Skocz do zawartości

Zwrot nadpłaty za kartę pojazdy


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może gotowy wniosek na zwrot kasy za wydanie karty.

Lub może starał się ktoś to proszę o jakieś wskazówki jak napisać taki wniosek.

Może komuś też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zwracają kasę ? :(

 

Tak. Karta kosztowała 75 zł a nie 500 zł także 425 złote starostwa muszą zwrócić.

chodzi o pojazdy które rejestrowane były od 01 maj 2004 - 31 marzec 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmu, które oferują odzyskanie kasy. Ale są po o aby wyciągnąć kasę od klientów, a nie od urzędów. Wystarczy dobrze poczytać umowę.

Sprawdź, czy twój WK zwraca sam, czy musisz kierować sprawę do sądu. Jak do sądu to powodzenia :evil:

Ja też uważam, że czas na zwroty się przedawnił w przypadku przedsiębiorców.

Aha, sądy nie chętnie orzekają zwroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że czas na zwroty się przedawnił w przypadku przedsiębiorców.

 

A dlaczego w przypadku przedsiębiorców? A osoby fizyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była opinia moich prawników, nienajlepszych ale ....

Chyba wg. KC trzy lata dla przedsiębirstwo a dla osób fizycznych dłużej. Niepamiętam czy dotyczyło to żądania zwrotu na podsawie wzbogacenia się urzędu (bo była partia takich wniosków) czy też na podsatwie wyroku trybunału.

Mogłem cośnakręcić, jedno wiem niezwróciliśmy nikomu. Sądy Okręgowe zmieniały wyroki na korzyść urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że stać nas wytoczyć proces cywilny,,,

A warte to to chociaz zachodu..... :razz:

W przypadku kiedy zakonczenie jednej sprawy przyniosłoby korzyśc dla ogółu

posiadaczy tych sławetnych "knig" to czemu nie...... :evil:

Natomiast dochodzenie kazdemu z osobna swojej nalezności-jest senns...??? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest 5 lat jak za akcyze. Mi celny w zeszłym roku zwrócił wiecej niż zapłaciłem akcyzy. A co do zwroru za kartę, myslę że wystarczy wniosek o zwrot z uzasadnieniem. Uzasadnienie to tylko przytoczenie decyzji sądu o zawyzonej opłacie za kartę, na necie powinno coś być. Należałoby się tez upomnieć o odsetki, przez te 5 lat troche się tego uzbierało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale KC mówi wyraźnie, że roszczenia odszkodowawcze należy składać w ciągu 3 lat od chwili powzięcia informacji o tym fakcie. Za fakt powzięcia informacji o tym, że Cię oszukano uznaje się wyrok ETS w tej sprawie - z 2006 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale KC mówi wyraźnie, że roszczenia odszkodowawcze należy składać w ciągu 3 lat od chwili powzięcia informacji o tym fakcie.

Mnie to zagadnienie nie dotyczy ale skoro państwo orżnęło swoich obywateli z własnej i nie przymuszonej woli to może łaskawie w ramach przeprosin z własnej i nie przymuszonej woli zwróci te pieniądze zainteresowanym, mając przecież wszystkie ich dane a nie czekać kiedy się ktoś zgłosi :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam - to dlaczego do tego państwa się nie zgłosisz, tylko do lokalnego samorządu? :)

Właśnie o to mi się rozchodzi dlaczego mam się zgłaszać a nie zdziwić się na widok listonosza, który chce mi wręczyć pieniądze, które państwo pobrało niesłusznie i dla mnie jako podatnika nie ma znaczenia czy przekaz zaadresuje minister finansów czy skarbnik magistratu, skoro ktoś pobrał pieniądze niesłusznie niech je sam odda a nie czeka, że może nikt się nie zgłosi i kasa i tak zostanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam - Ty jeździsz po ludziach i oddajesz za badania z zagranicy? No mam nadzieje, że oddajesz, a nie czekasz, aż Cie poproszą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że odpowiedz przyjdzie na konto w kwocie 425 PLN,

Widzę ze z optymizmem i usmiechem na twarzy mozna zawojować caly świat...

Ale czy z tego będzie kasa......?????? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze z optymizmem i usmiechem na twarzy mozna zawojować caly świat...

Ale czy z tego będzie kasa......?????? :razz:

 

A co mi pozostał zwrócą to dobrze a jak nie no to trzeba żyć dalej i niema się co rozczulać myślę ze z uśmiechem zajdę dalej niż z zasępioną miną - życie jest zbyt krótkie, a już najmłodszy nie jestem :D ma się te parę lat z haczykiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a blakop to przeżywa jak by ze swojej kieszeni oddawał. ;)

 

Bo to idzie z mojej własnej kieszeni - i Twojej też, tylko tego nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.