Skocz do zawartości

problem z wbiciem LPG do DR, różne daty na FV i świadectwie


pietka_bp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem samochód, przerejestrowałem, zamontowałem instalację gazową, wiem jakie dokumenty wymagane przez WK potrzebne są do uzyskania wpisu w DR "gaz" i posiadam je, czyli:

1.faktura montażu

2.wyciąg ze świadectwa homologacji

wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to że na wyciągu ze świadectwa jest wpisana data o 3 dni późniejsza niż na fakturze za instalację. W tym przypadku WK odmawia wydania dokumentu przez to że nie mogą odnotować w DR wpisu "LPG" powołując się na przepis, którego to niestety nikt w urzędzie nie jest w stanie mi ani pokazać ani powiedzieć nawet gdzie mogę go znaleźć. Jedyne co mogę zrobić to napisać podanie o rozpatrzenie tej sprawy i czekać na odpowiedź. Z ciekawości dzwoniłem do innych WK w innych miastach i nigdzie nie stwarzają problemu jeśli chodzi o daty wystawienia tych dokumentów, najważniejsze że są i są to oryginały.

Może ktoś będzie w stanie udzielić informacji jak wywalczyć dokument bo obecnie mam pozwolenie czasowe, które skończy się za półtora tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie w stanie udzielić informacji jak wywalczyć dokument bo obecnie mam pozwolenie czasowe, które skończy się za półtora tygodnia.

Pierwszy raz słyszę zeby miał ktos problem z wpisem do DR "GAZ"...

Z drugiej strony to tylko WK czy az tylko WK....!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo uznałem urząd państwowy nie może się mylić i wprowadzać w błąd i z tą sprawą zgłosiłem się do zakładu gdzie miałem montowaną instalację ale tam otrzymałem odpowiedź że nie będzie nic poprawiane bo wszystko jest zgodnie z przepisami i sam zacząłem wczytywać się w rozporządzenia dotyczące świadectw homologacji a tam nigdzie nie ma mowy jaka data ma być na wyciągu, który poźniej przedstawiamy w WK czy gdziekolwiek indziej. Jutro wybieram się (poraz trzeci) w tej sprawie do WK, niestety mam problem ponieważ obecnie przebywam 300 km od Łodzi (to tam stwarzają takie problemy) i nie wiem czy nie ubiegać się dodatkowo o zadośćuczynienie i zwrot kosztów dojazdów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ale nawet z Alcatraz da sie uciec, jutro sprobuje. Oglądałem właśnie "ekspress reporterów", tam często przedstawiają różne podobne absurdy, nic tylko zaprosić jutro TV ze sobą, z resztą swój problem przedstawiłem już dla "uwagi" tvn i czekam na odpowiedź ;). Po dzisiejszej batalii telefonicznej przeprowadzonej nawet z dyrektorem WK nie liczę na pozytywne załawienie sprawy w dniu jutrzejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej batalii telefonicznej przeprowadzonej nawet z dyrektorem WK nie liczę na pozytywne załawienie sprawy w dniu jutrzejszym.

Nigdy nie mozesz tak mysleć.Jezeli będziesz podchodził w ten sposob do sprawy

to nigdy nicnie załatwisz.Wiem,wiem ze dla mnie łatwiej się o tym mysli bo sprawa

mnie nie dotyczy.Wytrwałosci i ..... ....!!! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci "datowi" urzędnicy znaleźli wymówke aby utrudnić ci zycie.

Montuje gaz w samochodach i jeszcze się nie spotkałem aby z takiego powodu WK nie wpisał gazu, mało tego w okresie jak zaczeły obowiązywać FV za montaż w WK to bardzo dużo się wystawiało faktur z datą późniejszą, nie mówiąc już o przypadku że komuś dwa lata od montarzu wystawiałem fakture bo zapomniał wbić i też przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ale nawet z Alcatraz da sie uciec, jutro sprobuje.

