Skocz do zawartości

Zatrzymany DR - jakie badanie?


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego

pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego

w razie uzasadnionego przypuszczenia, ˝e

zagra˝a bezpieczeƒstwu ruchu lub narusza wymagania

ochrony Êrodowiska — obejmuje sprawdzenie

i ocen´ speΠnienia warunków technicznych dotyczàcych

ukΠadów, w których stwierdzono usterki

wymienione w skierowaniu, w sposób okreÊlony

w pkt 1—10 dziaΠu I zaΠàcznika nr 1 do rozporzàdzenia

"oraz "pkt 1.2.1 dziaΠu I zaΠàcznika nr 4 do rozporzàdzenia

 

 

Ta dyskusja już była na forum. Te amory są dodane bo nie ma ich w zakresie okresowego, czyli 1-10 działu I. A najważniejszy jest zapis

 

spełnienia warunków technicznych dotyczących

układów, w których stwierdzono usterki

wymienione w skierowaniu

 

A jest to po to, że jak policjant jadąc za autem zobaczy, że pojazd "skacze" to zatrzymuje DR za niesprawne amortyzatory. A diagnosta na stacji ma sprawdzić nie tylko organoleptyczni jak w zakresie pkt 1-10 działu I ale ma wjechać na tester i sprawdzić testerem, bo jak oleju w amorze już nie będzie to i organoleptycznie można sobie zerkać do usr...j śmierci.

 

 

Komplikujecie sprawy bardzo jasne a Pan Murawski się myli, bo za to badanie pobieramy ilość usterek x 20 zł (nie więcej niż za okresowe), nawet za sprawdzenie amorków.

 

Prościej już tego nie wyłożę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Psujem. Mój sprzeciw budzi jedynie przypisanie Policji zdolności do organoleptycznej oceny skuteczności działania amortyzatorów, bo jest to jednak ocena subiektywna i (pomijając przypadki skrajne) może okazać się błędna a klient i tak będzie musiał zapłacić za badanie dobrych amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale czy do takich wniosków doją też panowie na kontroli?

 

Nie było żadnych uwag w czasie kontroli do badań pojazdów skierowanych

 

Bo panowie nie uczestniczyli w takim BT no i niby jak mogli zarzucić, ze zostało wykonane nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplikujecie sprawy bardzo jasne a Pan Murawski się myli, bo za to badanie pobieramy ilość usterek x 20 zł (nie więcej niż za okresowe), nawet za sprawdzenie amorków.

"Kamień z serca"że ktoś tak samo myśli jak ja , bo po przeczytaniu tych odpowiedzi Pana M. myślałem że na starość mam problemy ze zrozumieniem tekstu , nie mówiąc już o zdrowym rozsądku :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. autora koszt bad. to 20zł+liczba usterek + 14 zł za sprawdzenie tłumienia drgań zawieszenia . :shock:

 

Bo panowie nie uczestniczyli w takim BT no i niby jak mogli zarzucić, ze zostało wykonane nieprawidłowo.

 

Przecie Panie mamy rejestr który mozna sprawdzic i kase za badanie-nigdy nie skasowałem za badanie amorków przy skierowaniu np: na opony,szybę....itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rejestr który mozna sprawdzic i kase za badanie

 

To akurat panowie z TDT sprawdzali, nigdy nie pobrałem opłaty za sprawdzenie amortyzatorów i uwag w tym zakresie nie było :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przyjechał klient z pokwitowaniem z Policji tam wpisane "Brak prawego lusterka wstecznego" a w aucie brakuje jeszcze połowy zderzaka i potrzaskany klosz lampy tylnej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę

 

Powód zatrzymania DR " Niesprawna instalacja elektryczna pojazdu" i bądź tu jasnowidzem co autor miał na myśli :lol: chyba miernikiem całą trzeba by przemierzyć i amorki sprawdzić za 2 dychy. :-P

 

Albo jeszcze jeden zapis z pokwitowania " pojazd nie spełnia warunków technicznych PoRD" tylko tu poszło całe badanie za 98 zeta i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba klapek na oczach to nie można mieć.

 

No ale ma napisane co ma sprawdzić (jaki jest powód zatrzymania DR). Mam mu dać nagatyw ? Przecież to tylko badanie dodatkowe.

