Skocz do zawartości

Zaświadczenie z bad. tech poj-wynik pozytywny


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest powodowany tym iż miałem przypadki (dwa) zabrania mojego zaśw. z wynikiem pozytywnym

przez Policję.Tłumaczono to tym(a sprawa oparła się o naczelnika Policji) że "Ich" intarasuje tylko dowód rej.

z ważnym badaniem tech. poj

Pojazd był jak najbardziej sprawny tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO:

1.własciciel ma 30 dni na dokonanie zmian w DR w tym czasie moze poruszać się z zaświadczeniem i policja nie ma prawa nic mu zrobić.

2. Zaświadczenie to zaświadczeni - policja nie moze zabrać bo na jakiej podstawie i w imię czego.

3. Może zabrać DR i przesłac do starostwa. Ale trzeba doczytać jaki jest zapis co do obowiązku posiadania waznych badań technicznych jakoś nie potrafię sobie przypomnieć ze musi być w dowodzie IMHO - wystarczy ze MA a zaswiadczenie powinno być traktowane tak samo jak potwierdzenie w dowodzie. Z tym że wtedy patrz pkt. 1.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi o to, że klient nie przekroczył nawet trzech dni od wydania zaśw.

Był to w pierwszej sytuacji autobus(rutynowa kontrola policij przed wyjazdem). w drugiej zaś sam. osobowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja uważam, że to jest przegięcie ze strony Policji. Nie potrafię tez znaleźć paragrafu na taki przypadek.

Rozumiem że zabrali DR a nie zaświadczenie?

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego nie rozumiem, bo faktycznie jak P Piotrze stwierdziłeś nie może tak być.

Ale to nie wszystko, w zaśw. policyjnym było napisane"brak aktualnych bad. tech"

i co teraz ja mam powiedzieć panu :twisted: kierowcy.

Dlatego sprawa była poruszana w kom. gł. policji w gdansku.

Co miałem zrobic. Zrobiłem kolejne bad. tech za 199,00, dobrze że klient(kierowca autobusu) był pobłażliwy i słuchał mojej rozmowy naczelnikiem.

Ale ten z osobowego "do gardła mi skakał" że skoro mówię że na naszym zaśw. może poruszać się (my mówimy2 tygodnie) nawet 1miesiąc zgodnie z wpisem na ostatniej stronie dow. rej.A policja zabiera mu zaśw.i dowód.

paranoja.Jestem wsciekły na państwo w panstwie(policję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam przypadek miałem, klient dostał zaświadczenie z wynikiem pozytywnym na wymiane dowodu , bo był zapełniony 30 dni , po kilku dniach od badania było buum , i UBEZPIECZYCIEL stwierdził brak aktualnego badania w dowodzie i uuuuuuuuuu nie ma odszkodowania, a zaświadczenie ich nie interesowało wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to kpina w zywe oczy!!!!

Wystawiasz klientowi zaswiadczenie z wykonanego badania, klient biegnie do WK i odbiera dowód. Wraca do Ciebie z DR wbijasz mu pieczatki i koniec.

Po czym wraca do na Policję i robi karczemną awanturę :)

 

Co do ubezpieczalni to czytać polisę, jak mają być badania to są - koniec.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę Myslisz że klient"robi awanturę na Policji" On chce mieć spokojne życie tak jak My.Dlatego własnie zapłacił jeszcze raz ta 199,00 za bad tech.

Niestety z Policją nie wygrasz.To jest tylko moja opinia i doświadczenie

ale tak jest i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

A do mnie czasem dzwoni policjant z miejskiej po poradę :). Jak któryś przegnie i zabierze dowód z powodów technicznych, a klient jest ciety, to składają się potem we czworo jak wybrnąć z problemu. Tu nie chodzi o wygrywanie bo naogół sprawa wychodzi przy zatrzymaniu z innego powodu. W kazdym razie stoję na stanowisku, iż zaświadczenie jest ważne do terminu następnego badania wypisanego na nim, a klient ma 30 dni na umieszczenie zmian w dowodzie.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli policjant pisze niesprawne hamulce, czy źle wyregulowane światła to należy się odwołać no bo w jaki sposób on to określi bez urządzeń ! (na oko to jeden umarł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.