Skocz do zawartości

Zmiana na PSKP w 2015


krzychu1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jestem w trakcie szukania projektu PSKP + warsztat. Podobno od 2015 mają się zmienić przepisy co do wyposażenia PSKP i coś tam jeszcze. Czy ktoś się orientuje co konkretnie ma sie zmienić? Bo nie chciałbym wybudować napszykład za krótkiej lub za wąskiej stacji. A może któś poleci jakiś projekt PSKP + warsztat 4 stanowiska. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2015 zmiany :shock::x

Nic się nie przejmuj i buduj, projektów ustaw u nas dużo, a często, gęsto nie wychodzi z nich nic, a co do rozmiarów to raczej nic nie ruszą, chyba, że zwiększą dopuszczalne wymiary pojazdów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że zwiększą dopuszczalne wymiary pojazdów ;)
nie wywołuj kolegi (wilka) z lasu ... :lol:

 

bo jeszcze jakiś nawiedzony (np. były minister & CO) otworzy firmę podnoszącą stropy i dla znalezienia rynku, jego koledzy dopuszczą pojazdy o wysokości np.4,20 m, a co za tym pójdzie wszystkie SKP "nagle" będą musiały to zrobić :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy spotkaliście gdzieś zapis, że po 2015 Podstawowe SKP będą musiały mieć stanowisko przelotowe ??? czy plotkę słyszałem ,,,

Na szczęście to tylko plotka :razz: No chyba, że ktoś zna przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście gdzieś zapis, że po 2015 Podstawowe SKP będą musiały mieć stanowisko przelotowe ??? czy plotkę słyszałem ,,,

 

też nie słyszałem, ale żebyś nie wykrakał, bo u nas wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś chodziło o to:

§ 9. 1. Stanowisko kontrolne powinno znajdować się w pomieszczeniu stacji kontroli pojazdów, którego wymiary i bramy: wjazdowa i wyjazdowa, z uwzględnieniem § 11, powinny być dostosowane do wielkości badanych pojazdów oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami.

2. Stanowisko kontrolne, z zastrzeżeniem ust. 3, powinno znajdować się w pomieszczeniu przelotowym zapewniającym jeden kierunek ruchu pojazdu.

3. Stanowisko kontrolne może znajdować się w pomieszczeniu nieprzelotowym wyłącznie na stacji kontroli pojazdów przeprowadzającej badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, przy czym na stacjach upoważnionych do przeprowadzania badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami długość stanowiska lub kanału przeglądowego powinna wynosić co najmniej 12 m.

 

 

§ 21. Stacje kontroli pojazdów niespełniające wymagań, o których mowa w § 3, 9, 11, 12, § 13 ust. 1 i 2 i § 15 pkt 4 rozporządzenia, które w dniu wejścia w życie rozporządzenia przeprowadzały badania techniczne pojazdów, uznaje się do dnia 31 grudnia 2010 r. za spełniające te wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak ja byłem na kursie przed 2010 rokiem to instruktor mówił, że coś takiego ma nastąpić w 2010 roku, jak na razie nic się nie zmieniło, nie podparł tego żadnym konkretnym Dz.U.

Nie pozostaje nic jak czekać na konkretną wiadomość, potwierdzoną oczywiście jakimś konkretem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.