Nie ma co się drzeć tylko jeżeli WK nie chce dokonać wpisu należy poprosić o ich stanowisko na piśmie. To działa. Swego czasu miałem batalię o wystawienie zaświadczenia. Wystawiłem zgodnie z przepisami a "pani" w okienku zachciała odmienną formę z dopiskami z własnych przemyśleń. Nie zmieniłem go tylko poprosiłem o pisemne uzasadnienie jej decyzji i po dwóch dniach dostałem telefon od klienta, że dokument został przyjęty a on przeproszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak oni rejestrują nowy pojazd- tam daty nigdy sie nie pokrywają faktura jest z datą późniejszą niż homologacja i w przypadku gazu jest podobnie. Nie ma podstaw do odmowy wpisu instalacji. Niektóre firmy najpierw montują instalację wystawiają przy tym faktura a po tygodniu , dwóch otrzymują dopiero homologację i wszystko jest ok. Tak więc wal do urzędu i niech ci dadzą podstawę odmowy dokonania tego wpisu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to że na wyciągu ze świadectwa jest wpisana data o 3 dni późniejsza niż na fakturze za instalację.

Przecież to dość często spotykana sytuacja. Dużo zakładów, które montują instalacje gazowe są oddziałami większych firm. Po dokonaniu montażu wystawiają fakturę, którą trzeba zapłacić a następnie dokumenty wysyłane są do głównej siedziby, gdzie wystawiają homologację. Czasem trwa to kilka dni.

Zrób tak jak radzi blakop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyrokować w tej sprawie - ale proszę o odpowiedź kiedy się wydaje homologację bo mi się wydaje, że po zrobionej robocie - Jeżeli klient płaci za usługę połowiczną -tzn płaci fakturę i go nie interesuje czy zamontowana instalacja ma homologację :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaci fakturę i go nie interesuje czy zamontowana instalacja ma homologację
a dlaczego ma go nie interesować :shock: nie rozumiem, no chyba że nie jest świadom po co ta cała homologacja i dopiero "biedny" diagnosta go uświadomi na przeglądzie co z czym.......

 

Oczywiście homologacje wypisuje się po montażu wpisując w niej dane pojazdu oraz poszczególne podzespoły wg homologacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w toku... niestety osobiście też nie udało się załatwić sprawy pozytywnie dla mnie ale zgodnie z waszymi radami i na polecenie dyrektora WK złożyłem wniosek o uzasadnienie odmownej decyzji oraz podania podstawy prawnej wg której ta odmowa nastąpiła. Na rozpatrzenie muszę poczekać do 30 dni a ważność pozwolenia czasowego tak jak wspominałem skończy się za 11 dni. Najciekawsze (i najśmieszniejsze) dla mnie jest to że ani pani kierownik oddziału ani dyrektor WK nie byli w stanie pokazać ani nawet podać jaki to właśnie przepis tą sprawę reguluje tylko z oburzeniem w głosie kazali napisać podanie o uzasadnienie. Nie wygląda to kolorowo ale tak jak wspominałem wyjściem może okazać się wymeldowanie z Łodzi i zameldowanie w miejscowości, w której obecnie przebywam, w sumie dawno już powinienem to zrobić.

Dzięki za głosy poparcia, będę informował jak dowiem się czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest UM, a to ma jakieś znaczenie?

 

[ Dodano: 17-01-2010, 14:58 ]

Niestety moja sprawa nie jest ciągle wyjaśniona, w ciągu 30 dni miałem otrzymać odpowiedź ale po chyba 27 dniach oczekiwania zadzwoniłem do urzędu żeby czegokolwiek się dowiedzieć i rozmawiałem z panem, który prowadzi moją sprawę. Urzędnik oświadczył że "jakąś tam odpowiedź wysłał" ale że ja jej nie otrzymałem to szczegół, może jeszcze dojdzie...Mianowicie tenże pan nie wie nic o decyzji odmownej dla mnie, powiedziałem mu że decyzja była bo przecież napisałem do niej odwołanie i prośbę o podanie podstawy prawnej, ale on tej decyzji nie widział, oczywiście że nie mógł widzieć bo to była decyzja słowna bo nikt nie chciał mi tego na piśmie dać, to stwierdził że o decyzji słownej też mu nic nie wiadomo. Tak oto nie mogąc znaleźć przepisu potwierdzającego racje urzędników jestem obecnie robiony na głupka. Jutro wybieram się tam ponownie osobiście z oryginałami dokumentów bo pan który prowadzi sprawę nie widział ich a ma na to ogromną ochotę. Ciągle jednak nie wiem czy dokument zostanie mi wydany, ale zostało mi mieć nadzieję, tylko że nadzieja to wiadomo czyja matka ;) i już nie wiem co myśleć. Obecnie staram się napisać jakąś fajną skargę na urzędników do prezydenta, któremu podlega dany wydział. Życzcie mi powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.