Skocz do zawartości

Zagraniczne blachy a ubezpieczenie


ugo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak kupie samochód z komisu np. na szwajcarskich blachach to mogę wrócić na nich do domu na 1 miesięcznym ubezpieczeniu czy jest to niemożliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szwajcarskich blachach

znając życie to te szwajcarskie blachy to będzie wyklejona krajowa pleksa. Musiał byś popytać policjantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas drogówka twierdzi ze jeżeli tablice są ważne to można na nich jechać.Natomiast jeżeli masz ubezpieczenie i ważny przegląd a nie masz ważnych tablic to nie możesz się poruszać po drodze.

Kwestia tylko oryginalności takowych tablic jak wspomniał kolega wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas drogówka twierdzi inaczej ( to na poważnie).

Więc zrób mapę drogowę do domu i sprawdź jak drogówka w danym miejscu postępuje. Nikt nie powie ci prawidłowej odpowiedzi, ponieważ sytuacja może być różnie interpretowana, w zależności od posiadanych dokumentów i wiedzy organów kontrolujących.

Niestety :razz:

Gdyby były łatwiejsze w otrzymaniu tablice na przejazd, polskie, wszystko wyglądałoby inaczej, prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam

a wiec !!!

Jesli pojazd jest wyrejestrowany i policjant to "wychaczy" w dokumentach to niestety ale jest to wykroczenie z art 94 KW i mandacik 20 - 500 zł. oraz 1 pkt.

niestety 99% pojazdów sprowadzonych i zakupionych w komisach jest wyrejesrownych i pomimo tego ze masz ubezpieczenie i BT to i tak pojazd jest niedopuszczony do ruchu.

Pytanie tylko dlaczego ??

A dlatego ze dopuszcza do ruchu NIE zaswiadczenie z BT lecz DOWOD REJESTRACYJNY lub pozwolenie czasowe - oczywiscie jesli chodzi m.in. o samochody, oraz nalepka kontrolna (nie dot. motocykla) a mowi o tym art 71 prawo o RD

No to by bylo na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsttt...

A urzędnicy nie wyhaczają i rejestrują takie pojazdy wyrejestrowane z zagranicy. To jednak 99% pojazdów z komisów nie powinno być nigdy w Polsce zarejestrowanych zgodnie z prawem.

Jednak policja jest lepsza. Tylko dlaczego mając taką wiedzę sporadycznie organizuje akcje sprawdzania dokumentów pod giełdami?

 

Wracając do dopuszczenie do ruchu pojazdu zarejestrowanego za granica to nie jest to takie proste.

Przytoczyłeś fragment komentarza Stefańskeigo (jego opiniami posługuje się policja i WK), ale zwróć uwagę, co jest napisane wcześniej-

Warunkami dopuszczenia do ruchu na drogach pojazdu zarejestrowanego za granicą są według art. 71 ust. 5 PoRD:

- spełnianie przez pojazd warunków technicznych;

- zaopatrzenie pojazdu w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich; nie mogą to być litery cyrylicy

- umieszczenie na pojeździe znaku wyróżniającego państwo rejestracji;

- posiadanie dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji za granicą (art. 71 ust. 5 p.r.d.).

Ważny jest również ust. 5a - W przypadku, gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo.

 

Na dodatek kolega na początku pisał o pojeździe ze Szwajcarii, która nie należy do UE i ust. 6 mówi:

Pojazd sprowadzony z terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej, po dokonaniu ostatecznej odprawy celnej przywozowej, dopuszcza się do ruchu na okres 30 dni.

 

Więc nie jest to takie proste w trakcie kontroli, dlatego policja stara się omijając takie problemy. Oczywiście nie każda policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A urzędnicy nie wyhaczają i rejestrują takie pojazdy wyrejestrowane z zagranicy. To jednak 99% pojazdów z komisów nie powinno być nigdy w Polsce zarejestrowanych zgodnie z prawem.

 

Możesz to rozwinąć? Bo nie łapię szczerze mówiąc...

 

Przytoczyłeś fragment komentarza Stefańskeigo (jego opiniami posługuje się policja i WK)

Nie - no bez przesady... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś fragment komentarza Stefańskeigo (jego opiniami posługuje się policja i WK)

 

Jasneeeeee i jeszcze Urząd Celny, Urząd Skarbowy, ZUS, Ministerstwo Infrastruktury i ... Episkopat.

Pojazd wyrejestrowany za granicą jest WYCOFANY z ruchu.

Nie może się poruszać (lub ma ograniczony czas) na terenie CAŁEJ UE!

Co do tablic szwajcarskich, to prędzej zobaczysz Yeti, niż auto w polskim komisie z oryginalnymi blachami z tego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tablic szwajcarskich, to prędzej zobaczysz Yeti, niż auto w polskim komisie z oryginalnymi blachami z tego kraju.

 

Hehe - no nie wiem - ja w swojej kolekcji blaszek mam szwajcarskie... Natomiast nie mam Yeti ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - no nie wiem - ja w swojej kolekcji blaszek mam szwajcarskie... Natomiast nie mam Yeti ;)

 

Ale auto na pewno nie było z komisu 'na żer' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej adnotacji w niemieckim DR " Pojazd wyrejestrowany bez możliwości ponownej rejestracji" w jakim celu mógł powstać taki zapis, Waszym zdaniem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej adnotacji w niemieckim DR " Pojazd wyrejestrowany bez możliwości ponownej rejestracji" w jakim celu mógł powstać taki zapis, Waszym zdaniem ???

Może w takim żeby go nie rejestrować na terenie niemiec......

ale u nas to przecież wszystko można 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwinąć? Bo nie łapię szczerze mówiąc...

W orzecznictwie pewnego SKO jest kilka decyzji, w których jest zawarta interpretacja, że pojazd wyrejestrowany nie podlega poonownej rejejstracji z wyjatkiem.... :razz: Decyzje dotyczą odmowy rejstracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy. Kiedyś jak będzie okazja to specjalnie przygotuję to dla ciebie.

To była ironia, nie interpretacja. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej adnotacji w niemieckim DR

Czy my przypadkiem nie odbieramy komuś chleba? Ja jako diagnosta mam wykonać badanie pojazdu dla klienta, który się do mnie zgłasza i na tym się skupiam. Biorę dokumenty patrzę na auto i mówię ja to widzę tak,tak i tak robimy? Klient twierdzi, że tak i piszę czy auto spełnia te warunki z założenia czy nie i na tym się moja rola kończy. Następnie wszelkie zawiłości faktur, vatów, odliczeń, zapisów, rejestracji, czy czego tam jeszcze są sprawą klienta i pozostałych instytucji, którymi nie ma co się przejmować i łamać sobie myśli, ponieważ i tak nikt za to do nas się nawet nie uśmiechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orzecznictwie pewnego SKO jest kilka decyzji, w których jest zawarta interpretacja, że pojazd wyrejestrowany nie podlega poonownej rejejstracji

 

Hehe - zobacz - ministry się głowią, wymyślają nowe podatki, opłaty, co by sztucznie napływ aut do kraju zatrzymać, a taka interpretacja ucięła by jakiekolwiek sprowadzanie i po krzyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.