Skocz do zawartości

Zmiana koloru nadwozia w pojeździe zarejestrowanym w RP


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

jak wygląda procedura zmiany koloru nadwozia (z bordo na granatowy) pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP? Jest w ogóle jakaś potrzeba zgłaszania do WK? Jakieś badanie dodatkowe? Proszę o pomoc gdyż zgłosiła się do mnie osoba z takim o to pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda procedura zmiany koloru nadwozia

Na dzień dzisiejszy może być jasnopiorunkowy w kratkę i nie musi tego nigdzie zgłaszać chyba, że żonie czy pasuje jej pod kolor oczu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zalecam zmianę koloru. Oczywiście nie jest to obłożone żadnym obowiązkiem badania itd. nawet sama forma zgłoszenia może mieć formę listowną np.

Kolor to podstawowy wyróżnik pojazdu - jest wpisywany przy rejestracji do bazy danych, znajduje się w podglądzie tzw.bazy policyjnej. Dlatego choć obowiązku brak, ja zachęcam do zgłaszania jego zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego choć obowiązku brak, ja zachęcam do zgłaszania jego zmiany.

Już widzę te tabuny pędzące do WK i z uśmiechem witających ich urzędników, którzy będą w ciężkim szoku o co tak właściwie chodzi jak oni i bez takich pierdół mają od metra roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś ostatnio w jakimś WK? :) Zapewniam Cię, że roboty w WK to ostatnio jak na lekarstwo... :)

 

Myślcie co chcecie, ale powiem Ci tak - jak odpukać potrąci Cię np. samochód na ulicy, to może nie zapamiętasz jego nr rejestr, może nawet na pewno, ale np. zapamiętasz, że było to czerwone Renault Megane - nieprawdaż? Ba - może nawet nie będziesz pewien, czy to była meganka, czy laguna, ale kolor zapamiętasz na pewno.

Jak ukradną Ci kolor i pójdziesz na policję, jedną z podstawowych cech jakie podasz odnośnie samochodu który chcesz, żeby szukali, będzie kolor... W ruchu ulicznym patrol w rzędu samochodów wiedząc, że ma szukać czerwonego golfa, na pewno zareaguje szybciej, niż szukając jakiegoś golfa... tak sobie po prostu myślę, że nikogo nic by to nie bolało, a pomogło by wiele...

A propos - przez wiele lat jako jedyni wpisywaliśmy nr silnika do DR. Jako jedyni wpisujemy rok produkcji... Kolor zlikwidowaliśmy... O dziwo na całym zgniłym zachodzie kolor w 80% jest w DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak nr.silnika i koloru ułatwia szczepienie aut

Sądzisz, że po zmianie zapisów zmniejszyła się statystyka zaszczepionych pojazdów? Nie sądzę, natomiast nam zrobiło się wygodniej. Analogicznie z kolorem, policja w razie wypadku będzie szukać po mieście koloru a nie w WK a właścicielom zrobi to dodatkowy problem jak przed laty gdzie trzeba było mieć jeden kolor przeważający do jego określenia, i jak właściciel ma określić kolor dla pojazdu oklejonego w piękny pejzaż. Prawo powinno nam pomagać a nie utrudniać życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy zgłoszenie zmiany koloru WK przyjmie na wiarę? No chyba że na podstawie oświadczenia składanego pod odpowiedzialnością karną. Tylko czy tak da się zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli klient wypełnia wniosek w WK

W WK nie ale na stacji już tak :D

 

no chyba jednak wypełnia, bo przecież decyzji na nabicie nr. nadw/podw na słowo mu nie dadzą ::D a w WK jest przed przyjazdem na skp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zalecam zmianę koloru. Oczywiście nie jest to obłożone żadnym obowiązkiem badania itd. nawet sama forma zgłoszenia może mieć formę listowną np.

Kolor to podstawowy wyróżnik pojazdu - jest wpisywany przy rejestracji do bazy danych, znajduje się w podglądzie tzw.bazy policyjnej. Dlatego choć obowiązku brak, ja zachęcam do zgłaszania jego zmiany.

A możesz zacytować jaki masz zakres kolorów do określenia nadwozia - czy możesz tam wpisać np olwkowy lub mnadarynkowy albo jeszcze prościej granatowy metalik z naciskiem na metalik :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie jak chcecie. Szukacie problemów tam gdzie ich nie Panowie.

Jak jest pojazd wielokolorowy, to wielokolorowy i już - nikt nic nie każe!

Walczyć z nikim nie zamierzam. WK przyjmuje taką zmianę na wniosek - tak jak zaznaczyłem, nawet wysłany pocztą, a na miejscu zwyczajnie "na druczku".

To jest prywatna sprawa każdego jak do tego podejdzie - Wisły kijem zawracać tu nie zamierzam. Może po prostu zbyt wiele na co dzień mam spraw gdzie sprawca jakiegoś wypadku jest poszukiwany po między innymi takich wyróżnikach, jak kolor, co pozwala zawęzić grono poszukiwanych pojazdów do minimum...

Ale jasne - w Polsce stanie okoniem to tak moda, więc...

Dla takich z kolei dedykuje przypadek, gdzie właściciel przez pomyłkę (a może dla kawału) podał przy rejestracji kolor pojazdu czerwony. Pojazd w istocie był czarny. Z powodu pewnego zbiegu okoliczności przy kontroli było to czynnikiem decydującym (poszukiwano podobnego pojazdu) - kierujący nim obywatel zagraniczny słowa po polsku nie umiał, żeby się wygadać. Efekt? 48h 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ciekawostka-uwaga trzymać się krzeseł! Przyjechał do mnie kilka miesięcy temu człowiek któremu policjant zatrzymał dowód rejestracyjny -powód? - brak zgodności koloru nadwozia z danymi w CEPiK -no i co???Gościu zmienił kolor z białego na pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.