Skocz do zawartości

A jakie badanie na montaż HAKA tak naprawdę?


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - weźcie PoRD do ręki i powiedzcie - w wymienionym tam katalogu badań - jakie badanie ma przeprowadzić właściciel pojazdu, który założył sobie do swojego pojazdu HAK? który dokładnie wariant badania z art. 81 zastosować na tą okoliczność?

I jakie dokumenty z SKP potwierdzają w tym układzie montaż HAKa holowniczego. :)

 

Tak tak - oczywiście pytanie jest podchwytliwe, ale tak to już jest, że czasem po latach w najprostszych sprawach człowieka nachodzą wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie art. 71 ust 4 "Prawka" taki pojazd ma być poddany badaniu technicznemu i w związku z powyższym na podstawie paragrafu 6 ust. 7 Dz.U.155 ma być wykonane dodatkowe badanie techniczne i wystawione zaświadczenie z odpowiednią adnotacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie to ma być badanie z katalogu badań? Obowiązki nakłada wyłącznie PoRD. I tam enumeratywnie określa się jakie badania, w jakich przypadkach się przeprowadza. Więc wskaz mi jakie to badanie wg PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tam enumeratywnie określa się jakie badani
:shock:

 

Noooo nie powiem -słowo nie używane w potocznym języku :P

 

Szanowny Panie Profesorze!

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie mojej wątpliwości zawartej w zdaniu: „Od obowiązku ścisłego przestrzegania tajemnicy bankowej przewidziane są wyjątki, które dotyczą sytuacji enumeratywnie wyliczonych przez ustawodawcę w art. 104 ust. 2 prawa bankowego”. Ponieważ już sama enumeracja znaczy 'wyliczenie', więc czy nie bardziej zrozumiale brzmi: w sytuacjach wyliczonych w art. 25, ewentualnie enumeratywnie wymienionych?

Za odpowiedź z góry dziękuję

A. Bujko

Podzialem Pański niepokój i zgadzam się z Pana diagnozą. Enumeratywne wyliczenie to masło maślane, poza tym po co używać słowa tak erudycyjnego w tekście, który powinien być łatwo zrozumiały? Popieram więc pierwszą z dwóch propozycji zmian: w sytuacjach wyliczonych w art. 25.

 

— Mirosław Bańko, PWN

Podejrzewam że koledzy też sprawdzli co to :roll:::hey:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoimi słowmai - enumeratywnie w języku aktów prawnych oznacza katalog możliwych odpowiedzi w formie zamkniętej - czyli tylko i wyłącznie możliwości wyliczone w pkt. Przeciwieństwem są katalogi otwarte - np. zapis rozporządzenia o rejestracji co może być dowodem własności pojazdu - umowa, faktura, postanowienie sądu itd... ale również cokolwiek innego - a więc to wyliczenie nie jest enumeratywne.

 

Przepraszam najmocniej - będą starał się w przyszłości dobierać słowa prostsze i bardziej zrozumiałe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej - będą starał się w przyszłości dobierać słowa prostsze i bardziej zrozumiałe :D

 

No wiesz... my to proste chłopki roztropi z kanału jesteśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie dokumenty z SKP potwierdzają w tym układzie montaż HAKa holowniczego. :)

Zaświadczenie stwierdzające brak adnotacji (o istnieniu haka ) w DR, przy jednoczesnym spełnieniu warunków do ciągnięcia przyczep ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tam enumeratywnie określa się jakie badania, w jakich przypadkach się przeprowadza. Więc wskaz mi jakie to badanie wg PoRD.

 

I tam nie ma okreslonego badania dodatkowego"pojazdu w którym zamontowano hak" ,lub jest "przystosowany do ciągniecia przyczepy".

 

Co w tym wypadku?

Klient po zamontowaniu haka zgłasza sie do WK po wpis "hak"(podobnie jak z gazem)

Na "pierwszym" okresowym po zamontowaniu sprawdzamy prawidłowośc montażu haka itp(analogicznie jak z gazem)_ 8)

 

pyt:Kiedy zastosujemy pozycje z cennika -7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tam nie ma okreslonego badania dodatkowego"pojazdu w którym zamontowano hak" ,lub jest "przystosowany do ciągniecia przyczepy".

