Skocz do zawartości

Rejestracja auta kupionego nie od właściciela


thargood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem auto i od razu zaznaczam, że to nie jest żaden wałek czy oszustwo sprzedającego. Właściciel miał auto ale zarejestrowane na kogoś innego. Dzisiaj od niego kupiłem to auto. Wtedy on sporządził szybko umowę, że dwa dni wcześniej kupił go od poprzedniego właściciela. W efekcie posiadam jedną umowę między nim a panem X oraz umowę między mną a nim. Oczywiście dow. rej jest wciąż na Pana X.

Jak teraz wygląda sprawa papierkowa ? Podobno tylko idę z moją nową umową i jego poprzednią i powinni mi normalnie przerejestrować??

 

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto i od razu zaznaczam, że to nie jest żaden wałek czy oszustwo sprzedającego.
Wtedy on sporządził szybko umowę, że dwa dni wcześniej kupił go od poprzedniego właściciela

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy on sporządził szybko umowę, że dwa dni wcześniej kupił go od poprzedniego właściciela.

No,no widać ze fachura w zawodzie.. :D Jaka jest wartość tego auta..????

W efekcie posiadam jedną umowę między nim a panem X oraz umowę między mną a nim. Oczywiście dow. rej jest wciąż na Pana X.

Czyli masz wszystko ok..

Podobno tylko idę z moją nową umową i jego poprzednią i powinni mi normalnie przerejestrować??

Jezeli dokumenty sa ok to nie widzę zadnego problemu z rejestracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy on sporządził szybko umowę, że dwa dni wcześniej kupił go od poprzedniego właściciela.

 

Sprzedam Pałac Kultury i Nauki, umowę spiszę od reki, że dwa dni wcześniej nabyłem go od poprzedniego właściciela.

 

że to nie jest żaden wałek czy oszustwo sprzedającego.

 

Hmm.. jak dla mnie sfałszowanie na umowie podpisu właściciela to wystarczający powód aby sprawa wylądowała u proroka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto podpisał umowę?

A no własnie....A moze obecny wlaściciel miał od poprzedniego tzw.umowę "in blanco"/dla mnie ten temat nie jest obcy :D /...

to wystarczający powód aby sprawa wylądowała u proroka...
Przewiduję problemy...???

Czy aby na pewno....???? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in blanco - w dzisiejszych czasach, kłamstwa, obłudy i szachrajstwa ktoś daje???

W każdym bądź razie jak poprzednią umowę podpisałe poprzedni właściciel to nie ma problemu, inaczej to ...problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel miał auto ale zarejestrowane na kogoś innego

 

to znaczy, że nigdy nie był właścicielem tego pojazdu,,,

i dlaczego Ty nie spisałes umowy z panem X ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się. Przecież thargood napisał wyraźnie:

 

Kupiłem auto i od razu zaznaczam, że to nie jest żaden wałek czy oszustwo sprzedającego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in blanco - w dzisiejszych czasach, kłamstwa, obłudy i szachrajstwa ktoś daje??

Ten sposób handlu sam.był,jest i bedzie.Bynajmniej w naszym kochanym kraju...

Czepiacie się.

A no własnie.Przeciez tak sprzedający jak i kupujacy wiedzą chyba co robia..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tak sprzedający jak i kupujacy wiedzą chyba co robia..???

 

A w zasadzie to nie nasza sprawa... :D Zasada jest prosta - Im mniej wiesz tym krócej będziesz przesłuchiwany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej wiesz tym krócej będziesz przesłuchiwany...

 

:ok

 

Innym sprytnym rozwiązaniem jest spisanie umowy bez wpisywania daty, którą mozna wpisać w miare potrzeby :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym sprytnym rozwiązaniem jest spisanie umowy bez wpisywania daty, którą mozna wpisać w miare potrzeby

 

O ile obydwa egzemplarze umowy będą miały tę samą datę, często sprzedający - ten z dowodu - wpisuje właściwą datę i zgłasza w swoim WK, a na umowie kupującego znajduje się data "w miarę potrzeby" i zaczynają się problemy podczas rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.