Skocz do zawartości

Jakie następne terminy badań przyczep


sterowiec40

Rekomendowane odpowiedzi

Według ustawy Prawo o Ruchu Drogowym Art81 Ust.7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru

przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed

upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Moje pytania:

1/ Jaka jest definicja i terminy badań technicznych

a)-przyczepy ciężarowej

b)-przyczepy dostosowanej do przewozu osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ustawy Prawo o Ruchu Drogowym Art81 Ust.7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru

przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed

upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Moje pytania:

1/ Jaka jest definicja i terminy badań technicznych

a)-przyczepy ciężarowej

b)-przyczepy dostosowanej do przewozu osób

 

Przyczepa ciężarowa jak do 3,5 T to terminy 3-2-1, a jak powyżej 3,5 T to co roku

i tak samo przyczepa do przewozu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nowicjusz za zainteresowanie tematem i odpowiedź

, ale jest niekompletna ,a po za tym dlaczego mam Ci wierzyć ,że przyczepa osobowa ma BT co rok a nie : od dnia pierwszej rej przed upływem roku ,a potem co 6 miesięcy tak jak autobus.

A jaka jest def. przyczepy osobowej?

Nie jestem złośliwy tylko dociekliwy ,Ty jesteś już diagnostą i posiłkujesz się doświadczeniem i wiedzą praktyczną i teoretyczną, ja muszę przede wszystkim pojąć teorię opartą na definicjach , paragrafach itp.itd bo aby zrozumieć co pan z TDT miał namyśli pisząc pytania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma definicji przyczepy osobowej

przyczepa ciężarowa przystosowana do przewozu osób ma badania corocznie, podobnie jak sam ciężarowy przystosowany do przewozu osób.

natomiast przyczepa autobusowa tak jak autobus co 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ale nadal "wiem ,że nic nie wiem".

Z tego co się orientuje nie można przewozić ludzi w przyczepie autobusowej np. takiej jak przy Jelczach "ogórkach"

Szukałem sam odpowiedzi na swoje pytania lub potwierdzenia tego co Wy napisaliście i próbowałem to zrozumieć -chyba mi się udało po dokładnym "wieloczytaniu" poniższego.

Muszę przyznać rację Nowicjuszowi ,który napisał:

 

Przyczepa ciężarowa jak do 3,5 T to terminy 3-2-1, a jak powyżej 3,5 T to co roku

i tak samo przyczepa do przewozu osób."

 

O terminie badań przyczepy mówi Art. 81.ust5

 

Wyciąg z Dz.U.2005.108.Prawo o ruchu drogowym. Dział 1 Art.2

42) samochód ciężarowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu

ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony

konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą;

49a) (4) kolejka turystyczna - zespół pojazdów składający się z ciągnika rolniczego, którego

konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, albo pojazdu wolnobieŜnego oraz

przyczepy (przyczep) dostosowanej do przewozu osób, wykorzystywanych w ramach

prowadzonej działalności w zakresie świadczenia usług turystycznych

Art. 63.

1. Przewóz osób moŜe odbywać się tylko pojazdem do tego przeznaczonym

lub przystosowanym. Liczba przewoŜonych osób nie moŜe przekraczać liczby miejsc

określonych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeŜeniem ust. 4. W pojeździe

niepodlegającym rejestracji liczba przewoŜonych osób wynika z konstrukcyjnego

przeznaczenia pojazdu.

2. Dopuszcza się przewóz osób samochodem cięŜarowym poza kabiną kierowcy, pod

warunkiem Ŝe:

1) pojazd odpowiada wymaganym warunkom technicznym do przewozu osób;

2) osoby nie znajdują się między ładunkiem a kabiną kierowcy;

3) osoby przewoŜone są na miejscach siedzących;

4) pojazd nie przekracza prędkości 50 km/h.

3. Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym Ŝe dopuszcza się przewóz:

1) dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu

osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy;

2) konwojentów, druŜyn roboczych i osób wykonujących czynności ładunkowe w

przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy pod warunkiem, Ŝe:

a) liczba przewoŜonych osób nie przekracza 5,

b) osoby stojące trzymają się uchwytów,

c) osoby nie znajdują się pomiędzy ładunkiem a przednią ścianą przyczepy,

d) prędkość zespołu pojazdów nie przekracza 20 km/h;

3) (28) osób w przyczepie (przyczepach) kolejki turystycznej pod warunkiem, Ŝe osoby te

przewoŜone są wyłącznie na miejscach siedzących.

Rozdział 3

Badania techniczne pojazdów

 

Art. 81.

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust.

6-10.

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu cięŜarowego o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji

i nie później niŜ 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a

następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

Nie dotyczy to, taksówki osobowej, pojazdu

konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.