Skocz do zawartości

przekazywanie rejestru badań do WK


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam, nie mam przed sobą przepisów, w Dz. 155 jest opisane jak archiwizować dane z rejestru bt, oraz że jeśli przedsiębiorca " zwija interes" musi przekazać do WK kopie danych z rejestru z ostatnich 5 lat na nośniku elektronicznym.

poza tym nie ma chyba obowiązku przekazywania danych do WK.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zapis prawny że stacja ma obowiązek, bo dyrektor WK nas męczy żeby co parę dni dostarczać mu wydruki rejestru z badań, a na papier już nie wyrabiamy. Trwa już to od października i jak na razie nie wiem czy to zgodne z prawem. Dyrek tłumaczy że on ma nadzór nad SKP i ma takie prawo ale nie powołuje się na żaden przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazywanie danych. Temat który już przerabiałem. Zgodnie z powyższymi informacjami faktycznie nie ma zapisu nakazującego przekazywanie danych o przeprowadzonych badaniach technicznych do Wydziału Komunikacji. Jest częściowy zapis, związany z rozporządzeniem o CEPIK-u (Dz.U. 2003 nr 232 poz. 2338) w którym jest zapisane, iż SKP przekazuje pewne dane do tejże bazy za pośrednictwem organu rejestrującego sprawującego nad nią nadzór. I na to czasami się powoływano. Trzeba tu jednak zwrócić uwagę, iż takie przekazanie może odbyć się np. z zalakowanej kopercie bez wglądu do danych przez WK. Nikt tu nie mówi o tym jak ma to się odbywać.

 

Niestety jest też inna strona tego tematu. WK sprawuje nadzór nad skp. Nadzór - który nie jest do końca określony w prawie. Oczywiście odbywają się raz do roku kontrole (o tym w innych postach), ale nie ma określonego jednoznacznie zakresu tej kontroli. Czy w tym wypadku WK może wymagać przesyłu danych z SKP. Polemizowałbym. Co zrobić? Proponuje wystosować oficjalne pismo na tzw. dziennik z prośbą o przedstawienie podstawy prawnej, która wymaga z wszej strony przekazywania tych danych. Wierzcie mi - że WK będą miały z tym kłopot. Zdarzyło mi się, iż WK szły na tzw. kompromis i wspólnie uzgadniały ekonomiczny (czytaj. elektroniczny) system przekazu danych - nie zagłębiając się w szczegóły istoty i podstawy przekazywania w.w danych.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w korespondencji z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim prawem WK chce aby przekazywać im dane. Nie mają takiego w ogóle prawa. Bazę danych będziemy lub mamy przekazywać do Cepiku i tylko do Cepiku .[elektronicznie>>jak to ruszy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wyjaśnienia z WK polega na tym że SP ma nadzór nad SKP i może robić co chce. Już niedługo mamy przesłać plik z rejestrem badań. A czy wy przesyłacie coś takiego do swojego WK.

Napiszcie kto i od kiedy i jak często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo mamy przesłać plik z rejestrem badań.

 

Nie bardzo rozumiem w czym problem??? Parę kliknięć w programie, nagranie cd albo na pena i wysłanie pocztą lub dostarczenie osobiste. My dostarczamy co dwa tygodnie w formie elektronicznej (pen, płyta). Jedynym problemem jest niechęć WK do wykożystania poczty elektronicznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo mamy przesłać plik z rejestrem badań.

 

Nie bardzo rozumiem w czym problem??? Parę kliknięć w programie, nagranie cd albo na pena i wysłanie pocztą lub dostarczenie osobiste. My dostarczamy co dwa tygodnie w formie elektronicznej (pen, płyta). Jedynym problemem jest niechęć WK do wykożystania poczty elektronicznej :)

 

 

Problem żaden,tylko dlaczego żądają (wymagają) od nas wykonywania badań zgodnie z dz.u. a sami chcą czegoś czego nie ma w żadnym dz.u. Zmieni się kierownik w "nadzorze" i zapyta jakim prawem wysyłamy dane i co wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się kierownik w "nadzorze" i zapyta jakim prawem wysyłamy dane i co wtedy

Rozumiem, że na dzień dzisiejszy macie jakieś pismo, które skierowano do was abyście przekazywali te dane więc masz podkładkę na podstawie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się kierownik w "nadzorze" i zapyta jakim prawem wysyłamy dane i co wtedy

Rozumiem, że na dzień dzisiejszy macie jakieś pismo, które skierowano do was abyście przekazywali te dane więc masz podkładkę na podstawie czego.

 

 

Zle napisałem ja nie wysyłałem i nie wysyłam danych.Mój nadzór widać albo tego nie potrzebuje albo nie znalazł podstawy do żądania takich danych,kiedyś nawet spytałem się o to bo dzieki forum dowiedziałem się o takich praktykach i powiedziano mi że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle napisałem ja nie wysyłałem i nie wysyłam danych.

Przepraszam, źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź :oops:

 

 

Nie ma za co , ja zle napisałem ,szkoda że w naszym zawodzie nie zdarzają się tylko takie interpretacje a musimy się męczyć z interpretowaniem prawa, ale z drugiej strony jak by prawo było czytelne i zrozumiałe to by to forum nie było potrzebne albo byśmy rozmawiali np. o tym właściciel jakiej marki auta daję największe napiwki :D:D:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dyr. WK powołuje się na przepis dotyczący nadzoru nad SKP że to ma wpływać na bezpieczeństwo na drogach. Chce mieć wgląd dodatkowo do kas fiskalnych wszystkich SKP na jego terenie. Tylko po co??? Może chce po godzinach chodzić po mieście i sprawdzać czy badane auta są sprawne? I patrzeć która stacja jest bogatsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panów diagnostów użalających się nad problemem przekazywania danych z rejestru dla starostów muszę zasmucić - są przepisy wyraźnie wskazujące o przekazywaniu danych do CEPiK za pośrednictwem starostów. Rozporządzenie które o tym stanowi miało zostać uchylone lecz dalej obowiązuje gdyż MSWiA nie wdrożyło odpowiednich aplikacji na stacjach. Poszukajcie dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panów diagnostów użalających się nad problemem przekazywania danych z rejestru dla starostów muszę zasmucić - są przepisy wyraźnie wskazujące o przekazywaniu danych do CEPiK za pośrednictwem starostów.

Dla Cepiku jak najbardziej tylko wspomniany magistrat żąda kopii rejestru dla siebie a na to chyba nie koniecznie jest paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomniany magistrat żąda kopii rejestru dla siebie

Ale jaki maja w tym cel....U nas chyba było cos takiego raz o ile pamiętam ale

wiązało to się z jakimś śledztwem prowadzonym przez gliny... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ja wszystko rozumiem, tylko po co te rejestry? Co WK robi z nimi?

Lotne patrole złożone z kierownika i inspektora, zatrzymują cię autem z różowym kogutem (pozostałe kolory są zajęte przez inne służby) i sprawdzają z rejestrem zgodność badań w twoim samochodzie. :-D

 

Ja nie widzę innej możliowści wykorzystania tych badań (w zakresie kontrolii SKP). Tym bardzie, że na poprzedniej stronie umieściłem skan pisma z MI odnośnie tych przepisów, o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.