Skocz do zawartości

Numer rej na tylnej klapie


tomaszmaczo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Koledzy mogłby ktos podac dziennik ustaw odnosnie powtorzenia numeru na tylnej klapie naczepy. jak wysokość i grubość liter bo tocze własnie spoór z szefem ktory ma kilka takich naczep i twierdzi ze nie potrzeba wiec musze mu czarno na bialym pokazac.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden mały haczyk

Przepis ten nie dotyczy pojazdów,

które z tyłu nie mają burty w postaci płaszczyzny.

brak jest w PoRD definicji płaszczyzny ...

bo jeżeli odnieść to do matematyki to każde wzmocnienie (kształtownik) z płaszczyzny robi trójwymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 31. 1. Na samochodzie ciężarowym samowyładowczym oraz przyczepie samowyładowczej umieszcza się te same co na tablicach rejestracyjnych numery rejestracyjne przez ich namalowanie na tyle burty skrzyni ładunkowej białą lub czarną farbą kontrastową w stosunku do tła burty. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, które z tyłu nie mają burty w postaci płaszczyzny.

2. Numery namalowane na tyle burty skrzyni ładunkowej powinny mieć taki sam układ i zbliżony kształt liter i cyfr jak numery na tablicy rejestracyjnej

jednorzędowej. Długość rzędu namalowanych numerów powinna wynosiç 140—150 cm, wysokośç 25 cm, a grubość kreski — 4,5 cm.

 

Też miałem przypadek Klient powoływał się na Panów inspektorów z ITD , że numery rejestracyjne na na burtach tylnych niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paragraf 31 Dz.U 186 z 2007 poz 1322 ze zmianami

A możecie przedstawić odpowiedni zapis w 155, bo ten co wskazujecie jest przede wszystkim dla WK :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Mowa jest o burcie a czy wymóg dotyczy naczep posiadajacych drzwi połówkowe

 

Tak jak napisałeś ,mowa jest o burcie więc drzwi ,nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś ,mowa jest o burcie więc drzwi ,nie.

Tego akurat to ja nie jestem pewnien, bo najpierw trzeba by znaleźć definicje burty. Jak sądzę będzie z tym ciężko :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba by znaleźć definicje burty. Jak sądzę będzie z tym ciężko

 

Dokładnie. Wcale to nie jest takie oczywiste we współczesnych konstrukcjach zabudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę naczepę na badaniu po zatrzymaniu dowodu i rzeczywiście policjant miał rację ,ściana tylna w postaci drzwi połówkowych ale z kolei całość z możliwością uchylania do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś ,mowa jest o burcie więc drzwi ,nie.

Tego akurat to ja nie jestem pewnien, bo najpierw trzeba by znaleźć definicje burty. Jak sądzę będzie z tym ciężko :?

 

Jak żyję nie widziałem takiej z drzwiami samowyładowczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyję nie widziałem takiej z drzwiami samowyładowczej

Ja na drodze czasami je widuję i są dokładnie takie:

ściana tylna w postaci drzwi połówkowych ale z kolei całość z możliwością uchylania do góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Odgrzeje trochę temat.

Czy nadal obowiązuje przepis odnośnie numerów rejestracyjnych na tylnych klapach(bortach) w pojazdach samowyładowczych?

Nie mogę teraz tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat.

Czy nadal obowiązuje przepis odnośnie numerów rejestracyjnych na tylnych klapach(bortach) w pojazdach samowyładowczych?

Nie mogę teraz tego znaleźć.

 

Warszawa, dnia 18 lipca 2016 r.

Poz. 1038

OBWIESZCZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY I Budownictwa1)

z dnia 2 czerwca 2016 r.

w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji

i oznaczania pojazdów

 

§ 31. 1. Na samochodzie ciężarowym samowyładowczym oraz przyczepie samowyładowczej umieszcza się te same co

na tablicach rejestracyjnych numery rejestracyjne przez ich namalowanie na tyle burty skrzyni ładunkowej białą lub czarną

farbą kontrastową w stosunku do tła burty. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, które z tyłu nie mają burty w postaci płaszczyzny.

2. Numery namalowane na tyle burty skrzyni ładunkowej powinny mieć taki sam układ i zbliżony kształt liter i cyfr jak

numery na tablicy rejestracyjnej jednorzędowej. Długość rzędu namalowanych numerów powinna wynosić 140–150 cm,

wysokość 25 cm, a grubość kreski – 4,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie szukać! :evil:

Od dwunastu latu gromada dorosłych ludzi wałkuje poblemy związane z badaniami technicznymi, a okazuje się że bez potrzeby, bo to takie proste! :evil:

Nasi użytkownicy napisali 246386 postów, tematów 13340

Mamy 7184 zarejestrowanych użytkowników

To forum odwiedzono już 6789822 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwunastu latu gromada dorosłych ludzi wałkuje poblemy związane z badaniami technicznymi, a okazuje się że bez potrzeby, bo to takie proste!

 

brawo!!!! w jednym zdaniu zawarłeś sedno sprawy, jeszcze raz brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.