Skocz do zawartości

Opisówki na egzaminie TDT


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prosbe wpisujcie pytania opisowe jakie byly na egzaminach, jezeli j taka mozliwosc to poprosil bym rowniez o zeczowe odpowiedzi. Z gory dziekuje

Chcialbym aby wstal temat tylko poswieccony opisowka.

 

[ Dodano: 10-12-2009, 07:55 ]

To ja zaczne kto sie podejmie zeczowej odpowiedzi ?

Pytanie opisowe. pojazd sprowadzony z zagranicy i dodatkowo zasilany gazem. opisać szczegółowo jak wykonujemy badanie.

 

[ Dodano: 10-12-2009, 23:23 ]

Opisówka cysterna przyczepa ADR badanie powypadkowe: jakie badanie i zakres, jakie dokumenty, jak sprawdzimy ustawienie kół, jak sprawdzimy główne wiązanie węzłów ramy , jakie dokumenty wystawiamy.

 

Dokumenty

dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowe lub odpowiadający im dokument

protokół TDT z ważnym przynajmniej na jeden dzień badaniem cysterny.

 

Badanie dodatkowe wykonuje w którego

zakres wchodzi badanie okresowe i dodatkowe pojazdu z uszkodzonymi elementami nadwozia (jakoś tak)

 

Pomiar kół dokonujemy poprzez sprawdzenie geometrii (kąt pochylenia, zbieżność, śladowość osi) Wynik negatywny jeżeli którakolwiek wartość nie zgadza się z podaną przez producenta.

 

główne węzły ramy sprawdzamy przez oględziny spoin

napisałem także ze sprawdzamy wyrywkowo dokręcenie śrub.

 

Dokumenty to zaświadczenie z badania dodatkowego z odpowiednim wynikiem.

Paragon lub F.V. Cena tylko za badanie dodatkowe.

Napisałem także ze nie wyznaczam daty NBT.

 

Tyle mniej więcej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pytanie opisowe: na stacje przyjeżdża pojazd osobowy SKODA OKTAWIA rocznik chyba 98 wyposażony w instalację gazową w załączniku było poświadczenie badania zbiornika instalacji gazowej z decyzja ale kruczek polegał na tym że te zaświadczenie było wystawione przez UDT

Podaj jakich dokumentów będziesz wymagał do badania.W odniesieniem do załącznika podaj szczegółowy tryb postępowania podczas badania technicznego pojazdu

 

Ja napisałem że po identyfikacji pojazdu która oczywiście odbywa się przed bramą stacji oraz po sprawdzeniu dokumentó potrzebnych do przeglądu tj. poświadczenia i decyzji transportowego dozoru technicznego (TDT) odnośnie zbiornkika zamotowanego w pojeździe i dowodu rejestracyjnego stwierdzamy iż dokument poświadczenia na butlę nie jest wystawiony przez TDT ponieważ UDT nie ma prawa do wystawiania takich dokumentów. W zaistniałym przypadku zaprzestaję czynności dalszego badania ponieważ nie mam poświadczenia i decyzji z TDT odnośnie zbiornika LPG wynik badania ustalam jako negatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Rubel,zaliczyłeś pozytywnie to pytanie opisowe?Bo jest tam wiele wad oczywiście wg mnie.Począwszy od tego,że należy w takim przypadku przedstawić nowe zaświadczenie TDT (po kolizji),obecnie nie sprawdzamy śladowości,węzły oprócz oględzin należy opukać czymś ostrym,rodzaj badania oki zakres już nie wg mnie zakres okresowe,specjalistyczne powypadkowe i dodatkowe ADR i za te pobieramy opłatę i wyznaczamy TNBT.Powtarzam wg mnie ja bym tak odpowiedział.

I jeszcze w tym przypadku rządałbym zaświadczenie na ABS (wymóg ADR od01.01.2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Diagności pytanko co się dzieje z terminami ze wczoraj się ukazały a dziś nie ma miejsc

 

O to musisz się zapytać w tedecie a nie nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Krakowie na egzaminie było podobne pytanie na opisówce,skoda z gazem i w załaczniku protokół z UTD . Czyli pytanie z miną :) Większość poległa ,zdały 4 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Krakowie na egzaminie było podobne pytanie na opisówce,skoda z gazem i w załaczniku protokół z UTD . Czyli pytanie z miną :) Większość poległa ,zdały 4 osoby.

