Skocz do zawartości

Motorower musi posiadać drogomierz i prędkościmierz?


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem , jak pisałem nic innego nie znajduje pod co można to podpiąć , w wyposażeniu motoroweru tego też nie na więc może ktoś ma inny pomysł na ten nierozstrzygnięty temat bo mam kilka podobnych przypadków do przeglądu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soraj napisał:

pod co można to podpiąć

Co chcesz podpinać????????

Tylko nie mów,że tą Swoją "małą czwórkę"

39 minut temu, soraj napisał:

ale odnośnik punkt 4tego , mała czwórka

 

Ta "mała czwórka" punktu 4tego to żaden odnośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, soraj napisał:

Przeczytałem

Skoro nie rozjaśniło umysłu to pora jeszcze poczytać ustawę

Cytat

32) pojazd silnikowy – pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego;
33) pojazd samochodowy – pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale prawo o ruchu drogowym mówi nam w rozporządzeniu "w sprawie warunków technicznych pojazdów " czy pojazdów silnikowych odnośnie ich wyposażenia ? 

Edytowane przez soraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soraj napisał:

Ok

Ale jakie OK. Odnieś się lepiej do Swojej "małej czwórki" bo tu tkwi problem. O co chodzi z tą "małą czwórką"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soraj napisał:

Ok ale prawo o ruchu drogowym mówi nam w rozporządzeniu "w sprawie warunków technicznych pojazdów " czy pojazdów silnikowych ? 

A co jest ważniejsze? ustawa czy rozporządzenie?

Oczywiście że ustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LimonQ napisał:

Pewnie chodzi o odnośnik 

Ja chce się tego dowiedzieć od autora tej "małej czwórki" bo w przeciwnym wypadku rozmowa nie ma sensu.Chyba że Kolega PIK (prawnik) wytłumaczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niebzedniku diagnosty jest właśnie ta mała czwórka jako odnośnik czego ten przepis nie dotyczy , w przesłanym internetowym dzienniku przez kolegę wyżej tej czwórki rzeczywiście nie ma. Wrzuciłem wam zdjęcia z niezbednika więc na mnie proszę psów nie wieszac. Chce po prostu rozstrzygnąć niewyjaśniony temat .

Edytowane przez soraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soraj napisał:

W niebzedniku diagnosty jest właśnie ta mała czwórka jako odnośnik czego ten przepis nie dotyczy

Mylisz się Kolego.Ta "mała czwórka" nie jest odnośnikiem!!!!! I to co zaznaczyłeś na pomarańczowo NIE DOTYCZY TEJ MAŁEJ CZWÓRKI!!!!

5 minut temu, soraj napisał:

Wrzuciłem wam zdjęcia z niezbednika więc na mnie proszę psów nie wieszac

NIE WPROWADZAJ NIKOGO W BŁĄD !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niezbędnik jest tylko wskazówką, gdzie i jak szukać potrzebnych paragrafów.

W zaświadczeniu nie wpiszesz "wynik negatywny na podstawie niezbędnika diagnosty rozdział Z,  paragraf X punkt Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w niezbędniku do tej "małej czwórki" znajdziesz objaśnienie też napisane takim drobnym drukiem.

Tak jak ja do swojej "34"

34) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 9 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem , źle to zinterpretowałem ,  wszystko wyjaśnione poza tym jak traktować motorowery jezeli chodzi o drogomierz i prędkościomierz. Czy ktoś jest coś w stanie konstruktywnego napisać na założony temat ?

 

Pisanie że motorower nie jest pojazdem silnikowym nic tu nie zmienia bo ustawa nie jest napisana tylko pod kątem pojazdów silnikowych tylko pojazdów ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, soraj napisał:

w rozporządzeniu "w sprawie warunków technicznych pojazdów " czy pojazdów silnikowych odnośnie ich wyposażenia ? 

Wymagania dla różnych pojazdów znajdują się w innych działach
 

Cytat

 

Rozdział 1
Warunki ogólne
§ 6. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to pojazd samochodowy i przyczepę.

