Skocz do zawartości

Podczas poprawkowego BT wykryłem kolejną usterkę.Jaki wynik?


ADHD 13

Rekomendowane odpowiedzi

-Na BT zgłasza się klient z Almerą i pokwitowaniem policyjnym z którego wynika, że DR został zatrzymany za brak aktualnych badań.

-W czasie badania stwierdzam duuuuuuuuuuuuży luz sworznia wahacza.

-Wynik badania N, powód takiej decyzji zostaje podany w zaświadczeniu

-Po kilku dniach klient podstawia auto na ponowne sprawdzenie. Usterka wymieniona w zaświadczeniu została usunięta, ale w międzyczasie poważnemu uszkodzeniu uległa tylna lampa.

- Jaki w tym przypadku jest właściwy wynik badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach klient podstawia auto na ponowne sprawdzenie. Usterka wymieniona w zaświadczeniu została usunięta, ale w międzyczasie poważnemu uszkodzeniu uległa tylna lampa.

- Jaki w tym przypadku jest właściwy wynik badania?

Jeżeli wraca do Ciebie na poprawkę to masz zastosować "...5. Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których stwierdzono usterki, przeprowadza się w zakresie ich usunięcia wyłącznie w stacji kontroli pojazdów, w której te usterki stwierdzono, w okresie nie dłuższym niż 14 dni od dnia poprzedniego badania technicznego. W innej stacji kontroli pojazdów albo po upływie tego terminu przeprowadza się badanie okresowe i dodatkowe, jeżeli są one wymagane..." za Dz.U 155 paragraf 6 pkt j/w. Trzymając się literalnie przepisu P, ponieważ już nie dokonujesz sprawdzenia reszty pojazdu tylko stwierdzoną wcześniej usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i mnie się wydaje.Czyli w majestacie prawa ( i sprawiedliwości :razz: ) mam dopuścić niesprawny pojazd do ruchu z datą badania poprawkowego.............. ślicznie.........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się literalnie przepisu P

Patrząc to co jest napisane w przepisach-tak...

Jednak dla mnie pozostaje pewne ale....???? :razz:

Moim skromnym zdaniem znowu głęboki ukłon w stronę POP....

Pisząc to co napisali-sknocili nikomu z nich chyba nie przyszła do głowa ze

taka sytuacja moze zaistnieć.Czyli w imię prawa "P" mimo iz widać gołym okiem

co dopuszczamy do ruchu....!!!! :evil:

 

[ Dodano: 10-02-2010, 22:45 ]

Ps.Jak mam być szczery to ja jednak jestem za "N"....!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już słyszę klienta, który w czasie kontroli drogowej mówi do pana w niebieskim mundurku

- Pan na badaniu technicznym się nie czepiał do tej lampy................oooooooooooooooo tu jest jego podpis............. I jestem w ciemnej d.pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i mnie się wydaje.Czyli w majestacie prawa ( i sprawiedliwości :razz: ) mam dopuścić niesprawny pojazd do ruchu z datą badania poprawkowego.............. ślicznie.........................

 

Gdyby się wyznaczało od dnia przyjazdu na badanie a nie od dnia przyjazdu na poprawkowe to myślę nie było by takiego problemu. A nie można dać N do N ? Przyznam, że to trochę karkołomne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można dać N do N ? Przyznam, że to trochę karkołomne

W tym przypadku jak byś nie zrobił to pózniej mozesz zalowac... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje jeszcze

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

 

 

pkt 11) w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - obejmuje sprawdzenie i ocenę stanu technicznego pojazdu oraz spełnienia warunków technicznych, w sposób określony w pkt 1 i 7 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

 

daje to podstawę do N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i mnie się wydaje.Czyli w majestacie prawa ( i sprawiedliwości :razz: ) mam dopuścić niesprawny pojazd do ruchu z datą badania poprawkowego.............. ślicznie.........................

 

Moim skromnym zdaniem kłania się paragraf 3 ust.1 pkt11 Dz.U.155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy jak zwykle są żle skonstruowane. Następny termin badania powinno wyznaczać się od dnia badania okresowego a nie od daty badania poprawkowego. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem kłania się paragraf 3 ust.1 pkt11 Dz.U.155

Niestety w przypadku uszkodzenia cytowanej lampy nie można zastosować powyższego paragrafu, ponieważ nie jest to element nośny konstrukcji i w zakresie tego badania nie ma oświetlenia pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jak byś nie zrobił to pózniej mozesz zalowac... :razz:

 

Dokładnie, a jak podczas wjeżdżania na kanał pęknie przewód hamulcowy to P bo przy poprawkowym sprawdzamy tylko stwierdzone usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku uszkodzenia cytowanej lampy nie można zastosować powyższego paragrafu, ponieważ nie jest to element nośny konstrukcji i w zakresie tego badania nie ma oświetlenia pojazdu.

 

 

 

 

 

 

pkt 11) w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego
- ale można też to podpiąć do konstrukcji [ale nie nośnych] całego nadwozia [karoseri] pojazdu --element >>Lampa. ::hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale można też to podpiąć do konstrukcji całego nadwozia [karoseri] pojazdu --element >>Lampa. ::hey

Masz chyba podstawowe pojęcie o budowie pojazdów więc takie sformułowanie nie koniecznie przekona kumatego klienta od którego wówczas inwektywy masz jak w banku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba podstawowe pojęcie o budowie pojazdów więc takie sformułowanie nie koniecznie przekona kumatego klienta od którego wówczas inwektywy masz jak w banku..

 

Kolego mylisz się i to bardzo mocno, a co do inwektyw ,przypuszczam że żadnych by nie było. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) co do inwektyw ,przypuszczam że żadnych by nie było. Pozdrawiam.

 

kolega mmiodzio jest diagnostą młodym ;) i jeszcze pełnym optymizmu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.