Skocz do zawartości

Witam


STACHUrka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

jestem dystrybutorem w Polsce lamp uprzywilejowania i ostrzegawczych a także sygnalizacji dźwiękowych firm WHELEN USA i AXIXTECH TAJWAN

 

Oczywiście sprzedaje tylko produkty które posiadają stosowne dopuszczenia e i E

 

Z racji oferowanego sprzętu żywo interesuje się tematyką dopuszczania do użytku i BT pojazdów wyposażanych w takie lampy lub sygnały.

 

P.S. oczywiście służę pomocą i informacją w pytaniach związanych z moją dziedziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firm WHELEN USA i AXIXTECH TAJWAN

Więcej nie trzeba.... :razz:

Oczywiście sprzedaje tylko produkty które posiadają stosowne dopuszczenia e i E

A ja takie produkty z duza" przyjemnością" karzę klietowi przy OBT wymieniać a

zwlaszcza te niby biale zarówki.... :razz: Oczywiście wszystkie posiadają e lub E.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od reklamy są inne media

U nas piszemy o sprawach potrzebnych i ważnych

Chcesz się reklamować to do telewizji :razz:

 

Reklama jest dla mnie nie skuteczna gdyż nie zajmuje się sprzedażą detaliczną, a wszyscy moi klienci mnie znają, pochwalenie się czym się zajmuje miało na celu ukazanie kim jestem i jakie mam pojęcie o temacie w którym chce zabierać głos...

 

Ta branża jest tak wąska iż reklama jest zbędna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie produkty z duza" przyjemnością" karzę klietowi przy OBT wymieniać a zwlaszcza te niby biale zarówki.... :razz: Oczywiście wszystkie posiadają e lub E.. :evil:

 

Czy możesz rozwinąć tą myśl, jeśli produkt posiada dopuszczenie E a w moje branży ponadto ECE R65 to nie rozumiem twojego postępowania IMHO jest niezgodne z przepisami

 

Wpis do dowodu rej. Pojazd Uprzywilejowany i może posiadać niebieskie lampy ze znakiem "e" z homologacją "ECE"

lub

Wpis do dowodu pojazd specjalny lub pogotowie techniczne i może posiadać pomarańczowe lampy posiadające "e"

 

Jeśli miałeś na myśli tuningowców to w pełni Cię popieram, jeśli coś innego to już coś nie qmam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś na myśli tuningowców to w pełni Cię popieram, jeśli coś innego to już coś nie qmam...

 

Miał na mysli tuningowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz rozwinąć tą myśl, jeśli produkt posiada dopuszczenie E a w moje branży ponadto ECE R65 to nie rozumiem twojego postępowania IMHO jest niezgodne z przepisami

Miał na mysli tuningowców :)

Swego czasu był szał na niebieskie żarówki, które posiadały e lub E a miały barwę światła niebieską i dostawały przysłowiowego "kopa" za nieprawidłową barwę światła a nie za brak homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis do dowodu rej. Pojazd Uprzywilejowany

 

Gdzie w DR jest ze pojazd uprzywilejowany ?

 

W § 11 ust. 2 pkt. Instrukcje w sprawie rejestracji pojazdów stanowiącej załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. jest mowa o rubryce w dowodzie rejestracyjnym „adnotacje urzędowe” i jakie zapisy powinny być tam dokonywane:

a./ „Współwłaściciel " - podając dane współwłaściciela zgodnie z zakresem danych określonym w § 3 rozporządzenia - dotyczy pojazdów stanowiących współwłasność dwóch osób,

b./ „Współwłasność" - jeżeli pojazd stanowi współwłasność większej niż określona w lit. a liczby osób,

c./ „Pierwsza rejestracja za granicą " - podając datę pierwszej rejestracji za granicą - dotyczy pojazdów sprowadzonych z zagranicy i tam zarejestrowanych,

d./ „TAXI" - dotyczy pojazdów przystosowanych jako taksówka,

e./ „GAZ-LPG" lub "GAZ-CNG" - podając datę montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem - dotyczy pojazdów przystosowanych do zasilania gazem LPG lub CNG,

