Skocz do zawartości

PODRODZAJ POJAZDU


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jak określicie podrodzaj pojazdu VW Sharan typ 7M lub Seat Alhambra i jeszcze VW TIGUAN. Często dzwonią z WK i czepiają się że na dwa pierwsze napisałem VAN (7 miejsc siedzących) a ostatni wg mnie to kombi (wynikało z dokumentów. WK uważa że pojazdy VW I Seat to podrodzaj kombi bo w osobowych VAN nie występuje, ja na to że zał nr 1 Dz.U. nr 211 mówi co innego. I bądź tu mądry. Proszę o wypowiedź w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżałem w katalogu ITS SHARAN był kombi albo wielozadaniowy,podobnie ALHAMBRA ,TIGUAN tylko jako kombi.

Jakbyś miał numer świadectwa homologacji to może bym mógł więcej pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr świadectwa niestety nie mam ale jestem teraz przybity bo wtopiłem chyba ztym VW i Seatem bo określiłem jako VAN. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżałem w katalogu ITS SHARAN był kombi albo wielozadaniowy,podobnie ALHAMBRA ,TIGUAN tylko jako kombi.

 

W katalogu ITS do osobówek nie ma określonych podrodzajów (jest taka rubryka, ale wypełniona chyba tylko do audi i alfy, reszta wykreskowane), są tylko do ciężarówek. Właśnie zajrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu ITS do osobówek nie ma określonych podrodzajów (jest taka rubryka, ale wypełniona chyba tylko do audi i alfy, reszta wykreskowane), są tylko do ciężarówek. Właśnie zajrzałem

 

Mam dostęp do inernetowej wersji katalogu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr świadectwa niestety nie mam ale jestem teraz przybity bo wtopiłem chyba ztym VW i Seatem bo określiłem jako VAN. Dzięki.
Mam przed oczami katalog ITS i pisze w nim że VW Sharan i Seat to VAN-y. Tiguana szukam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu ITS do osobówek nie ma określonych podrodzajów

 

Co Ty masz za katalog?? Nie ma takiej opcji w tym co my mamy, że jakiś pojazd nie miał określonego podrodzaju...

 

Słuchajcie - często na DR macie rodzaj nadwozia... Wiem, że to umyka czasami... AC, AF itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz przed oczami ten katalog czy inny
Znalazłem wcześniejszy katalog ITS gdzie każdy pojazd ma podany rodzaj nadwozia, ale ten co pokazałeś też posiadam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - często na DR macie rodzaj nadwozia... Wiem, że to umyka czasami... AC, AF itd...
mnie prawie to nie umyka a wręcz przeciwnie wręcz zadziwia dlatego że taki zapis który wystepuje również w homologacjach zmienił moje nastwienie do jednoznacznego określania rodzaju nadwozia "podrodzaju w DIP" dlatego że niejednokrotnie napisałbym hetchbeck a było AF, więc jak jakaś pani z WK zobaczyła dwa DIPy od różnych diagnostów gdzie przy takim samym pojeździe były różne określenia podrodzaju to dopiero musiało się dziać.......i stąd takie telefony.

Osobiście nie używam obecnie określenia Van przy osobowych :?

 

Dziennik Ustaw Nr 238 Poz. 2010 str 15644

"C. DEFINICJE RODZAJU NADWOZIA

 

(dotyczy wyłącznie pojazdów kompletnych lub skompletowanych)

 

 

Rodzaj nadwozia, o którym mowa w pkt 9.1 załączników nr 2 i 3 do rozporządzenia oraz w pkt 37 w załączniku nr 14 do rozporządzenia, określa się poprzez następujące kodowanie:

1. W odniesieniu do samochodów osobowych (kategorii M1):

 

Kod Nazwa Definicja

AA kareta (sedan) wg normy ISO 3833 - 1977, określenie 3.1.1.1., z włączeniem pojazdów o więcej niż czterech szybach bocznych

AB hatchback kareta (AA) z podnoszonymi drzwiami z tyłu nadwozia

AC kombi wg normy ISO 3833 - 1977, określenie 3.1.1.4.

AD coupe wg normy ISO 3833 - 1977, określenie 3.1.1.5.

AE kabriolet wg normy ISO 3833 - 1977, określenie 3.1.1.6.

AF wielozadaniowe pojazd o nadwoziu innym niż opisane w kodzie od AA do AE, przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu osób i ładunków w tym samym nadwoziu; jeżeli pojazd taki spełnia jednak następujące warunki:

1. liczba dostępnych miejsc siedzących jest nie większa niż 6 (poza kierowcą), przy czym:

- o dostępności miejsca siedzącego decyduje obecność punktów kotwiczenia w pojeździe,

- aby uznać miejsce siedzące za niedostępne do użytkowania, jego punkty kotwiczenia powinny być przez producenta pojazdu zaspawane lub osłonięte pokrywami niemożliwymi do usunięcia za pomocą normalnie dostępnych narzędzi,..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj napisał/a:

W katalogu ITS do osobówek nie ma określonych podrodzajów

 

 

Co Ty masz za katalog?? Nie ma takiej opcji w tym co my mamy, że jakiś pojazd nie miał określonego podrodzaju...

 

W tym przypadku Psuj ma rację w wersji książkowej katalogu ITS(fotka w poście powyżej) w przypadku osobówek nie ma podanego podrodzaju.

 

[ Dodano: 24-02-2010, 20:14 ]

Znalazłem wcześniejszy katalog ITS gdzie każdy pojazd ma podany rodzaj nadwozia, ale ten co pokazałeś też posiadam.

 

Czyżby stara wersja w niebieskich okładkach? mógłbyś podać z którego roku.

 

Fajnie by było jakbyście podali z jakich katalogów korzystacie,szczególnie ciekawi mnie co ma blakop ,bo podejrzewam opcję full wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam to przed oczami i nie widzę żeby pisało VAN,nawet z identyfikatora nie wychodzi bo cyfry trzecia i czwarta to 0,a w części I katalogu pisze:02-samochód osobowy-bez podziału na podrodzaje,więc jak doszedłeś do tego że te Sharany to Vany?

 

 

W katalogu coid są Sharany VAN-y i to wszystkie pod rząd,ale do tych danych jestem nastawiony sceptycznie, bo w przypadku Tourega jest wstawiony SUV :roll: ,jak w przepisach homologacyjnych czegoś takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rubryka "GR" a w opisie GR=VAN

 

W tym momencie to nie wiem czy mówimy otych samych katalogach ,bo w tym co ja mam nie ma żadnych oznaczeń literwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalog marek i typów pojazdów eksploatowanych w Polsce- część pierwsza - informacje ogólne

 

Dobra mam,podaj jeszcze stronę bo chyba oślepłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.