Skocz do zawartości

Witam. Jakie badanie sprowadzony z Holandii z gazez


robertson_32

Rekomendowane odpowiedzi

1.02 okresowe z wystawieniem DIP 98zł + 1.15 okresowe instalacji gaz 63zł.

Klient musi przedstawić polski dozór techniczny na butlę gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie badanie auta sprowadzonego z Holandii z gazem.

A mozesz sie tochę wysilić i podac:

1/Czy pojazd ma aktualne BT

2/Czy w DR-holenderskim jest adnotacja ze pojazd ma zamontowany gaz... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.02 okresowe z wystawieniem DIP 98zł + 1.15 okresowe instalacji gaz 63zł.

Klient musi przedstawić polski dozór techniczny na butlę gazową.

 

 

Popieram w całej rozciągłości tematu :D No chyba, że ma ważne BT holenderskie ma "polski" odbiót butli ( TDT) oraz adnotację w holenderskim DR o zasilaniu gazem i nie został wyrejestrowany w Holandii w celu wywozu za granicę wówczas nawet bez badania powinien zarejestrować :evil: przy odrobinie szczęścia :D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że ma ważne BT holenderskie ma "polski" odbiót butli ( TDT) oraz adnotację w holenderskim DR o zasilaniu gazem

A no wlasnie ...W tej chwili nic na ten temat kolega nie napisal.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pojazdami sprowadzonymi z zagranicy po 22.09 z którymi ja się spotkałem każdy miał adnotację o wyrejestrowaniu w kraju z którego pochodził :) a interpretacja WK z którymi wspołpracuję jest taka:

 

"Skoro pojazd został wyrejestrowany to traci również moc termin badania technicznego jaki zawarty był w DR pomimo tego, że pojazd termin ten jeszcze "miał" i dlatego należy wykonać OBT przed zarejestrowaniem na terytorium RP" :D

 

Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzili, ale w końcu przestałem się tym interesować, tylko podszedłem do tematu "biznesowo" skoro chcą OBT to ja im robię i pobieram kasę a termin badania czasem pokrywa się z tym zawartym w zagranicznym DR. Podejście takie nie nastręcza mi kłopotów bo klient chce badanie a ja (a raczej mój szef :cool: ) ma z tego kasę i wszyscy szczęśliwi :D:hah::hah: klient bo ma OBT, szef bo ma kasę i WK bo ma podkładkę że ktoś pojazd sprawdził i dopuścił do ruchu :hah:::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności do którego WK trafi,,,

Tu wlaśnie pies pogrzebany.... :razz:

"Skoro pojazd został wyrejestrowany to traci również moc termin badania technicznego

Poczatkowo u nas było tez cos w tym stylu.

Teraz WK uznaje wazność BT jezeli takowy jest w DR z zagranicy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w całej rozciągłości tematu :D No chyba, że ma ważne BT holenderskie ma "polski" odbiót butli ( TDT) oraz adnotację w holenderskim DR o zasilaniu gazem i nie został wyrejestrowany w Holandii w celu wywozu za granicę wówczas nawet bez badania powinien zarejestrować :evil: przy odrobinie szczęścia :D::hey

Diagnosta nie może zrobić tylko badania "ustalenie danych.." Pojazd sprowadzany z zagranicy z zamontowanym urządzenie podlegającym dozorowi technicznemu obowiązkowo przechodzi okresowe badanie sprowadzanego z zagranicy.

Podstawa prawna: Dz.U.108 z 2005 z ostatnia zmianą z 22-09-2009 Art 81 pkt. 4

"...- z wyjątkiem taksówki osobowej, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa prawna: Dz.U.108 z 2005 z ostatnia zmianą z 22-09-2009 Art 81 pkt. 4

 

O takie wypowiedzi chodzi, markes !!! Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie wypowiedzi chodzi, markes !!! Dzięki !

 

No właśnie zawsze czegoś się człowiek dowie czego powinien się douczyć. Dzięki markes30 :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac kto studiuje biezace ustawy :D

Dziwne :shock:

A mnie się wydawało że diagnosta nie może nie znać takich przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne

A mnie się wydawało że diagnosta nie może nie znać takich przepisów.

