Skocz do zawartości

auto zastępcze po szkodzie z polisy oc sporawcy


jarolud

Rekomendowane odpowiedzi

Należy się auto zastępcze ? Pani zechciała przerysować mi bok samochodu Podpisała przyznanie się do winy . I tu kuku 1. Nie dają auta zastępczego osobom prywatnym , tak jakbym nie musiał do pracy drałować 50 km w jedną 2. Różnica w kosztach naprawy w ASO marki i na rękę szokująca Dawno nie naprawiałem auta a tu takie kwiatki :-) NA szybko kupiłem sobie auto suzuki Swift zagazowane 4 dni wcześniej zrobiony przegląd z gazem a papierka TDT nie ma i na obt jak mi poprzedni właściciel powiedział też nie było :shock: . Zaciekawiło mnie co w tłumaczeniu znaczy : SWIFT

SZYBKI; RYCHŁY; PRĘDKI; SKORY; CHYŻY; LOTNY; RĄCZY; BŁYSKAWICZNY; NIEDOŚCIGNIONY; PIORUNUJĄCY ... :) Poczułem sympatię do tego autka nie wiem czy będzie odwzajemniona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagazowane 4 dni wcześniej zrobiony przegląd z gazem a papierka TDT nie ma i na obt jak mi poprzedni właściciel powiedział też nie było

co w tłumaczeniu znaczy : SWIFT (...) SKORY (...)

Widać diagnosta znał wszystkie synonimy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam firmę (wypożyczalnia samochodów), która znalazła dość ciekawą niszę rynkową. Dają klientowi auto zastępcze na czas naprawy pojazdu ZA DARMO!. Warunkiem jest szkoda z OC a cały dowcip polega na tym, że mają na tyle mocnych prawników, że koszty wypożyczenia ściągają sobie od ubezpieczyciela i wcale nie ma tu znaczenia, czy jest to firma, czy osoba fizyczna. Czyli można! Problem w tym, że dopiero wchodzą na rynek ze swoją ofertą i zaczynają współpracę z wybranymi warsztatami blacharsko - lakierniczymi.

Nie żartuję - to nie żadna lipa!

 

Polecam też lekturę:

http://www.rzu.gov.pl/aktualnosci-z-rynku/KNF_rekomenduje_zwrot_kosztow_najmu_pojazdu_zastepczego__2321

http://www.rzu.gov.pl/aktualnosci-z-rynku/Auto_zastepcze_z___nie_kazdej___wypozyczalni__2341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem (zwrot wydatków)jako osoba prywatna :). Dostarczyłem do ubezpieczyciela zaświadczenie z zakładu pracy, że musze być dyspozycyjny oraz, że nie ma dojazdu do pracy komunikacją miejską z miejsca zamieszkania do pracy (na wyanaczoną godzinę) i co najważniejsze umowę najmu samochodu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam firmę (wypożyczalnia samochodów), która znalazła dość ciekawą niszę rynkową.

 

www.sixt.pl Dowiedziałem się po ...auto naprawiane nie starsze jak 5 lat data pierwszej rejestracji Brak innego pojazdu zarejestrowanego na poszkodowanego. 8)

 

[ Dodano: 04-02-2010, 08:55 ]

A ja dostałem (zwrot wydatków)jako osoba prywatna

 

Jedynie co zaproponowali to zwrot za komunikację. Kompletnie nie realne w mim przypadku. Zależy z jakiej firmy ściągają za wynajem. 8)

 

[ Dodano: 04-02-2010, 08:58 ]

żeby tylko zwyczajem pioruna nie trafił np w drzewo ...

I nie musiałbym się już w tym dobrobycie dłużej męczyć .

 

Czy Ty mi aby źle nie życzysz :-D ? hmmm Żona zmieniła by na nowszy model , odszkodowanie w ubezpieczalni i jednego diagnostę "anioła" więcej .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po szkodzie z OC sprawcy i po przyznaniu zbyt małego odszkodowania za stratę oddałem sprawę do sądu i zanim odbyła się 1 sprawa dostałem odszkodowanie po cenach części orginalnych , zwrot 100% za auto zastępcze oraz zwrot opłat sądowych-i to jest najwłaściwsza droga z ubezpieczalniami które tylko i wyłącznie oszukują i czekają na kasę za "Damski ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.