześmigać na nich czy jak to wygląda? Musze kupić auto, postawiać na parking strzeżony załatwić wsio i dopiero mogę nim przejechać?

 

Z góry dziekuję za odpowiedź lub wskazanie miejsca/miejsc gdzie mogę ją znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokumenty powinienem od niego dostać i między kim powinna być wystawiona umowa na kupno auta.

Przy zakupie sam.dostajesz DR z kraju z jakiego pochodzi sam.Najlepiej jezeli jest

umowa sporządzona pomiędzy Tobą a handlarzem.W razie "W' do kogo pójdziesz,do

wlasciciela....???.Przeciez ani on ani Ty go na oczy nie widziałes i co....???? :razz:

czy mogę przejechać samochodem na przedmiotowych tablicach z miejsca zakupu do siebie (ok 200 km) jeśli data na nich wskazuje ich ważność na sierpień b.r.

Powiem krótko-nie...

Ja na twoim miejscu udał bym się do WK po PC oraz tablice probne,wykupił

ubezpieczenie i dopiero nim jechał pod warunkiem ze auko jest w kraju... :razz:

Natomiast jezeli jest zagranicą to tablice i ubezpieczenie z kraju z którego pochodzi..

Przekazałem Ci to co ja bym zrobił a jak Ty to zrobisz....???? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu udał bym się do WK po PC oraz tablice probne,wykupił

ubezpieczenie i dopiero nim jechał pod warunkiem ze auko jest w kraju... :razz:

 

Dokładnie tak. Skoro tamte tablice do sierpnia były to jakiej odpowiedzi się spodziewasz? :)

 

Skoro to handlarz, to powinien Ci fakturę wystawić i na wszelki wypadek dać kopie swojego wpisu do ewidencji, że prowadzi ten auto-handel. Wtedy swojej umowy Ci nie musi dawać, a i na skarbówce czasu i pieniędzy zaoszczędzisz. Badanie pewnie będzie potrzebne... A może nie - to już WK Ci powie, tak samo jak z akcyzą - jedne WK wymagają, innym wystarczy adnotacja od handlarza na FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam,

 

Chciałem odświeżyć temat jakoże bliski jestem zakupu samochodu w Polsce (od "handlarza"), który ciągle jest zarejestrowany w Niemczech. Z tego co wyczytałem na różnych forach to często urzędy wymagają ciągłości umów i potrzebujemy oryginału kopii zawartej między "handlarzem" i niemieckim podmiotem ("Niemcem").

 

W związku z tym, że handlarze nie chcą okazywać swoich umów czy prawdą jest że w Wydziale Komunikacji wystarczy okazać dowód właśności (faktura VAT czy umowa K-S) oraz wpis do ewidencji gospodarczej wyżej wymienionego "handlarza" ? Nie będą mi robić problemów jeżeli nie będę posiadał oryginału umowy K-S pomiędzy "handlarzem" i "Niemcem" ?

 

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.