Skocz do zawartości

jakie BT poprawkowe


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Taki przypadek: przyjeżdża klient na OBT i ze względu na brak protokołu TDT dostaje N i oczywiście nie spełnia warunków dla LPG.

Przyjeżdża na poprawkowe i jakie robimy badanie.?

Dodatkowe czy dodatkowe i okresowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przypadek: przyjeżdża klient na OBT i ze względu na brak protokołu TDT dostaje N

Nie dostaje N ponieważ badanie takie może być przeprowadzone po przedstawieniu protokołu, skoro po przedstawieniu protokołu to nie wykonujemy badania bez tegoż dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to tak, że może być przeprowadzone tzn z wynikiem P.

Ponadto w rozporządzeniu w sprawie przeprowadzania badań technicznych pojazdów, jako powód dania N jest brak protokołu TDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 81.

[...]

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Nie ma protokołu, nie podchodzimy do badania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 napisz co Ci chodzi bo nie kumam

Jeżeli badanie ma być przeprowadzone po przedstawieniu protokołu to nie może być mowy o jakimkolwiek wyniku badania bo go nie ma, ponieważ musi się odbyć po przedstawieniu dokumentu. Nie ma protokołu - nie ma badania więc nie ma wyniku badania a co za tym idzie nie ma badania poprawkowego bo nie ma do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma protokołu, nie podchodzimy do badania ...

u mnie tak to wygląda :

- poproszę protokół dozoru zbiornika ...

- :shock:

- jest konieczny w celu wykonania BT ...

- :shock::shock:

a klient na to

- jadę gdzie indziej ...

- :evil:

 

tylko gdzie znając temat :cool:

 

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma protokołu, nie podchodzimy do badania ...

Brak wpisu w DR- "GAZ" odlot w siną dal/tak tak niedawno miałem klienta który

miał "KLEPANY"DR bez adnotacji WK-GAZ/

Brak poświadczenia TDT na zbiornik-odjazd w siną dal.

Jak się nie mylę a moze czy temat ten nie był juz wałkowany...??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma protokołu, nie podchodzimy do badania ...

a jeśli dam protokół, np nie od tej butli to podchodzi się do badania? czy po stwierdzeniu ze to nie ten protokół wycofujecie klienta z SKP ?

a co z załącznikiem przytoczonym wyżej zał 1 pkt 11.7 i podstawą wyniku N

Myślę że powinniśmy tu odróżnić w tym zapisie

Art. 81.

[...]

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

faktyczny brak DT na zbiornik LPG i to że np klient zapomniał tego dokumentu zabrać na BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktyczny brak DT na zbiornik LPG i to że np klient zapomniał tego dokumentu zabrać na BT

A czym się to rózni....???Klient musi mieć ten dokument w chwili kiedy zaczynasz

OBT...Wierzysz w obiecanki ze jest w domu a ja jutro to dostarcze...

W tym temacie nigdy nie zmienię zdania....!!!! :razz:

A dlaczego-bo za długo zyję....i nasłuchałem się róznych opowieści i bajek.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ,że na kursie pan od gazu czegoś nie doczytał?

Poczytam DZ.U 155 Dzięki bo egzamin dopiero bedzie

 

Kiedy robiłeś kurs, może jeszcze na 227 przed wrześniem, bo niemożliwe aby wykładowca to przegapił ,,,

 

[ Dodano: 09-01-2010, 14:04 ]

z innego postu widzę, Ty jeszcze chodzisz na kurs, to ładnie Was uczą starych przepisów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się to rózni....???Klient musi mieć ten dokument w chwili kiedy zaczynasz

OBT...Wierzysz w obiecanki ze jest w domu a ja jutro to dostarcze...

W tym temacie nigdy nie zmienię zdania....!!!! :razz:

klient dostaje zaświadczenie- nie spełnia warunków i nie interesują mnie jego obiecywanki
To może trochę inaczej.

Klient na OBT dostaje N za jakąś usterkę instalacji LPG.

Jakie robimy badanie poprawkowe???

rodzaj badanie- okresowe

zakres- ponowne sprawdzenie mechanizmów w których na BT stwierdzono usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie robimy badanie poprawkowe???

Według mnie, paragraf 6 ust. 5 Dz.U.155 czyli usunięcie określonej usterki w tejże instalacji a następnie opłata zgodnie z 2.10 cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałeś mu N za Gaz tylko za nieprawidłowo zamocowany zbiornik, nieprawidłowo zainstalowaną instalację elektryczną, nieprawidłowo.... to są usterki instalacji gazowej, które sprawdzasz na badaniu dodatkowym w zakresie ich usunięcia jak każdą inną usterkę stwierdzoną w trakcie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie piszesz, że spełnia bo nie spełnia co nie zmienia stanu rzeczy iż usterką jest np. źle zamocowany zbiornik. Wówczas na poprawkowym za usterkę, sprawdzasz mocowanie zbiornika i pojazd dostaje P i jak wystawiasz zaświadczenie to spełnia wymagania dla Gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaje N ponieważ badanie takie może być przeprowadzone po przedstawieniu protokołu, skoro po przedstawieniu protokołu to nie wykonujemy badania bez tegoż dokumentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.