Skocz do zawartości

Hak tylko w dowodzie


rezystors

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że dwojako można podejść do sprawy w zależności od sytuacji, jaka będzie miała miejsce, czyli:

- jeżeli klient przyjeżdża na OBT i w DR jest wpisany HAK a w rzeczywistości go nie ma w samochodzie, to jak najbardziej wynik badania N ze względów nam oczywistych, czyli niezgodność zapisów w DR z tym pojazdem, który w rzeczywistości tego haka nie posiada;

- natomiast w sytuacji, kiedy klient przyjeżdża po samo zaświadczenie o potwierdzenie, że hak został zdemontowany to jak najbardziej 35 za sprawdzenie z warunkami, czy takowy badany pojazd spełnia warunki dodatkowe dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy, czy też ich nie spełnia, a wiadomo, że jeżeli pojazd nie ma haka i tak jak wyżej Psuj napisał trzeba sprawdzić czy rzeczywiście podłużnice nie są naruszone, czy złącze elektryczne prawidłowo zostało zdemontowane itd. …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to oktesliles--sprawdzam prawidlowy demontaz haka!!!!!!

Dokładnie tak, jak pisał wcześniej Psuj a także czy zostało zamontowane wzmocnienie, które zostało usunięte przy montażu oraz instalacja elektryczna czy została zdemontowana zgodnie "ze sztuką" czy "na sztukę". Sam brak "główki" haka to dla mnie nie jest demontaż haka jak sądzi bardzo wielu, zwłaszcza handlarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dwojako można podejść do sprawy w zależności od sytuacji, jaka będzie miała miejsce, czyli:

- jeżeli klient przyjeżdża na OBT i w DR jest wpisany HAK a w rzeczywistości go nie ma w samochodzie, to jak najbardziej wynik badania N ze względów nam oczywistych, czyli niezgodność zapisów w DR z tym pojazdem, który w rzeczywistości tego haka nie posiada

 

Strasznie jesteś zasadniczy,ja zrobiłbym OBT z wynikiem P wystawiłbym zaswiadczenie" nie spełnia .............. klient do WK ,tam wykreślają i wtedy stawiam pieczątkę w DR.

 

Ps.Dając klientowi N -nie ma ważnych badań żaden WK nie dokona adnotacji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłbym OBT z wynikiem P wystawiłbym zaswiadczenie" nie spełnia ..

 

§ 6. 1. W przypadku gdy wynik badania technicznego jest pozytywny, uprawniony diagnosta:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o

przeprowadzonym badaniu technicznym.

2. W przypadku gdy wynik badania technicznego jest negatywny, uprawniony diagnosta wystawia

zaświadczenie o negatywnym wyniku badania technicznego i jeŜeli: itd.

 

Sam widzisz, że nie do końca to poprawne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz, że nie do końca to poprawne ,,,

pewnie nie do końca ale bardzo logiczne i przejrzyste, dodatkowo dopisuje w uwagach że zdemontowano Hak a rodzaj badania okresowe i dodatkowe oczywiście opłata 98 +35

podobnie jest przy demontażu wyposażenia np do nauki jazdy, taxi. jeśli się tej opłaty nie pobiera to tak jakby się nie wykonało tego badania ( jak tylko pamiętam tak było i tak robiliśmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że gdybyś dosłownie brał ten zapis to przy P nie powinno w ogóle być zaświadczenia,,,tylko przy N ,,,

dlatego logiczne jest robienie badania okresowego i dodatkowego po demontażu haka i wydanie zaświadczenia z wynikiem P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że gdybyś dosłownie brał ten zapis to przy P nie powinno w ogóle być zaświadczenia,,,tylko przy N ,,,

 

:ok:ok:ok::hey:mrgreen: no i oto mi chodziło, nawet z Reganem się zgadzamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.