Skocz do zawartości

motorower po 15 05 2004


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuje stanowiska MI albo chociaż pisemka z WK potwierdzającego że po tej dacie motorower jest sprowadzony z Francji jest rejestrowany i posiada dowód .Szukałem troche na forum ale nie zalazłem tak na szybko . A klient chce zrobić ze mnie Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! a Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był rejestrowany to ma jakiś dokument na potwierdzenie tego, jak nie był rejestrowany, to musi mieć umowę kupna sprzedaży z adnotacją pojazd nie rejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - są dwie sprzeczne opinie w tej sprawie. Zestawienie tabelaryczne w słynnych odpowiedziach z MI mówi, że nie są rejestrowane, a odpowiedzi z misji dyplomatycznych mówią o takim obowiązku :)

Coś tam mam gdzieś, ale to odezwij się poniedziałek na PW. Przy czym pismo nie jest też do końca jednoznaczne (szczególnie w stosunku co ewentualnego obowiązku zarejestrowania wcześniejszych motorowerów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,czy w przypadku braku DR (motorower nierejstrowany) posiada tylko umowę kupna mogę zrobić badnanie sprowadzonego wg mnie nie,chyba powinien mieć PC z WK ,jak myślicie?Umowa chyba nie jest dokumentem odpowiednim do przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba powinien mieć PC z WK ,jak myślic

Jezeli nie DR to PC..Innego dokumentu w tym przypadku nie honoruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa chyba nie jest dokumentem odpowiednim do przeprowadzenia badania.

Masz rację bo:

 

5. Dane identyfikacyjne pojazdu zamieszcza się w rejestrze, po porównaniu danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub odpowiadającym mu dokumencie ze stanem faktycznym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się dodam tylko ze ten motorower wyprodukowany został w 2009 roku . I uważam że dowód rejestracyjny powinien być . Poproszę kolegów jak jest możliwość o jakieś skany dokumentów o których jest mowa wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub odpowiadającym mu dokumencie ze stanem faktycznym pojazdu.

Znów jak bumerang powraca pytanie co to za dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów jak bumerang powraca pytanie co to za dokument.

 

No tak ,ale chyba zrobienie badania na podstawie umowy kupna to chyba lekka przeginka,chyba ,że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez tablic można :razz:

W DIP pojazd nie rejestrowany zaznaczasz i w uwagach numery identyfikacyjne z natury.

Jak się mylę to poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co znów można robić z natury, znowu coś przespałem :evil:

Ostatnio był u mnie klient z fakturą z niemieckiego sklepu i chciał zrobić badanie, bo Pani z urzędu go wysłała - A ja wysłałem go do WK :evil: - zobaczymy czy Pani z WK znów go przyśle do mnie. Dodam, że klient nie miał homologacji :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Francji nie sa rejestrowane :(

 

Są rejestrowane od czerwca 2004 roku.

 

Niestety dla tych nierejestrowanych pojazdów w naszych przepisach jest paradoks. Wy nie możecie zrobić badania, a WK nie ma tez podstaw, żeby bez niczego pojazd zarejestrować - nawet czasowo. Ot efekt beztroskiego zlikwidowania pierwszych badań z natury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.