Skocz do zawartości

badanie powypadkowe przed I rej. w kraju


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, mam pytanko.

VW T5, 2007 rok, przywieziony z Niemiec, badanie (według niemieckiego dow. rej. do 10.2010r). Auto po wypadku - oficjalnie (nieoficjalnie zdemontowano to i owo, chyba dla mniejszej akcyzy) klient posiada dokumentację fotograficzną i opinię rzeczoznawcy. W WK wysłali na badanie powypadkowe.

A więc badanie dodatkowe, pozycja z cennika 6.09b na wniosek właściciela (podsuwacie wniosek do podpisu?), pkt 1 i 2 wykreślony, TNBT nie dotyczy, w uwagach wystarczy zamieścić: Usterki usunięto?

 

Poprawcie, dopiszcie co i jak ewentualnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to osobowy czy ciężarowy jest?

Jeśli dodatkowe po wypadku to takie tylko robisz... Ale dziwne, że kierują na powypadkowe, a nie chcą ustalenia danych? (chociażby rocznik).

A skierowanie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobowy oczywiście.

dziwne, że kierują na powypadkowe, a nie chcą ustalenia danych?

Też zrobiłem wielkie oczy... Pytałem klienta ze 4 razy. Uparł się i już. Mam wrażenie, że jutro znów mnie odwiedzi:/

 

Ja dokonałbym badania dodatkowego powypadkowego chyba że klient zażyczyłby sobie okresowego...

Znaczy się że tak jak napisałem czy masz inną propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(podsuwacie wniosek do podpisu?),

Oczywiście ze tak.Pózniej róznie moze być....

Znaczy się że tak jak napisałem

Tak robisz tylko pokolizyjne... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasz WK uważa że jeśli w dokumentach pisze "pojazd wyrejestrowano" ( a który nie jest wyrejestrowany) to obowiązkowo okresowe i ewentualnie dodatkowe po kolizyjne. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne, że kierują na powypadkowe, a nie chcą ustalenia danych? (chociażby rocznik).

Nie jestem pewny ale rocznik powinien być podany w opini rzeczoznawcy i być moze

to im wystarcza.... :-D

na wniosek właściciela

A no własnie a dlaczego nie na wniosek WK..???? :razz:

WK wysłali na badanie powypadkowe.

Wyslali klienta ale z czym.... :razz:

A nasz WK uważa że jeśli w dokumentach pisze "pojazd wyrejestrowano" ( a który nie jest wyrejestrowany) to obowiązkowo okresowe

Pociesze Cię ze nie jesteś rodzynkiem w tym towarzystwie..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam pytanko.

VW T5, 2007 rok, przywieziony z Niemiec, badanie (według niemieckiego dow. rej. do 10.2010r). Auto po wypadku - oficjalnie (nieoficjalnie zdemontowano to i owo, chyba dla mniejszej akcyzy) klient posiada dokumentację fotograficzną i opinię rzeczoznawcy. W WK wysłali na badanie powypadkowe.

A więc badanie dodatkowe, pozycja z cennika 6.09b na wniosek właściciela (podsuwacie wniosek do podpisu?), pkt 1 i 2 wykreślony, TNBT nie dotyczy, w uwagach wystarczy zamieścić: Usterki usunięto?

 

Poprawcie, dopiszcie co i jak ewentualnie. Pozdrawiam

 

ale badanie 6.9 to jest nic innego jak UD niezbędnych do rej poj. i w tym badaniu nie ma nic mowy o Badaniu po kolizji. Badanie po kolizji skierowany przez starostę to nr. Cennika : 5.2,

UD i po kolizji do dwie odrębne spr. i inny zakres badania poj. w sumie powinno się skasować 60+94 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale badanie 6.9 to jest nic innego jak UD niezbędnych do rej poj. i w tym badaniu nie ma nic mowy o Badaniu po kolizji.

 

Przeczytaj jeszcze raz pozycje cennika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się zastanawiam jak wpisać poz. cennika 6.9, ale żeby kwota wyszła 94??

więc nie łatwiej by było wpisać 5.2, ?? (kwota ta sama i w zasadzie czynności też ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wpisać poz. cennika 6.9, ale żeby kwota wyszła 94??

 

Normalnie, jak na załączonym obrazku.

 

więc nie łatwiej by było wpisać 5.2,

 

To może pozamieniajmy tez inne pozycje z cennika? Przecież znajdzie się więcej takich co mają te same kwoty i czynności, no w końcu co to za różnica?

 

To nie my decydujemy za co bierzemy opłatę tylko urząd kierując na konkretne badanie techniczne określone w skierowaniu.

ScreenShot005.jpg.a68f894a2608dcb30c4b3ac1ad6b9c35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem , że w cenniku w punkcie 6.9, występuje też kwota 94 zł , ale nie wiem jak to zrobić że wpisuję w cenniku 6.9, a ma mi wyskoczyć kwota 94 zł .

Przecież nie wpiszę w programie 60 zł , a na kasę napije 94 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się zastanawiam jak wpisać poz. cennika 6.9, ale żeby kwota wyszła 94??

Ja mam to w programie rozdzielone na pozycje 6.09a - identyfikacja oraz 6.09b po wypadku.

Wydawało mi się że te dwie pozycje z pkt 5 są tylko ze skierowania od starosty :P

Lepiej mi powiedzcie co piszecie w pkt1 przy badaniu o którym pisałem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem jak to zrobić że wpisuję w cenniku 6.9, a ma mi wyskoczyć kwota 94 zł .

 

U mnie w cenniku nie ma problemu wybieram albo 60 albo 94, w zależności od tego jakie badanie robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mi powiedzcie co piszecie w pkt1 przy badaniu o którym pisałem 8)

 

jeżeli po kolizji to napisz w uwagach że : pojazd po kolizji drogowej .Uszkodzenia usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie szczegółowe na podstawie jakiego programu ustalasz rok produkcji - przecież norcom zastrzega sobie, że dokedor VIN może określać rok modelowy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie jakiego programu ustalasz rok produkcji

 

A co Wy tam już nie macie nawet kawy na SKP??

Zalewasz taką wypijasz, zostają fusy i z nich odczytujesz rocznik. Rzecz jasna trza umieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.