 

Wiem że nie można mieć klapek ale tu rozwiązania dobrego nie ma no chyba że chcemy z policjantem zadzierać że nie widział tego i tego ale wiecie jak to się skończy w trakcie kontroli widocznie nie było tych usterek. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brak prawego lusterka wstecznego" :razz:

 

A z którego był roku pojazd??

Bo może nie musiał mieć??

 

 

Tak na marginesie z tego co wiem to w pojeździe jest tylko jedno lusterko wsteczne te w kabinie.

 

To tak samo można by powiedzieć że masz spaloną żarówkę stopu z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie z tego co wiem to w pojeździe jest tylko jedno lusterko wsteczne te w kabinie.

 

powiem Ci, że nawet ono nie jest wsteczne,,,

lusterka mamy wewnętrzne Kl I

zewnętrzne:

główne Kl II i III

szerokokątne Kl IV

bliskiego widzenia Kl V

przednie Kl VI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" pojazd nie spełnia warunków technicznych PoRD
"

Raz się spotkałem z podobnym zapisem,ale auto było w takim stanie że na wpisanie usterek zabrakło by pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wówczas policjant powinien mieć obowiązek rozstrzelania takiego kierowcy, który ośmielił się takim pojazdem pokazać na drodze . Ale byłby porządek na drogach :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam zapytanie, co z BT (np. okresowe) po nowym roku, na pokwitowaniu z Policji?

Przytocze cytat z innego forum.

 

Cytuję: (Szkolenie Zacisze) "15. Odpowiedź na moje pytanie. Pojazd z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym gdzie w skład badania wchodzi badanie okresowe:

Identyfikacja nie jest możliwa w oparciu o kartę pojazdu.

Można identyfikować w oparciu o:

- pozwolenie czasowe na dojazd na BTP,

- zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu z wpisem o serii i numerze dow. rej. wydane po dacie zatrzymania dowodu

- uwierzytelniona kserokopia zatrzymanego dowodu rejestracyjnego.

 

Wyjątkowo na odpowiedzialność diagnosty pokwitowanie organu ruchu drogowego za zatrzymany dowód rejestracyjny. Jeśli diagnosta odważy się identyfikować pojazd bez dowodu rejestracyjnego na okresowym badaniu technicznym podlega odpowiedzialności cofnięcia uprawnień i zgodnie z art. 140 uodp karze do 5 tys zł. W tym przypadku 1000 zł. jeśli pojazd nie będzie miał wpisu w dow. rej. np. GAZ, TAXI, HAK.

I tu nowość karę nałoży Starosta i stanowić to będzie przychód samorządu.

 

Panowie to Wasze pieniądze i kariera doradzam, żądajcie pozwolenia czasowe lub zaświadczenia o zarejestrowaniu lub uwierzytelnione kopie inaczej nie płaczcie na forum, że Prawo jest przeciwko Wam."

 

Jak to "ugryźć"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "ugryźć"?

no cóż myślę, że tak

Można identyfikować w oparciu o:

- pozwolenie czasowe na dojazd na BTP,

- zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu z wpisem o serii i numerze dow. rej. wydane po dacie zatrzymania dowodu

- uwierzytelniona kserokopia zatrzymanego dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można: zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu z wpisem o serii i numerze dow. rej. wydane po dacie zatrzymania dowodu - podpiąć pod pokwitowanie z Policji??

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można: zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu z wpisem o serii i numerze dow. rej. wydane po dacie zatrzymania dowodu

 

Ale to sie kupy nie trzyma -zatrzymano DR(to nie wiemy jaki ma nr DR), to jak można wpisać w rejestr serie i numer DR?.Co nam to daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atrzymano DR(to nie wiemy jaki ma nr DR), to jak można wpisać w rejestr serie i numer DR?.Co nam to daje?

 

Nie wpisujesz bo zaznaczasz opcję "brak dowodu rejestracyjnego", ale w uwagach możesz dopisać, że identyfikacji dokonano na podstawie uwierzytelnionej kopii DR seria numer..."

 

WK potwierdza za zgodność z oryginałem tylko swoje dokumenty, więc DR może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.