Skocz do zawartości

Siedzenia składane w autobusie komunikacji miejskiej


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację ,czy w autobusie komunikacj miejskiej składane siedzenia zaliczamy do miejsc siedzących?.Trochę poczytalem ,trochę podzwonilem i są zdania podzielone.

Apeluję o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie jest,ale wierz mi,że zdania są podzielone około pół na pół.Raczej skłaniam się ku tezie iż zaliczamy je do miejsc siedzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 405 z 1994r jeszcze takie ma

 

heh dobre, w tamtym roku do mnie zakupiono 50 szt citaro w każdym są rozkładane fotele z reszta nie tylko nie wiele starsze scanie tez maja, wracając do tematu czy można miejsce siedzące zaliczyć do stających? jak dla mnie sprawa jest jasna, ważne żeby nie zagrażały bezpieczeństwu i składały się jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 405 z 1994r jeszcze takie ma

 

heh dobre, w tamtym roku do mnie zakupiono 50 szt citaro w każdym są rozkładane fotele z reszta nie tylko nie wiele starsze scanie tez maja, wracając do tematu czy można miejsce siedzące zaliczyć do stających? jak dla mnie sprawa jest jasna, ważne żeby nie zagrażały bezpieczeństwu i składały się jak należy

Zapytanie było czy fotele skladane zaliczamy do mniejsc siedzących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek , jeszcze jest jedna kwestia, takie fotele stosuje się w miejscach gdzie można wprowadzać wózki dziecinne lub inwalidzkie, i w tym momencie mamy jakby trzy opcje zamienne, czyli w miejscu gdzie znajduje/ą się fotele rozkładane może siedzieć osoba/y, może stać osoba/y, lub może stać wózek dziecinny lub inwalidzki, i tak też się tutaj podaje trzy opcje oczywiście uwzględniając DMC tak tez można opisać opisać autobus miejski w Polsce, uważam że jest to rozsądne czy do końca zgodne z przepisami polskimi, tego juz pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie było czy fotele skladane zaliczamy do mniejsc siedzących :)

Znalazłem takie coś, nie wiem czy to Ci pomoże:"...2.3. „siedzenie” oznacza konstrukcję zespoloną lub nie z konstrukcją pojazdu, wraz z jej tapicerką, zapewniającą miejsce siedzące dla jednej osoby dorosłej. Pojęcie to obejmuje zarówno siedzenie pojedyncze, jak i część kanapy zapewniającą miejsce siedzące dla jednej osoby;..." Cytat pochodzi z regulaminu nr 17 dziennik urzędowy unii L373/1 z 27,12,2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie było czy fotele skladane zaliczamy do mniejsc siedzących

 

A jak mamy w osobówce 5 miejsc i tylną kanapę składaną to mamy 5 czy coś mniej . Nie mówię już o vanach z obrotowymi i składanymi fotelami czy wyjmowanymi 3 rząd np w galaxy To jest bardziej zagadka logiczna jak techniczno prawna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odkopuję bo parę dni temu jechałem takim autobusem. I jest najnowocześniejsza, hybrydowa konstrukcja SOLARISa - ma składane miejsca siedzące, które zgodnie z homologacją zalicza się do miejsc siedzących. Konstrukcja bardzo podobna do tych ze zdjęć powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to rok to pewnie nie wiesz bo chyba od 20.10.2007 nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy,tak mi się coś wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się coś wydaje.

 

Przyznaj się, że jesteś pewny, bo dokładnie tak jest, bokiem dopuszcza się tylko w karetce pogotowia,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - to jest najnowszy autobus Solarisa z napędem hybrydowym, produkowany dopiero od 2008 r.! Siedzenia są bokiem do kierunku jazdy. Przyznam, że nie chodziłem po autobusie i nie liczyłem siedzeń, ale spisałem sobie informacje z tablicy informacyjnej w kabinie kierowcy. Były tam informacje, że pojazd oprócz kierowcy posiada 44 + 3 miejsca siedzące (i tych składanych foteli było właśnie trzy). Spojrzałem w homologację i faktycznie miejsca siedzące producent podaje jako 47+1 - czyli te składane liczy jako normalne siedzące.

 

Tu jest jakaś strona informacyjna o tych autobusach:

http://www.infobus.com.pl/text.php?from=archive&id=24676

 

A tu dokładne foto tego cuda:

http://www.noltychy.pl/download/busy/hybrid/pkm_hybryda_solaris_006.jpg

 

To jak - minister daje homologacje, największy producent autobusów produkuje w najlepsze (to obecnie czołowy i najnowszy oferowany na rynku model SOLRAISa, a Wy mówicie, że nie wolno? Oj, ktoś tu zasługuje na naganę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię,że nie wolno,tylko tak mi się przypomniał ten zapis o siedzeniach skierowanych bokiem do ......Ps.Poza tym chyba jest tak,że homologacja jest ponad wszystkie przepisy,chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ktoś tu zasługuje na naganę

 

No przecież nie minister tylko my z Mirkiem, bo nie doczytaliśmy dokładnie,,,

jest kilka wyjątków a między innymi taki : przepis nie dotyczy autobusu z miejscami dla pasażerów stojących, Twój miejsca takie ma więc ???,, przepraszamy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię,że nie wolno,tylko tak mi się przypomniał ten zapis o siedzeniach skierowanych bokiem do ......Ps.Poza tym chyba jest tak,że homologacja jest ponad wszystkie przepisy,chyba?

Nie koniecznie homologacja jest ponad prawem, ponieważ zapis o siedzeniach brzmi: "...2a) (33) siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy. Za siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy uważa się takie, których pionowa środkowa płaszczyzna wzdłużna tworzy kąt nie mniejszy niż 10° z pionową środkową płaszczyzną wzdłużną pojazdu. Przepis nie dotyczy pojazdu zarejestrowanego przed dniem 20 października 2007 r., pojazdu pogotowia ratunkowego, motoroweru, motocykla, pojazdu

czterokołowego oraz samochodu ciężarowego, ciągnika samochodowego, samochodu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3,5 t, autobusu z miejscami dla pasażerów stojących, a także zarejestrowanego po raz pierwszy do dnia 20 października 2010 r. autobusu o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 10 t, w którym siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy są skupione w tyle pojazdu w celu utworzenia zintegrowanej kanapy o najwyżej 10 miejscach siedzących;..."

Homologuje się na podstawie przepisów a nie przepisy na podstawie homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to rok to pewnie nie wiesz bo chyba od 20.10.2007 nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy,tak mi się coś wydaje.

 

Zapis ten nie dotyczy autobusu z miejscami dla pasażerów stojących.

Składane fotele zalicza się do miejsc siedzących, dla przykładu Peugeot 406 ze składanymi siedzeniami skierowanymi tyłem do kierunku jazdy umieszczonymi w bagażniku- zgodnie z homologacją liczba miejsc 7. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

na wysokości 62cm od podłoża :

- I miejski 65cm

- II miendzymiastowy 68cm

- III turystyczny 75cm

 

Regulamin nr 52 Punkt 5.7.8.4.1 rys Załącznik nr 3, rys 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.