Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jano630

Witam.. Czy jeśli auto mające niecałe 2 lata, z wpisem w dokumencie niemieckim, że badania jego są ważne do listopada 2010 r, musi przejść przegląd techniczny w Polsce przed jego rejestracją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markus

, uzupełnienie danych wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tytus

Siemka

He he to zalezy od widzimisie...

Dzis mialem mercedesa z Germanii (2001r) BT wazne do 15.04.2011 a i tak BWPzO kazala mu zrobic "nasze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
(2001r) BT wazne do 15.04.2011

 

I miała rację, bo w/g naszych norm od miesiąca ma nieważne...

 

auto mające niecałe 2 lata, z wpisem w dokumencie niemieckim, że badania jego są ważne do listopada 2010 r,

 

Coś zamieszałeś... gdyby miał niecałe dwa lata to badanie miałby do 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert OSKP

no powiem ci że miała rację ponieważ u nas miał je tylko do 15-04-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tytus

Czesc

I miała rację, bo w/g naszych norm od miesiąca ma nieważne...

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz???

Rozumiem ze w Polsce jest co rok, a w niemczech co dwa lata - czyli powinnismy je skrocic jesli przekracza nasz okres ale on w chwili rej w Polsce mial badanie wazne jeszcze 11 miesiecy - czyli nie przekracza. A nasze przepisy chyba zaczynaja dzialac w chwili kiedy pojazd zostaje zarejestrowany w Polsce.

Prosze mnie poprawic jesli sie myle.

 

[ Dodano: 25-05-2010, 16:11 ]

Czesc

no powiem ci że miała rację ponieważ u nas miał je tylko do 15-04-2010

 

Aha - i rozumiem ze policja przy kontroli drogowej powinna zatrzymywac DR pojazdom majacym wazne zagraniczne OBT ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert OSKP

Sprawdź w Dz.U. z 2009 nr 97 poz 802 ust.4 pkt 3lit b i potem ust.11 pkt 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
ale on w chwili rej w Polsce mial badanie wazne jeszcze 11 miesiecy

 

albo nieważne juz od miesiąca ,,,

A nasze przepisy chyba zaczynaja dzialac w chwili kiedy pojazd zostaje zarejestrowany w Polsce.

 

tylko najpierw trzeba go zarejestrować,,,

PORD art. 81.14 (ujednolicony)"termin wazności badania pojazdu uznaje się, o ile nie jest dłuższy niz termin ustalany na podstawie ust. 5-10"

to akurat jest jasne,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowicjusz
Tytus napisał/a:

A nasze przepisy chyba zaczynaja dzialac w chwili kiedy pojazd zostaje zarejestrowany w Polsce.

 

 

tylko najpierw trzeba go zarejestrować,,,

PORD art. 81.14 (ujednolicony)"termin wazności badania pojazdu uznaje się, o ile nie jest dłuższy niz termin ustalany na podstawie ust. 5-10"

to akurat jest jasne,,,

 

Termin ważności badania liczysz od dnia w którym badanie zostało wykonane (za granicą) a nie do kiedy jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Termin ważności badania liczysz od dnia w którym badanie zostało wykonane (za granicą) a nie do kiedy jest ważne

:ok

Zresztą pewnie pojazd był i tak wyrejestrowany za granicą a wówczas WK z reguły nie uznają zagranicznych BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.