f./ „L"- dotyczy pojazdów przystosowanych do nauki jazdy lub egzaminu państwowego,

g./ „MAX km/h" - podając wartość ograniczenia prędkości - dotyczy pojazdów objętych indywidualnym ograniczeniem prędkości,

h./ „BUS 100 km/h" - dotyczy autobusów, o których mowa w art. 20 ust. 4 ustawy,

i./ „HAK" - dotyczy pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy,

j./ „UŻYTKOWNIK " - podając dane użytkownika zgodnie z zakresem danych określonym w § 3 rozporządzenia - dotyczy pojazdów powierzonych zgodnie z art. 73 ust. 5 ustawy lub na wniosek użytkownika pojazdu użytkowanego w drodze umowy leasingu,

k./ „MASA WŁASNA kg" - podając wartość masy własnej pojazdu - dotyczy ciągników siodłowych,

l./ „ZESPÓŁ kg" - podając wartość dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu członowego - dotyczy ciągników siodłowych,

m./ „SKŁADAK" - dotyczy pojazdów złożonych poza wytwórnią, jeżeli na podstawie obowiązujących przepisów zostały dopuszczone do ruchu,

n./ „ZABYTKOWY" - dotyczy pojazdów zabytkowych,

o./ „ODSTĘPSTWO" - podając skrótowo, który z warunków technicznych został objęty odstępstwem i w jakim zakresie, z wyłączeniem numeru silnika - dotyczy pojazdów dopuszczonych do ruchu w drodze indywidualnego odstępstwa od warunków technicznych zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy,

p./ „OGRANICZENIA" - podając treść ograniczenia w użytkowaniu pojazdu zgodnie z odrębnymi przepisami - dotyczy pojazdów zabytkowych,

q./ „CŁO" - podając treść zastrzeżeń wynikających z prawa celnego - dotyczy pojazdów z zastrzeżeniami wynikającymi z przepisów prawa celnego,

r./ „WTÓRNIK" - dotyczy pojazdów, dla których wydano wtórnik dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego, jakoś nigdzie nie ma uprzywilejowany w DR

 

Przy okazji Wymagać tego papier-a z ministerstwa czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Wymagać tego papier-a z ministerstwa czy jak ?

Pojazdy masz wymienione w art 53 "prawka" i one nie muszą posiadać żadnych wpisów ani zezwoleń. Jeżeli jest oznakowany to sprawdzasz czy spełnia warunki dla takowego i po zawodach, natomiast pojazd niewymieniony tam w tym zestawieniu to zgodnie pkt 12 musi takowy posiadać zezwolenie ministra i wówczas jesteś obowiązany obejrzeć taki dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos jak już się rozkręcił ten temat, jak należy zarejestrować/zgłosić/uzyskać zezwolenie * na pojazd który ma być pojazdem demonstracyjnym i na pokładzie ma posiadać lampy kolory pomarańczowego ale także dodatkowo sygnalizację uprzywilejowania dźwiękową i świetlną w kolorze niebieskim?

 

Czy jest możliwe zainstalowanie ilości lamp ponad stan czyli max 10 sztuk i jak to uczynić oczywiście aby być w pełni zgodnym z przepisami?

 

I czy powinno być coś wpisane w DR a jak nie to jaki papier powinno posiadać się przy sobie aby podczas kontroli na drodze przez policję nie zostać posądzonym o to iż podszywa się pod policję, i żeby nie doszło do przepadku mienia, zgodnie z KK?

 

P.S. Jeśli lepiej takie pytanie zadać w jakimś konkretnym dziale dajcie znać to przeniosę ;)

ale skoro już się rozmowa rozkręciła tutaj...

 

*-Niepotrzebne skreslić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos jak już się rozkręcił ten temat

 

Temat ma tytuł

Witam
i tak niech zostanie. Ta dyskusja do innego działu.

 

Zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.