Rozdział 5
Warunki dodatkowe dla autobusu

Rozdział 6
Warunki dodatkowe dla autobusu o dopuszczalnej prędkości do 100 km/h

Rozdział 7
Warunki dodatkowe dla taksówki

Rozdział 8
Warunki dodatkowe dla pojazdu samochodowego uprzywilejowanego

 

DZIAŁ IV
WARUNKI TECHNICZNE CIĄGNIKA ROLNICZEGO, LEŚNEGO I POJAZDU WOLNOBIEŻNEGO ORAZ PRZYCZEPY PRZEZNACZONEJ DO ŁĄCZENIA Z TYMI POJAZDAMI
Rozdział 1
Warunki ogólne
§ 44. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to ciągnik rolniczy, leśny i pojazd wolnobieżny oraz przyczepę przeznaczoną do łączenia z tymi pojazdami.

 

DZIAŁ V
WARUNKI TECHNICZNE ROWERU, MOTOROWERU, WÓZKA INWALIDZKIEGO I POJAZDU ZAPRZĘGOWEGO

§ 53.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soraj napisał:

Wrzuciłem wam zdjęcia z niezbednika

Przecież prosiłem

2 godziny temu, adam1501 napisał:

nie korzystaj z literatury science fiction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
W dniu 1.04.2010 o 18:12, wiesław napisał:

ciekawe jak przyjedzie na obt. Rometowska motorynka która fabrycznie nie posiadała licznika ? nawet zamontować się nie da

No właśnie przyjechała na OBT bez licznika. Program SKP PRO nie pozwala puścić do CEPiKu bez wpisania liczby całkowitej w rubrykę "stan licznika" Co wpisujecie przy starych motorowerach, które nie muszą mieć licznika ?

Odpowiem sam sobie - będzie dla potomnych. Daję się zostawić pustą pozycję ale trzeba zaznaczyć kilometry i brak drogomierza, wówczas system sam zapisuje 0 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare zwoje papirusu odczytano, to ja też dorzucę swoje dwa grosze- Co w przypadku, gdy zjawia się na OBT taki np. Romet bez licznika fabrycznego, lecz ma zamontowany licznik rowerowy który wskazuje elegancko prędkość i przebieg również(?)  

 No i z innej beczki nie po temacie, jak koledzy podchodzą do tematu zmiany pojemności silnika w motorowerach? Bez trudu dostępne do większości "pierdzikółek" cylinder powiększonej średnicy "60cm3"... (?)9_9

 

 

CYLINDER ROMET 3 B OGAR KADET MOTORYNKA TUNING 60 - 7558162118 - oficjalne  archiwum Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, danielg539 napisał:

Co nie jest prawdą...

W SKP Pro zapisuje 0 km.

3 godziny temu, dalkowiak napisał:

jak koledzy podchodzą do tematu zmiany pojemności silnika w motorowerach?

nie dotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 08:43, dalkowiak napisał:

jak koledzy podchodzą do tematu zmiany pojemności silnika w motorowerach

Jak się klient sam nie wygada, to skąd możesz wiedzieć jakich (niewidocznych) przeróbek dokonał w silniku?

Mnie w przypadku motorowerów zastanawia jak zweryfikować ograniczenie prędkości. W ciągu ostatniego miesiąca miałem okazję jechać za kilkoma motorowerami, które jechały ~90 km/h, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Czolgista napisał:

miałem okazję jechać za kilkoma motorowerami, które jechały ~90 km/h

Szybki masz ten czołg to chyba  ten chiński ZTZ-99;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki wolny co za różnica, skoro czołgi póki co nie mają żadnego kagańca :-P Natomiast motorowery jak najbardziej powinny go mieć, a relatywnie często gołym okiem, widać że nie mają. 

Ale do brzegu. Badanie empiryczne przed SKP odpada. Dziury w drodze dojazdowej są tak duże, że nawet 45 km/h mogło by się zakończyć tragicznie, a poza tym to strefa zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołączę się do tematu. 

Czy motorower musi posiadać numer VIN ??

W warunkach technicznych:

Cytat

numer rozpoznawczy lub numer identyfikacyjny pojazdu (VIN), umieszczony w sposób trwały na ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym oraz tabliczkę znamionową;

Czyli wystarczy numer ramy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.