Skocz do zawartości

przyczepa campingowa adria 525.


jorij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W 2001 roku sprowadziłem do kraju przyczepę campingową ADRIA 525. Nie rejestrowałem jej tylko opłaciłem cło (jeszcze wtedy było to konieczne). Jednak nie zarejestrowałem jej w kraju. I teraz chciałbym ją zarejestrować. W urzędzie powiedziano mi że mam przetłumaczyć papiery od niej i oni rozpatrzą możliwość rejestracji (nie chcę tego robić chwilowo , ponieważ nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto jeśli się nie będzie dało) . Czy może mi ktoś powiedzieć czy na podstawie wymienionych dokumentów da się ją zarejestrować?.

1. Fahrzeugschein - dowód rejestracyjny (różowa sztywna kartka)

2.faktura ze spedycji między narodowej (potwierdzenie przywozu przyczepy)

3.umowa kupna sprzedaży podstemplowana przez oddział celny na przejściu granicznym

4. Potwierdzenie autentyczności dokumentów przez urząd celny i dopuszczenie do obrotu.

5.Potwierdzenie opłaty cła

6.tablica rejestracyjna.

 

Jeśli ktoś może mi powiedzieć czy da radę to bardzo proszę. Nie rejestrowałem jej bo nie miałem czym ciągać a poza tym stała na działce i służyła jako domek letniskowy. Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK ale jeszcze prócz tych dokumentów które wymieniłes potrzebne jest Zaświadczenie z badania technicznego z wynikem pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Jeśli będę tłumaczył to przetłumaczę mały dowód i to chyba wszystko bo resztę mam w 2 egzemplarzach identycznie brzmiącą czyli i w niemieckim i w polskim. Gorsze jest to że zaginęła mi tablica rejestracyjna. Czy mogą być przez to jakieś "kwiatki"?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsze jest to że zaginęła mi tablica rejestracyjna. Czy mogą być przez to jakieś "kwiatki"?.

W tym przypadku to akurat najmniejszy problem.Przy OBT przed I rej.diagnosta

wpisze Ci "brak tablic" i zero problemu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się jeszcze raz upewnić czy aby napewno po przetłumaczeniu dokumentów i zrobieniu 0-wego przeglądu zarejestruje ją ?. Fahrzeugschein jest jakiś taki mały mało w nim informacji o DMC itd , dodatkowo mam do tego niemieckie wymeldowanie. Pytam ponieważ nie chcę iśc w dodatkowe koszty. Proszę o wypowiedź jakiejś osoby najlepiej z WK albo osoby która rejestrowała już na takie dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ nie chcę iśc w dodatkowe koszty

Nie wiem czy dla Ciebie jest jakimś problemem wziąsc w garść posiadane dokumenty

i udać się samemu do WK gdzie na pewno udziela Ci informacji co potrzebujesz

jeszcze zeby zarejestrować ten kemping.

Bądz pewny ze za informację w WK nie będziesz musial placić nic... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem. Odesłali mnie z informacji do prawników, od prawników do kierownika od kierownika do dyrektora. Dyrektor powiedział że muszę najpierw przetłumaczyć papiery , potem zrobić przegląd zerowy , potem złożyć to na dziennik WK i oni mi powiedzą czy się da czy nie :/. Jak by to było takie proste i nie płatne to już bym to zrobił :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.