Skocz do zawartości

Wyrejestrowanego za granicą nie rejestrują?


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

W naszym WK nie chcą rejestrować jak w tytule mimo ważnego przeglądu tech. mimo że auto z 2009r. czyżby interpretacja MI z z słynnego pisma listopadowego punkt. 4 przestała obowiązywać.Gdzieś była dyskuja na forum o tym ale może coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra wydział.

Słyszałem o wersjach, że w przypadku pojazdu wyrejestrowanego musisz zrobić nowy przegląd okresowy, ponieważ tamten jest nie ważny ze względu na wyrejestrowanie pojazdu. I problem znika.

Chyba, że coś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na wyrejestrowanie pojazdu
Czy można wyrejestrowany pojazd w Polsce, zarejestrować ponownie na podstawie badania okresowego ? Nie mówię o czasowym wyrejestrowaniu. Wyższość wyrejestrowania aut z zagranicy nad wyrejestrowaniem w Polsce . Co MI na to ? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższość wyrejestrowania aut z zagranicy nad wyrejestrowaniem w Polsce . Co MI na to
O co tobie chodzi Jarolud przeglądam twoje posty jak coś napiszesz to jakbym czytał nową ustawę naszych najulubienszych ty sie chyba tam nadajesz!W temacie zadałem pytanie i oczekuję na proste odpowiedzi a nie mieszanie!

 

[ Dodano: 17-03-2010, 11:54 ]

Słyszałem o wersjach, że w przypadku pojazdu wyrejestrowanego musisz zrobić nowy przegląd okresowy
Może nie dopisałem wyrażnie sory ale czytający z branży wiedzą,że chodzi o to właśnie,że WK wysyła na badanie mimo ważnego bt chociaż auto nie przekroczyło 5 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wyrejestrowany pojazd w Polsce, zarejestrować ponownie na podstawie badania okresowego ?

 

Poczytajcie , w jakim celu wyrejestrowuje się pojazdy za granicą i nie piszcie bzdur, proszę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie , w jakim celu wyrejestrowuje się pojazdy za granicą i nie piszcie bzdur, proszę ,,,
Jakich bzdur?Stwierdzam fakt a faktem jest też,że niektóre WK rejestrują a niektóre nie to też bzdura?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym WK nie chcą rejestrować jak w tytule mimo ważnego przeglądu tech. mimo że auto z 2009r.

 

Ja miałem inny przypadek, też ciekawy. Ostatnio trafiło na stację kilka aut z rocznika 2009 i niektóre w niemieckim DR miały badanie normalnie na "za trzy lata" a niektóre "na za rok". Taka ciekawostka. Oczywiście wszystkie osobówki :)

 

Nie bardzo wiedzieliśmy jak to ugryźć i tu gdzie miał trzyletni termin zrobiłem tylko ustalenie danych, a tam gdzie były roczne robiłem OBT i następny termin dwu letni. Żaden z WK nie wrócił, że coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu gdzie miał trzyletni termin zrobiłem tylko ustalenie danych
tak też zrobiłen ale
Żaden z WK nie wrócił' date=' że coś nie tak[/quote']no właśnie u mnie wrócił :sad: i zapłacił 98 trochę sie przy tym naklął na pociesznie powiedziałem mu,że przecież wcześniej było 169 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższość wyrejestrowania aut z zagranicy nad wyrejestrowaniem w Polsce

 

Przed rokiem 2000 po wejściu przepisu który zakazywał rejestrowania pojazdu wyrejestrowanego ze względu na ksację przerabiałem sprowadzanego z takim mniej więcej zapisem w dokumentach,sprawa oparła się o pana z Urzędu Wojewódzkiego który sprawował nadzór nad SKP.Stanęło na tym że taki pojazd trzeba traktować jako odbudowany.

Czy o coś takiego Ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim celu wyrejestrowuje się pojazdy za granicą
W celu wywozu zagranicę Wytłumacz mi czy my teraz jako wspólnota UE jesteśmy zagranicą ? Dopytaj a potem mi o bzdurach pisz 8)
wyrejestrowanego ze względu na ksację
Nie tylko kasacja .
Stanęło na tym że taki pojazd trzeba traktować jako odbudowany.

Czy o coś takiego Ci chodziło?

dokładnie. Powód wyrejestrowania mniej istotny z punktu widzenia ponownej rejestracji. Dlaczego wiec się to różnicuje Bo po wyrejestrowaniu w celu ' date=' uwaga JANUSZ60 :) , wywozu zagranicę koleś się rozmyśli i zostawi auto , bo jednak chce je zarejestrować powtórnie w kraju "starej" unii I co zarejestruje po okresowym ? 8)

 

[ Dodano: 17-03-2010, 15:45 ]

sie chyba tam nadajesz
Dziękuję waldoff jak mi dadzą kasę i brak odpowiedzialności ... Twój nick jednak zobowiązuję Cię do ruszenia szarych komórek tak mi się skojarzyło z tym Panem http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Waldorff Jeżeli Cię tym jakoś obraziłem to przepraszam :) Zadawaj proste pytanie wiec, bo jak widzisz to nie takie proste :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą nazywam właśnie próbę porównywania wyrejestrowania za granicą do wyrejestrowania w kraju w sytuacji gdzie Unia wymusza a nasze MI świadomie się na to zgadza (w odp. na pyt. nr. 4)

 

W celu wywozu zagranicę Wytłumacz mi czy my teraz jako wspólnota UE jesteśmy zagranicą ?