 

I tu masz prosty przykład że trzeba od czasu do czasu zajrzeć na forum i uniknęło by się porażki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam odnosnie terminów egzaminów kandydaci na egzamin wysyłają kwity na egzamin

dużo prędzej podając tylko miesiąc bez dnia jeszcze zanim ukaże się strona na temat dat egzaminów i w tet sposób są pewni dostania się w danym miesiącu na egzamin robiłem podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Krakowie na egzaminie było podobne pytanie na opisówce,skoda z gazem i w załaczniku protokół z UTD . Czyli pytanie z miną :) Większość poległa ,zdały 4 osoby.
Mam pytanko odnośnie tej opisówki: czy mina dotyczy tylko urzędu który wydał decyzję i protokół, czy w tym pytaniu jest coś jeszcze, na co trzeba zwrócić uwagę?

 

Acha, jeszcze jedno: czy ta czwórka zdała teoretyczny i praktyczny? Czy to byli ci, co dorabiali uprawnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam odnosnie terminów egzaminów kandydaci na egzamin wysyłają kwity na egzamin

dużo prędzej podając tylko miesiąc bez dnia jeszcze zanim ukaże się strona na temat dat egzaminów i w tet sposób są pewni dostania się w danym miesiącu na egzamin robiłem podobnie

Czytam to chyba już 5 raz i dochodzę do wniosku, że nie na darmo wymyślono znaki interpunkcyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje na temat wczorajszego egzaminu mam od kolegi który brał w nim czynny udział więc nie bardzo mogę się wypowiadać czy jeszcze jakaś mina była w pytaniu.

Egzamin pisemny zdały 4 osoby w pełnym zakresie,czy cześć praktyczną tego już nie wiem.

Jeżeli chodzi o terminy egzaminów to ja w grudniu złożyłem wszystkie wymagane dokumenty w TDT w Warszawie i określiłem kiedy dokładnie i gdzie chce zdawać.Po około 3 tygodniach otrzymałem pismo że wszystkie miejsca na wybrany dzień są już zajęte ale mogę telefonicznie ustalić inne miasto w którym mają jeszcze wolne miejsca lub czekać na kolejny wolny termin w mieście wybranym przezemnie.Po kilkunastu dniach otrzymałem pismo z TDT że zakwalifikowałem się do egzaminu i tyle.

Po skończeniu kursy w sumie chyba większość osób wysyłało razem ze mną w tym samym czasie papiery i każdy z nas w innym terminie miał egzamin.

Papiery wysyłałem około 15 grudnia a egzamin miałem 10 lutego,czyli okres oczekiwania jest prawie 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Z tym poświadczeniem UDT to jest dyskusyjna sprawa, która prawdopodobnie trafiła do sądu.

Jest przypuszczenie, że Urząd Dozoru technicznego może wykonywać badania zbiorników. Ale na to trochę poczekajmy. Poniżej przesyłam link do pisma wyjaśniającego tą kwestię.

 

PISMO UDT do TDT

 

http://pzuzycie.eu/udt_pismo_do_tdt.pdf

 

 

Pozdrawiam,

Carlos :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt podpowiedz moja wyszła haotycznie przepraszm. Reasumując robiłem w ten sposób:zgłaszałem mój akces listownie, uczestniczenia w egzaminie dużo prędzej zanim ukazała się notatka na stronie internetowej tdt o terminach egzaminów na dany miesiąc i zawsze to skutkowało moim powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos wszystko super tylko sprawa o której piszesz jest w toku a egzamin był wczoraj i na dzień wczorajszy protokół na butle z UDT był nieprawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. panowie z tego co wiem to UDT wydaje dozór na dzwigi, podesty , klapy ,bramowce,kontenerowce natomiast TDT wydaje dozór na cysterny powyżej 0,5 bara zbiorniki na gaz.Z tego co wiem to nic się nie zmieniło w tej kwesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja napisałem na egzaminie dokładnie tak jak wyżej na forum i zdałem tak że myślę ze odpowiedź do tego pytania którą zamieściłem jest prawidłowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racjemarczelo, to była jedyna prawidłowa opowiedz ,wszyscy którzy się rozpisali na egzaminie w Krakowie polegli:) Na moim egzaminie w lutym tez były takie miny ale na częsci praktycznej.Egzaminator poprosił o wskazanie w którym miejscu i jaki rodzaj zwalniacza posiada autobus który stał na kanale.Dokładnie już nie pamiętam ale to był jakiś starszy autosan i rocznikowo nie musial i nie posiadał zwalniacza. Kolega który otrzymał to pytanie też tak własnie odpowiedział i po 20 sekundach miał już zdane :)