 

Ano nie ma tak naprawdę. Jedyne co można pod to podciągnąć, to zmiany konstrukcyjne. Ale co wtedy - badanie z opisem zmian na montaż haka??

 

pyt:Kiedy zastosujemy pozycje z cennika -7.1

 

No właśnie?

 

PS A swoja drogą, to ktoś tu kiedyś mówił, że właśnie na demontaż haka wystawia badanie z opisem zmian... Nie pamiętam wątku i nie chce mi się szukać, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można pod to podciągnąć, to zmiany konstrukcyjne .Nie pamiętam wątku i nie chce mi się szukać, ale...

 

ale to jest absurd ............i znowu wyjdzie niekończąca się opowieść :shock:

 

Ludzie ludziom zafundowali zagadki w postaci PoRD :-P

 

a co ,diagnosta też niech uruchomi szare komórki 8):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz - Ty możesz klientowi po prostu nie zrobić badania i wysłać do konkurencji - ja nie :( I co takiemu odpowiedzieć, jak tu faktycznie na upartego pewna dziura jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty możesz klientowi po prostu nie zrobić badania i wysłać do konkurencji

 

Tak na poważnie -"Nie bo nie" to nie jest rozwiązanie problemu..

Robić będę jak wszyscy -dodatkowe -montaz haka-pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy.Ty na podst.zaswiadczenia(bad.dodatkowe) wpiszesz "hak".To by było na tyle.

widzisz inne wyjście??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz inne wyjście??????

 

Jak nie wymyślę Panu nic innego, to

 

Klient po zamontowaniu haka zgłasza sie do WK po wpis "hak"(podobnie jak z gazem)

Na "pierwszym" okresowym po zamontowaniu sprawdzamy prawidłowośc montażu haka itp(analogicznie jak z gazem)

 

Bo niestety odpowiedź jednoznaczna oprócz "no bo tak się robi" to niestety tu nie padła... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy adnotacja HAk nie może być zrobiona tylko na podstawie zaświadczenia z BT, jest taki zapis z tego co pamiętam w PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie mam wykonać BT pojazdu, który będzie przerejestrowany na zabytkowy?

Na jakiej podstawie mam wykonać BT przyczepy lekkiej, którą sobie zbudowałem?

Uważam, że akurat ten 'problem' to żaden przy powyższym bo jest tu jedynie przeoczenie w Art 81, gdzie nie wymieniono konkretnie badania na zamontowanie haka.

Natomiast w Art. 71 jest wyraźnie zaznaczone, że ma być wykonane.

Natomiast przy zabytkowym i przyczepie lekkiej pomimo wyraźnego zapisu w Art. 81 ustęp 10.

Przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegają okresowym badaniom technicznym.

i tak zapewne żądasz BT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lekkiej nie zażądam nigdy badani okresowego. Badanie na ustalenie danych to inna sprawa - mogę zawołać dla każdego pojazdu.

 

Zabytkowy - okresowego nie zawołam nigdy - ale zażądam badania co do zgodności z warunkami technicznymi o którym mowa w art. bodajże 68... Ale faktycznie - to jedyny punkt oparcia - nie ma go w katalogu badań, ale ustawa przewiduje takie badanie w innych miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej strony zapomniano określić co to dokładnie ma być za badanie

Tak....ale czy coś to zmienia...???Kazdy z nas będzie to robił jak dotychczas..

Czy mam odmówić klietowi wystawienia zaświadczenia...Pojedzie co najwyzej do

konkurencji a ja będę mogł zaczynac szukac pracy....!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko MI zapomniało też ująć w ceniiku badania co do zgodności z warunkami

tecnicznymi SAMA i Zabytkowy .Wiadomo ile czasu nam zajmie zabytkowy

motorower a zabytkowy autobus a ceny niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lekką bez BT z P można zarejestrować?

 

Oczywiście - z czego zdziwienie? Co najwyżej przed pierwszą rejestracją pojedzie na SKP na ustalenie danych potrzebnych do DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście - z czego zdziwienie? Co najwyżej przed pierwszą rejestracją pojedzie na SKP na ustalenie danych potrzebnych do DR

 

Takie postępowanie rozwiązuje problem ile powinno kosztować badanie przyczepy lekkiej przed pierwszą rejstracją. Było by: ustalenie danych (60) + wykonanie numeru (49) + wykonanie tabliczki (36). Razem 145 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.