 

mało, jesteśmy nadal śmietnikiem, dla aut wy-złomowanych na zachodzie i nie tylko,,,

co nie znaczy, że nie masz racji, bądź, że chciałem Cię urazić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nasze MI świadomie się na to zgadza
To mi się nie podoba 8)
że nie masz racji' date=' bądź, że chciałem Cię urazić,,,[/quote'] Daj spokój . Muszę chyba przyjechać na walne zgromadzenie Norcom-u Mozę wtedy będzie wiadomym ze z problem nigdy z człekiem nie walczę wiec się nie urażam Póki co wirtualne piwo. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój nick jednak zobowiązuję Cię do ruszenia szarych komórek
W moim pytaniu chodziło mi głównie o podanie informacji jak to jest w innych WK.Dyskuje na temat co autor mial na myśli pisząc ustawy i zawiłości językowe z tego wynikające pozostawiłbym dla znawców lub przeniósł do działu z dowcipami.Semantyka to taka nauka dla nudziarzy(moim zdaniem) jak chcesz i lubisz analizy słowne trzeba było zostać prawnikiem bez urazy dla tego zawodu :-) Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 18-03-2010, 07:41 ]

Twój nick jednak zobowiązuję Cię do ruszenia szarych komórek
Pojechałeś mi po ambicji :D i w związku z tym mam propozycję dla admina aby zorganizowac konkurs dla co inteligietniejszych diagnostów na napisanie np. przejrzystej formułki o wyznaczaniu terminów badań w Polsce do DZ.U. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to właśnie,że WK wysyła na badanie mimo ważnego bt chociaż auto nie przekroczyło 5 lat.

 

Właśnie o to chodzi - wyrejestrowany. Już kiedyś spotkałem się z opinią WK, że wyrejejstrowany powinien bez względu na wiek przejść badania okresowe (dla jasności niektórych użytkowników forum - ze względu na temat postu pisząc wyrejestrowany mam na myśli pojazd z zagranicy, gdzie obowiązują trochę inne przepisy). Już wiele WK o takiej interpretacji nie zostało.

Problem ma diagnosta jaki określić termin następnego badania okresowego, aby zadowolić WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uż kiedyś spotkałem się z opinią WK, że wyrejejstrowany powinien bez względu na wiek
To co te wypociny MI w piśmie z listopada ub. roku wyrzucamy do kosza.U mnie w WK powiedzieli ,że ich radca prawny to inaczej interpretuje i znów w każdym WK obowiązuje inne prawo ile opini prawnyh tyle interpretacji!W tym piśmie z listpada też nie wszystko jest ok. ale czegoś trzeba się trzymać bo inaczej popadniemy w paranoję :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pismo z MI nie ma żadnej mocy prawnej. Potwierdzam, że w wielu WK pojazd wyrejestrowany za za granicą uważa się za niespełniający przesłanek art. 81 i w związku z tym badania z takiego DR uznać nie można. Są na to stosowne wyroki NSA nawet. O sprawie pisałem już kilkakrotnie na forum, więc nie wiem skąd zdziwienie, że nawet dla nowych będzie potrzeba robienia badań okresowych.

 

Co zaś do różnych terminów badań z Niemiec to może to być warunkowane sposobem jego użytkowania - pojazdy zarobkowe, taksówki, używane do transportu itp. mają badanie na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie wiem skąd zdziwienie,
Ja się nie dziwię tylko pytam aby zorientować się jak jest w innych WK.
Ale pismo z MI nie ma żadnej mocy prawnej
Może i nie ma tylko po co zostało rozesłane do starostw i WK pewnie tylko o tak sobie aby jeszcze bardziej zamieszać. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś mi po ambicji :D i w związku z tym mam propozycję dla admina aby zorganizowac konkurs dla co inteligietniejszych diagnostów na napisanie np. przejrzystej formułki o wyznaczaniu terminów badań w Polsce do DZ.U. :-)

 

To jest przedni pomysł, tylko czy nas ktoś o to zapyta ? Myślę że bez semantyki nie udowodnimy błędów w ustawach nas dotyczących . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisanie np. przejrzystej formułki o wyznaczaniu terminów badań w Polsce do DZ.U.

w MI za napisanie bzdetów zwanych rozporządzeniem dostają ciężkie pieniądze

a my mamy tu zrobić im gotowca gratis :?::shock:

niedoczekanie

POP-ów :shoot:

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MI za napisanie bzdetów zwanych rozporządzeniem dostają ciężkie pieniądze

a my mamy tu zrobić im gotowca gratis

 

To Ty nie wiesz że często jest tak ,że jak se sam nie zrobisz to nie będziesz miał,nawet wtedy jak"fachowcowi" płacisz ciężkie pieniądze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.