Skocz do zawartości
speede

Człon VIS i rok produkcji 2010

Rekomendowane odpowiedzi

speede

Witam, niedlugo bede musial nadac nadac numer VIN dla przyczepy z rokiem produkcji 2010. W poprzednich latach wpisywalem i wybijalem od 1-9 czyli 2001 , 2002 itd w pozycji 10 numeru VIN. Co nalezy wpisac w ta pozycje jesli pojazd zostanie wyprodukowany w 2010 roku tak aby rozkodowujac zgadzal sie rok produkcji? Wyczytalem ze nalezy wpisac : "A" ale po rozkodowaniu mam rok produkcji 1980.Czy jest poprawnie Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501

Przecież Ty dostaniesz numer z WK w postaci decyzji a jego struktura i wzór ma być zgodny z Dz.U. 186 poz 1322 z 2007 ze zmianami załącznik nr 9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nowicjusz
Wyczytalem ze nalezy wpisac : "A" ale po rozkodowaniu mam rok produkcji 1980.Czy jest poprawnie Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Dobrze czytasz A jest dla 1980 i 2010. No ale chyba rozróżnisz pojazd z 1980 a 2010.

A po drugie VIN-u ty nie nadajesz.

A jak chodzi o SAM-y no to było np; 09 w kodzie a teraz będzie 10 pozostałe znaki bez zmian lub według kolejności.

Coś się kolego zakręciłeś :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

VIN z założenia ma identyfikować pojazd na 30 lat - tak mówi norma. Przyjęto więc, że po tym okresie pewne człony będą mogły się powtarzać, bo i tak nie istnieje praktyczne prawdopodobieństwo pokrycia się całych nr, a i odróżnienie i identyfikacja nowej konstrukcji od 30-sto letniej nie powinno nastręczać problemów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
speede

Czyli w pozycje 10 wpisuje A. Chodzilo mi o wpisanie w wyciag i wybicie na tabliczce. A co sie dzieje jesli to bedzie rok 2011?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zjc
A co sie dzieje jesli to bedzie rok 2011?

będzie następna litera alfabetu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
Czyli w pozycje 10 wpisuje A. Chodzilo mi o wpisanie w wyciag i wybicie na tabliczce. A co sie dzieje jesli to bedzie rok 2011?

Jesteś pewien? Czytałeś załącznik, który Ci podałem "...c) człon trzeci (6 znaków) - sześciocyfrowy kolejny numer porządkowy, w którym pierwsze dwie cyfry stanowią ostatnie dwie cyfry roku nadania numeru..."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
Witam, niedlugo bede musial nadac nadac numer VIN dla przyczepy

Nr VIN nadaje PRODUCENT :!:

Coś się kolego zakręciłeś :D :D :D
:ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Momencik - mam wrażenie, że kolega speedy niekoniecznie reprezentuje tu brać diagnostyczną - może jest pracownikiem producenta jakichś tam pojazdów (przyczep), na który ów producent posiada przyznany przez PIMOT VIN i zastanawia się jak przestawić numerację z początkiem nadchodzącego roku. Wypowiedź na to by wskazywała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
llary
Wypowiedź na to by wskazywała.
więc tak jak sam napisałeś
nalezy wpisac : "A"
pomimo że pod tą literą kryją się dwie daty
1980 i 2010

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
speede

Witam, nie jestem diagnostą a poprostu chcialem sie upewnic jak jest z tym rokiem, bo wczesniej nie moglem znaleźć jakiejś konkretnej odpowiedzi. Ale dzieki waszej niepewnosc rozwiazana. Co do czlonu VDS -6 znakow jest to czlon okreslajacy pojazd, a nie rok.VIn oczywiscie jest nadany przez PIMOT a jedynie chodzilo mi o numeracje roku w kolejnych tak jak to pisalem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadeusz p.
Momencik - mam wrażenie, że kolega speedy niekoniecznie reprezentuje tu brać diagnostyczną - może jest pracownikiem producenta jakichś tam pojazdów (przyczep), na który ów producent posiada przyznany przez PIMOT VIN i zastanawia się jak przestawić numerację z początkiem nadchodzącego roku. Wypowiedź na to by wskazywała.

Wszystko na to wskazuje że o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zjc
jedynie chodzilo mi o numeracje roku w kolejnych tak jak to pisalem.

a już myślałem, że sprawdzasz naszą wiedzę w tym temacie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi