Skocz do zawartości
Norbert Jezierski

Pojazdy Izby Celnej na cywilnej SKP ...

Rekomendowane odpowiedzi

Norbert Jezierski

Czy na cywilnych stacjach kontroli pojazdów /podstawowych ? okręgowych ?/ można bez przeszkód badać pojazdy Izby Celnej ?

Część z nich to zapewne pojazdy nieoznakowane, część - uprzywilejowane.

 

Miło będzie, jeśli dołączycie podstawę prawną dla takiego czy innego swojego stanowiska ...

 

068.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponti

Moim zdaniem to jak najbardziej . Z tym że pewnie aby zobić takie badanie kierowca musi mieć zgode od swojego szefa .

Tak bynajmniej jest w wojsku, że jeżeli przełożony każe zrobić badanie na prywatnej stacji i jak płacą to można śmiało robić i sie nie zastanawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj

Robiłem. Tylko cywilne co prawda, ale jednak. Mają trochę inne DR. Stary wzór dwu-kartkowy (teraz są trzy kartkowe) i koloru niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarek1

Można robić za zgodą ich przełożonego że wyraża zgode tak jak kolega pisze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarolud
Czy na cywilnych stacjach kontroli pojazdów /podstawowych ? okręgowych ?/ można bez przeszkód badać pojazdy Izby Celnej ?

 

A u nas był koleś z IC z "prośbą" o sprawdzenie rejestru badań pod kątem czy ich jakieś auta przeglądaliśmy. Nie było rozdziału w zapytaniu na cywilne i oznakowane. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Czy na cywilnych stacjach kontroli pojazdów /podstawowych ? okręgowych ?/ można bez przeszkód badać pojazdy Izby Celnej ?

Część z nich to zapewne pojazdy nieoznakowane, część - uprzywilejowane.

 

Miło będzie, jeśli dołączycie podstawę prawną dla takiego czy innego swojego stanowiska ...

 

 

Tak można dokonać badania technicznego na cywilnej SKP pojazdów MON i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny. A to podstawa prawna :

 

Dziennik Ustaw z 13 marca 2009 Nr 39 poz. 319. parag.7, pkt.1 i pkt 2

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1) ORAZ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 23 lutego 2009 r.

w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarolud
Tak można dokonać badania technicznego na cywilnej SKP pojazdów MON i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny

 

Racja i tam zapis "... po zdemontowaniu specjalistycznego wyposażenia" Nie można resortowymi pojazdami pojechać na cywilną SKP z karabinem zamontowanym lub innymi tego typu. Tu zdaje mi się że o coś innego biega. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

Racja i tam zapis "... po zdemontowaniu specjalistycznego wyposażenia" Nie można resortowymi pojazdami pojechać na cywilną SKP z karabinem zamontowanym lub innymi tego typu. Tu zdaje mi się że o coś innego biega. 8)

 

W tym dzienniku

nie widzę takiego zapisu [zaznaczam że jest to Dz.U. najnowszy],

Gdzie ty widzisz ten zapis.

 

A co do wyposażenia to Tak ,masz rację , nie wyobrażam sobie BRDEM-a z dzałkiem kalibru [???] na SKP. :)

 

[ Dodano: 16-01-2010, 12:45 ]

A jest ,ale w Dziennik Ustaw Nr 25, poz. 211 z 2005 r. & 8,ust.2

-- Pojazdy poddaje się badaniom technicznym w stacjach kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 ustawy, po uprzednim zdemontowaniu wyposażenia specjalnego. ::hey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

A ja zadam pytanie inne czy Policja może kontrolować pojazdy wojskowe? Odp może. A czy Żandarmeria Wjskowa może kontrolować pojazdy cywilne z kierowcą cywilnym? - nie może.

A czy stacja wojskowa może przeglądać cywilne pojazdy - nie może bo wojsko nie świadczy usług.

A czy Stacje cywilne mogą kontrolować pojazdy wojskowe - mogą świadczyć takie usługi - zamówione przez wojsko :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
A ja zadam pytanie inne czy Policja może kontrolować pojazdy wojskowe? Odp może. A czy Żandarmeria Wjskowa może kontrolować pojazdy cywilne z kierowcą cywilnym? - nie może.

A czy stacja wojskowa może przeglądać cywilne pojazdy - nie może bo wojsko nie świadczy usług.

A czy Stacje cywilne mogą kontrolować pojazdy wojskowe - mogą świadczyć takie usługi - zamówione przez wojsko :x

 

 

:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarolud
A czy Stacje cywilne mogą kontrolować pojazdy wojskowe - mogą świadczyć takie usługi - zamówione przez wojsko

mogą owszem :

po uprzednim zdemontowaniu wyposażenia specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Niestety nie ma nigdzie zapisu o demontarzu uzbrojenia DZU Nr 25, poz. 211 z 2005 r. & 8,ust.2 na który powołuje się mmiodzio jest nie obowiązujący. Ja sobie wyobrażam BRDM z działkiem na stacji tak samo jak i na drodze :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarolud
Ja sobie wyobrażam BRDM z działkiem na stacji tak samo jak i na drodze

 

A jakie są warunki przemieszania się po drogach publicznych BRDM-a ? Poza tym nie chodzi tylko o działka ale np o sprzęt szyfrujący ... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
Ja sobie wyobrażam BRDM z działkiem na stacji tak samo jak i na drodze

 

A jakie są warunki przemieszania się po drogach publicznych BRDM-a ?

Takie same jak dla każdego innego pojazdu, chyba że jedzie w kolumnie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Niestety nie ma nigdzie zapisu o demontarzu uzbrojenia DZU Nr 25, poz. 211 z 2005 r. & 8,ust.2 na który powołuje się mmiodzio jest nie obowiązujący. Ja sobie wyobrażam BRDM z działkiem na stacji tak samo jak i na drodze :evil:

 

 

O demontażu uzbrojenia Nie ,ale jest zapis >> po uprzednim zdemontowaniu wyposażenia specjalnego<<. ::hey

 

pisałem w/w poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarolud
Takie same jak dla każdego innego pojazdu

 

hmm Nie chcesz się z tego wycofać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

Rzeczywiście Ketiw38 , masz rację ,Dz.U.25 jest nie obowiązujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarolud
Rzeczywiście Ketiw38 , masz rację ,Dz.U.25 jest nie obowiązujący.

 

Po co więc resortowe SKP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Oszczędność dla resortu, nie dają zarobić "prywaciarzowi". Jest sens na pewno w MON-ie bo dużo pojazdów :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

Panowie SKP w MON-ie niech bedą , przynajmniej stan techniczny pojazdów jest lepszy . Bezpieczniej poruszają się po naszych drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarolud
Panowie SKP w MON-ie niech bedą , przynajmniej stan techniczny pojazdów jest lepszy . Bezpieczniej poruszają się po naszych drogach.

 

Chwileczkę . Niech będą bo będą ? Skoro odpada sensowność takich SKP bo nie trzeba demontować urządzeń z pojazdów wojskowych przed wjazdem na cywilną SKP to nie widzę sensowności utrzymywania takich JW SKP z naszych podatków. Proszę mi podać argumenty bo "Bezpieczniej poruszają się po naszych drogach" oznacza że po przeglądzie na cywilnej nie jeździły by bezpieczniej ? Oj ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Są tańsze w utrzymaniu (robieniu przeglądów) i nie kosztuje tyle samo podatnika przegląd w resortowej co w prywatnej :lol: Czytaj w resortowej nie są przelewane pieniądze do prywatnego przedsiębiorcy. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

Nie łap mnie za słowa,nie chodziło mi o to. A ,kto powiedział że nie trzeba demontować urządzeń z pojazdów wojskowych przed wjazdem na SKP . Tu nie ma różnicy czy to jest SKP cywilna czy MON-wska. Wszelkie urządzenia , które podlegają moim skromnym zdaniem pewnej tajemnicy lub pewnemu niebezpieczeństwu użycia tzn .takie jak ; działka ,karabiny maszynowe itd. są i powinny być demontowane. Co do Monowskich SKP to chodziło mi o to ,że dobrze że są , ponieważ z braku pieniędzy w ogóle by nie jeżdziły> na cywilne SKP też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Ależ uzbrojenie takich pojazdów już nie jest tajemnicą :!: Jak pojazd ma strefę tajną to na pewno nie w przedziale kierowcy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Ależ uzbrojenie takich pojazdów już nie jest tajemnicą :!: Jak pojazd ma strefę tajną to na pewno nie w przedziale kierowcy :evil:

 

 

no pewnie że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.