Skocz do zawartości

Ku przestrodze


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiechy śmiechami, ale gdyby to było w naszym kraju zaraz by wszyscy trąbili że był złożony z dwóch (albo i więcej) i dlatego złamał się jak zapałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora część z tych klipów pochodzi z brytyjskich akcji mających "uderzyć" do kierowców żeby nie jeździli po kielichu a przede wszystkim żeby jeździli z głową.

 

Osobiście uważam, że u nas powinny być emitowane takie same, tak samo drastyczne i to bez względu na godzinę emisji, bo jest część filmów kierowana do młodzieży, również tej szkolnej poruszającej się pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym linku to najbardziej mnie ruszał ten drugi w kolejności. A w tym co Gee dała ten z dzieckiem nie zapiętym w foteliku... Nie wyobrażam sobie żeby mojej Oliwki nie zapinać pasy, ale ile się widzi dzieci skaczących po tylnej kanapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci skaczący na tylnych kanapach to standard ale takie obrazki jaki widziałem kiedyś w Syrii wprawiły mnie w osłupienie.Peugeot 406 sedan,z przodu 3 osoby,na tylnej kanapie z 4 a w bagażniku tyłem do kierunku jazdy 4 dzieciaki w wieku około 10 lat machające nogami nad zderzakiem a jeden z nich ręką trzymał klapę bagażnika żeby ich nie przygniatała od pędu powietrza.Wszystko to na autostradzie około 2 w nocy przy prędkości około 90 km/h :shock::shock::shock: .Co prawda było to jakieś 7 lat temu ale nadal mam ten widok przed oczami.Ponoć ostatnio już się tam ostro za to wzięli ale po tym co tam widziałem całkiem inaczej patrze na wyczyny naszych rodaków. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapinaniem swoich dzieci walczę cały czas z nimi, ale nie jest to takie łatwe. Czasem pokonujemy rodzinka trasę ok 300 km w jedną stronę czyli jakieś 5,5 h a nawet lepiej, i o ile na początku jest względnie to po jakimś czasie zaczyna się robić nieznośnie po prostu już nie chcą siedzieć i nie pomagają żadne kredki, książki, bajki na laptopie i inne różne rzeczy które bierzemy do samochodu dla zabicia czasu. Latem można się zatrzymać i odpocząć na jakimś parkingu ale zimą i w deszczowy dzień jest ciężko. Pożaliłem się ale cóż walczę nadal, idzie lato będzie lepiej, a potem będą starsze i może zrozumieją o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu kilka sekund życie każdego z nas może zostać wywrócone do góry nogami, i to bez względu na to, po której stronie barykady jesteśmy.

Tak naprawdę - strona nie ma większego znaczenia - tylko konsekwencje są inne ... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora część z tych klipów pochodzi z brytyjskich akcji mających "uderzyć" do kierowców żeby nie jeździli po kielichu a przede wszystkim żeby jeździli z głową.

 

Osobiście uważam, że u nas powinny być emitowane takie same, tak samo drastyczne i to bez względu na godzinę emisji, bo jest część filmów kierowana do młodzieży, również tej szkolnej poruszającej się pieszo.

Też tak uważam. Mało tego takie filmy powinny być emitowane w trakcie trwania większości seriali zamiast tych pieprzonych, lasujących mózgi reklam. Efekt na pewno by to przyniosło.

Wszystko było by dobrze gdyby za popełniony błąd konsekwencje, łącznie z tą wieczną, ponosiłby ten kto popełnił błąd. Jak jest - sami wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.