 

Oczywiście powinien znać wszystkie ale pokaż mi takiego który je wszystkie zna :) i właśnie od tego jest to forum żeby sobie takie sprawy wyjaśniać. :ok

 

U mnie w pracy jest taka zasada że jak nie ma roboty to czasem (podkreślam czasem) siadamy i gadamy między sobą na temat przepisów (mam dwóch kolegów dużo starszych stażem ode mnie) i nawet nie wiecie ile taka rozmowa może człowieka nauczyć niż samo studiowanie Dz.U. i jeszcze niekiedy ich interpretacja :razz: Pozdrawiam ich obu z tego miejsca wiem że jeden z nich czytuje to forum a drugi chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście powinien znać wszystkie ale pokaż mi takiego który je wszystkie zna

:ok::hey

U mnie w pracy jest taka zasada że jak nie ma roboty to czasem (podkreślam czasem) siadamy i gadamy między sobą na temat przepisów

Szczęściarz....!!!! ;) Ja mam 3/sł.trzech/ale nie ma z kim pogadać wlaśnie na taki

tematy.Jezeli coś rzucę nowego to nie ma dyskusji wśród nas tylko wszystko na nie

lub wykładnią przepisów dla nich są koledzy z innych SKP i to jak oni robią u siebie...

i nawet nie wiecie ile taka rozmowa może człowieka nauczyć niż samo studiowanie Dz.U. i jeszcze niekiedy ich interpretacja

Nie powiem na poczatku duzo od nich się dowiedziałem ale teraz widzę ze właśnie

dzięki temu forum oni na przepisy kładą laskę...

Bo jak inaczej mozna powiedzieć o diagnoście/ok.15 lat stazu/który w poł.listopada

2009r oświadcza mi ze obowiązuje nas jeszcze DZ.U.227...!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.02 okresowe z wystawieniem DIP 98zł + 1.15 okresowe instalacji gaz 63zł.

Klient musi przedstawić polski dozór techniczny na butlę gazową.

 

I w DR zagranicznym musi być potwierdzony fakt wyposażenia pojazdu w instalację LPG, czyli odpowiedni wpis albo rodzaj paliwa P/LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak inaczej mozna powiedzieć o diagnoście/ok.15 lat stazu/który w poł.listopada 2009r oświadcza mi ze obowiązuje nas jeszcze DZ.U.227...!!!! :evil:

 

:shock::shock::shock: No i w sumie miał rację bo w połowie listopada 2009 r. już go nie obowiązywał przecież wszedł Dz.U. 155 ::hey;D;D;D;D;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiany prawne trzeba sledzić samodzielnie. Wydzialy komunikacji sporadycznie informuja SKP o zmianach prawnych. Dobrze, że jest INTERNET to bardzo ulatwia pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu sporadycznie , ponieważ porad udzielają często ludzie którzy uważając się za specjalistów w dziedzinie , wprowadzają innych w błąd .MOŻE KIEDYŚ ZROZUMIEJĄ ŻE JEŚLI KTOŚ O COŚ PYTA A SAMI NIE SĄ CZĘGOŚ PEWNI TO NIE POWINNI SIĘ ODZYWAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "zbyszko". Chyba czegoś tu nie zrozumiałeś! Tu nie ma porad (no, może czasem bywają :? ). Przede wszystkim tu toczy się dyskusja i każdy z jej uczestników stara się udowodnić swoje racje. Tak, jak na porządną dyskusję przystało. Nikt nie musi robić tego co mu tłumaczy inny, dopóki nie uzna że właśnie ten drugi (trzeci, czwarty, itd.) ma rację. A każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi i nie musi "siedzieć cicho". Tak, że wyluzuj trochę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli odpowiedni wpis albo rodzaj paliwa P/LPG

:ok

Nikt nie musi robić tego co mu tłumaczy inny

A kto mnie do tego zmusi...Przeciez koniec końcem ja podpisuję dok. i na tej

podstawie pojazd jest rej.W razie "W"to kto będzię winny/Wacek/z forum czy

ja musze brać to na swój grzbiet.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznacie że kolega zbyszko miał trochę racji w swoim poście napisanym dużymi literami :-D Czasami lepiej nie pisać niż byle co napisać,

Napiszę inaczej, mnie niektóre pytania tutaj motywują do szukania odpowiedzi w przepisach i to jest dobra strona forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam , mam pytanie czy przy badaniu okresowym przed pierwszą rejestracją z zamontowaną holenderska instalacja na gaz ziemny ( DWA LATA MA INSTALACJA ) klient musi dokonać legalizacji tych butli na terytoruim RP , a jesli tak to kto to wykonuje ? Chodzi mi o adres bądź telefon do takiej instytucji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.