Dlatego na egzaminie trzeba czytać uważnie wszystkie pytania i polecenia i MYŚLEĆ:)

Szczęśliwi którzy już są po :D:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj w Krakowie opisówka: Jakie badanie przeprowadza się w samochodzie osobowym, który ma być używany jako Taxi? Jakie warunki musi spełnić taki samochód i jakie dokumenty wypełniamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich

Właśnie przygotowuję się do egzaminu uzupełniającego z ADR. Otrzymałem kilka pytań opisowych. Chciałbym aby ktoś pomógł mi przy jednym z pytań.

Na badanie techniczne przyjeżdża ciągnik siodłowy, który będzie ciągnął naczepę cysternę przewożącą towary niebezpieczne benzyna i olej napędowy:

-jaki typ pojazdu zgodnie z ADR

-jakie dokumenty przedstawia właściciel pojazdu

-jakie wymagania powinien stawiać tachograf

-jakie rodzaje zwalniaczy

-jaki rodzaj i zakres badania

-jakie dokumenty wystawia stacja kontroli pojazdów

Jeśli chodzi o dokumenty to DR + dok. na zwalniacz i abs. Moje pytanie czy jeszcze jakieś inne dokumenty powinien mieć kierowca?

Z góry dziękuję za jakakolwiek podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jaki typ pojazdu zgodnie z ADR

ADR cz9 9.1.1.2

-jakie wymagania powinien stawiać tachograf

Zalegalizowany.

-jakie rodzaje zwalniaczy

Nie ma znaczenia jaki aby był wystarczający dla jednostki transportowej.

-jaki rodzaj i zakres badania

-jakie dokumenty wystawia stacja kontroli pojazdów

Dz.U. 155 poz 1232 z 2009 paragraf 4 ust.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie opisowe

Do OSKP na badanie techniczne przyjechał 30.09.2009 ciągnik samochodowy którego właściciel oświadczył że chciałby przewozić w różnych naczepach, sprzężonym z tym pojazdem towary niebezpieczne wszystkich 9 klas. Czy to możliwe? jeśli tak to jakie ogólne oraz konstrukcyjne i dodatkowe wymagania powinien spełnić wymieniony ciągnik samochodowy?

Masa własna 8500 kg DMC zestawu40000kg data 1 rejestracji 1.7.2005. Jaki rodzaj badanie technicznego należałoby wykonać

Czy mógłby się wypowiedzieć na temat tego pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Pytanie opisowe: na stacje przyjeżdża pojazd osobowy SKODA OKTAWIA rocznik chyba 98 wyposażony w instalację gazową w załączniku było poświadczenie badania zbiornika instalacji gazowej z decyzja ale kruczek polegał na tym że te zaświadczenie było wystawione przez UDT

Podaj jakich dokumentów będziesz wymagał do badania.W odniesieniem do załącznika podaj szczegółowy tryb postępowania podczas badania technicznego pojazdu

 

Ja napisałem że po identyfikacji pojazdu która oczywiście odbywa się przed bramą stacji oraz po sprawdzeniu dokumentó potrzebnych do przeglądu tj. poświadczenia i decyzji transportowego dozoru technicznego (TDT) odnośnie zbiornkika zamotowanego w pojeździe i dowodu rejestracyjnego stwierdzamy iż dokument poświadczenia na butlę nie jest wystawiony przez TDT ponieważ UDT nie ma prawa do wystawiania takich dokumentów. W zaistniałym przypadku zaprzestaję czynności dalszego badania ponieważ nie mam poświadczenia i decyzji z TDT odnośnie zbiornika LPG wynik badania ustalam jako negatywny.

 

 

Mi na egzaminie dwa razy zapytano co robię jeśli dokument zbriornika jest nieważny bądź go nie ma i też odpowiadałem: negatyw, na co egzaminator odpowiadał: proszę się zastanowić, na szczęście się poprawiłem, tzn. odstępuję się od badania, poniżej podstawa prawna:

 

Art81.1.

 

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

poza tym: wynik negatywny jest po wykonaniu całego badania, a nie jego części !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.