Skocz do zawartości

dodatkowe badania


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie : jak robicie badania po 22-09-2009 . Pojazd ADR po kolizji,wypadku dowód zatrzymany jaki zakres badania wykonyjemy. Przystępuje do egzaminu i chciał bym się sprawdzić . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to było,ale powtorzę,ja powypadkowe robię z okresowym a w tym przypadku to jeszcze ADR i pobieram oplatę za te " trzy badania".Ps.Uwaga w tym przypadku jeżeli jest wymagany TDT to jeszcze nowy ,po wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,oczywiście że TDT po wypadku dlatego napisalem aktualne, tylko mam pytanie ,jak ma jeszcze

ważne badanie to też robisz z okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ja robię powypadkowe z okresowym,wiem,że niektórzy koledzy robią same dodatkowe,ale ja jestem ta szkoła która powypakowe robi z okresowym(konsultowalem tu i tam) i tego się trzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsultowalem tu i tam
Wiem, ze i tak nie powiesz gdzie to konsultowałeś Napiszę tylko ze ma diagnosta jeden problemy za wyznaczanie terminu kolejnego obt w takiej opcji jak podałeś. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko ze ma diagnosta jeden problemy za wyznaczanie terminu kolejnego obt w takiej opcji jak podałeś.

A jakie moze mieć problemy za wyznaczenie TNBT....???? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie moze mieć problemy za wyznaczenie TNBT....
ja jestem ta szkoła która powypakowe robi z okresowym
A za to . Auto było 2 tygodniowe po naprawie do diagnosty a ten przy okazji po kolizyjnego zrobił okresowe i wyznaczył na 2 lata zamiast pobrać za warunki a termin zgodny z DR. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast pobrać za warunki a termin zgodny z DR.

Dla mnie to nie jest zła iterpretacja...Całkowity brak wiedzy co się czyni a co

powinno się czynić....I tu klania się moje twierdzenie:myśl godz.-rób w min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest zła iterpretacja
Regan proszę Cię :) Gdyby ten pojazd miał kolejnego dzwona po następnych 2 tygodniach i znowu po kolizyjne i znowu wyznaczony termin bo okresowe zamiast zgodnie z DR, to tym razem dałbyś na 1 rok ? A tak w ogóle to dlaczego się czepili tego diagnosty za to ? Proszę więc Reganie o jakąś linię obrony , ze jednak dobrze robił .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten pojazd miał kolejnego dzwona po następnych 2 tygodniach i znowu po kolizyjne i znowu wyznaczony termin bo okresowe zamiast zgodnie z DR, to tym razem dałbyś na 1 rok

Przeciez Ci nadzięcioliłem ze pokolizyję+okresowe=bez wyznaczania TNBT...!!!

Przeciez wiadomo ze robiąc tak jak Ty pomyślales działam na szkodę klienta...!!!

Proszę więc Reganie o jakąś linię obrony

Ja nie będę się bronił-mam "papugę"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystko ładnie i pięknie ale ja mam dylemat co do tych badań, z zapisem. Dz u 155 $ 4 pkt 2 . Wykonanie dodatkowego badania tech nie wpływa na termin następnego okresowego bad tech określonego w dowodzie rejestracyjnym. Klient w tym momencie jest skasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokolizyję+okresowe=bez wyznaczania TNBT
Ale nie krzycz na mnie !!! Okresowe to okresowe a warunki do limitu wartości okresowego to jednak troszkę co innego. Powinienem się domyślić, ze Ci o to chodzi .... 8)

 

[ Dodano: 20-03-2010, 19:14 ]

Klient w tym momencie jest skasowany
eee ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja 10.02.2010 r miałem na egzaminie prawie takie samo zadanie na opisowym,z tym ze bez ADR zwykłe po kolizyjne z uszkodzonymi elementami zawieszenia mającymi wpływ na bezpieczeństwo. Napisałem że robimy okresowe i po kolizyjne i wyznaczamy nowy termin obt od daty badania. I po egzaminie jeszcze rozmawialiśmy z egzaminatorami na ten temat i właśnie taka odpowiedź według nich była prawidłowa. Egzamin zdałem pozytywnie i tej wersji interpretacji przepisów będę się trzymał jak za niedługo zacznę prace na OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że robimy okresowe i po kolizyjne i wyznaczamy nowy termin obt od daty badania

Ale w jakim przypadku wyznaczasz TNBT....????Chyba nie w przypadku jak było podane wczesniej....???? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzamin zdałem pozytywnie i tej wersji interpretacji przepisów będę się trzymał jak za niedługo zacznę prace na OSKP.

I bardzo słusznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo słusznie
Dlaczego ubezpieczyciel nie zapłaci za okresowe skoro jest robione przy okazji po kolizyjnego a jak z warunków do limitu to płacą ?

 

[ Dodano: 20-03-2010, 22:20 ]

I po egzaminie jeszcze rozmawialiśmy z egzaminatorami na ten temat i właśnie taka odpowiedź według nich była prawidłowa
Może tu przeprowadzić dowód na obronę tej tezy którą przedstawił egzaminator ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ubezpieczyciel nie zapłaci za okresowe skoro jest robione przy okazji po kolizyjnego a jak z warunków do limitu to płacą ?

 

Zły przykład , ubezpieczyciele to jest odrębny temat,o którym nie chce mi się gadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły przykład , ubezpieczyciele to jest odrębny temat,o którym nie chce mi się gadać
Dobry przykład biorę 98 zł z obt i nie płacą Biorę 98 zł za warunki i płacą Co daje im podstawę do takiego działania ?

 

Może tu przeprowadzić dowód na obronę tej tezy którą przedstawił egzaminator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że robimy okresowe i po kolizyjne i wyznaczamy nowy termin obt od daty badania.

Czy mógłbyś to podeprzeć odpowiednim paragrafem na podstawie którego wykonujesz takie rodzaje badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że robimy okresowe i po kolizyjne i wyznaczamy nowy termin obt od daty badania.

Podaj proszę podstawę prawną,

 

I po egzaminie jeszcze rozmawialiśmy z egzaminatorami na ten temat i właśnie taka odpowiedź według nich była prawidłowa.

Ty powinieneś znać przepisy, egzaminator ma szablon i odpowiedzi ,,,(często niepoprawne)

Egzamin zdałem pozytywnie i tej wersji interpretacji przepisów będę się trzymał jak za niedługo zacznę prace na OSKP.

 

Skrócisz okres NBT w półrocznym pojeździe a jako wyjaśnienie dasz klientowi nr tel. do egzaminatora,powodzenia,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.