Skocz do zawartości

Instalacja LPG bez butli


sirjus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przeszukiwalem internet, aby znalezc odpowiedz na nurtujace mnie pytanie, lecz w koncu poddaje sie i zapytam Was, jako ze wyglada na to, ze forum to czytaja osoby, ktore bezposrednio "siedza" w temacie przegladow technicznych.

 

Mam taki kłopot - zakupilem samochod za bardzo malutkie pieniadze. W dowodzie nie ma wbitego LPG, lecz ma zalozona instalacje do zasilania gazem. Instalacja ta jest o tyle niepelna, ze nie ma najwazniejszego elementu, czyli butli. Centralka gazu dziala, lecz oczywiscie po przelaczeniu ja w tryb zasilania gazem silnik w kilka chwil gasnie z powodu braku paliwa.

 

Jak w takiej sytuacji wyglada badanie techniczne? Czy jestem zmuszony demontowac cala instalacje, czy brak butli jest wystarczajacym potwierdzeniem, ze nie tankuje gazu?

Od razu oswiadczam, ze sie na tym nie znam, wiem tylko, co mam w bagazniku - a wlasciwie czego nie mam ;)

O tym, ze mam jakies elementy instalacji gazowej dowiedzialem sie po dodatkowym BT (hak) w urzedzie miasta, lecz wytlumaczylem tam o co chodzi i otrzymalem swoj dowod rejestracyjny. Moje obawy dotycza (poki co - odleglego w czasie) kolejnego badania technicznego.

 

Bardzo proszę o informacje.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takiej sytuacji wyglada badanie techniczne?

Dla mnie sprawa prosta-nie ma wpisu w DR "GAZ" nie ma instalacji....

Oczywiście jak chcesz mozesz zamomtowac brakujące ele.instalacji i wszystko

to zalegalizować w WK.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa prosta-nie ma wpisu w DR "GAZ" nie ma instalacji....

 

Moment Regan - gość ma instalację!! Nie upraszczaj... Moim zdaniem demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość ma instalację!!

Oczywiscie ze klient ma instalację...Wiem o tym ...Dla mnie podstawą rozpoczęcia

OBT jesst wpis o tym fakcie w DR oraz to sławetne potwierdzenie TDT na zbiornik...

Nie ma tych rzeczy-odstępuję od OBT....Chyba ze klient mimo tego chce zebym

wykonał OBT-to robię i oczywiście wynik..."N'..... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko zdemontować i o tyle łatwo że nie trzeba do WK po wykreślenie wpisu się fatygować. A swoją drogą ciekawe gdzie ten znajomy robił przeglądy skoro nie miał wbitego gazu w DR a przecież kiedyś chyba na OBT jeździł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przed przegladem do mechanika i demontaz

Tylko tak.... :D

A swoją drogą ciekawe gdzie ten znajomy robił przeglądy skoro nie miał wbitego gazu w DR a przecież kiedyś chyba na OBT jeździł

Qnick- tak ciekawośc ...daj na luz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą ciekawe gdzie ten znajomy robił przeglądy skoro nie miał wbitego gazu w DR a przecież kiedyś chyba na OBT jeździł

 

Im mniej wiesz tym krócej będziesz przesłuchiwany... :x:x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą ciekawe gdzie ten znajomy robił przeglądy skoro nie miał wbitego gazu w DR a przecież kiedyś chyba na OBT jeździł :D

 

To nie był znajomy ;-)

 

Jeszcze raz bardzo dziekuje za rzetelna informacje ;)

 

Nie wiem, czy na tym forum panuje zwyczaj zamykania wyczerpanych tematow, ale jesli tak, to ten z pewnoscia mozna za wyczerpany uznac.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej wiesz tym krócej będziesz przesłuchiwany...

 

Mnie jeszcze nie przesłuchiwali :D:D:D choć na SKP na której pracuje kiedyś za poprzedniej ekipy była afera przez duże A o której nawet tu na forum można było poczytać :x ale to stare dzieje. Teraz jest nowa ekipa.

 

p.s I teraz już wszyscy będą widzieć gdzie pracuję :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.