Skocz do zawartości

Ustalenie danych przyczepki lekkiej SAM


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio miałem "skierowanie"(kartka z notatnika - kostki 9x9cm)
To i tak duzo.A jak przjezdza klient i mowi ze w WK powiedzieli mu ze diagnosta będzie wiedzial co ma zrobić... :evil:
O tak - dla własnej przyjemności' date=' dla satysfakcji... [/quote']

Tak mówisz...To proponuję Ci dla satysfakcji i przyjemności ruszyc d....e o 4.30 i z satysfakcją i dla przyjemności pracować... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolf - możesz mi wyjaśnić co ma budżetówka wspólnego z rejestracją pojazdów? Rejestracją zajmują się samorządy, które ze sferą budżetowa niewiele mają wspólnego (oprócz subwencji, które nie są przewidziane na wypłaty dla pracowników urzędu). Poznaj zasady finansów publicznych, potem krytykuj. 8)

 

Może w ogóle wyjdźmy z założenia że urzędasy to lenie, a w SKP same niedouczone gamonie w kanałach i zamknijmy to forum... :razz:

 

..................................

 

Jak zwał tak zwał, budżetówka idzie z budżetu czy lokalnego czy innego.

Urzędasy to grono leni (nie mam na myśli akurat Ciebie), ale ostatnio jeden mi jeden powiedział, że nie odbierze i nie wydrukuje pisma bo musi zejść 2 piętra niżej, inny znowu nie może przez 2 dni napisać meila (dosłownie 2 zdania), po trzecie jeśli następny urzędas od pisma z dnia 10-05-2010 roku teraz odsyła odpowiedź (po wielu ponagleniach telefonach i meilach) i w końcu ostatniego dnia wydania decyzji wydaję ją negatywnie np z powodu błędu w numerze strony spisu treści, to wybacz, ale póki co zdania nie zmienię i nie czuj się urażony, bo jeśli załatwiasz sprawy tak jak piszesz to do grona w/w się nie zaliczasz.

I wpływ na takie olewanie petenta ma właśnie forma wynagrodzenia, bo nie ma żadnej, ale to żadnej motywacji, aby załatwić sprawę petenta (nie dotyczy tych co siedzą w okienkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które konkretnie? Jaka jest przyczyna niezgodności?

Skoro nie ma wyszczególnionych jakie mają być to chyba oczywiste, że wszystkie dotyczące danego pojazdu.

 

 

Tak jak powtarzam - życzę Wam takich służbistów na całej Waszej drodze - od sklepu spożywczego, poprzez lekarza po ZUS i inne :lol:

 

Hehe i to pisze ktoś kto uważa temat za trudny i niejednoznaczny w przypadku wniosku o wydanie tablic czasowych na wykonanie bad. technicznego :lol:

Rzeczywiście nie jesteś służbistą widząc problem w wydaniu powyższych dokumentów człowiekowi, który nie dość, że za to płaci to jeszcze uniemożliwia mu to użytkowanie pojazdu, w związku z brakiem możliwości wykonania BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma wyszczególnionych jakie mają być to chyba oczywiste, że wszystkie dotyczące danego pojazdu.

 

A dla mnie to nie jest takie oczywiste. To co - do tej pory w ogóle nie miał żadnych danych?? oim zdaniem wystawiający skierowanie poszedł na łatwiznę - olał sprawę...

 

Rzeczywiście nie jesteś służbistą widząc problem w wydaniu powyższych dokumentów człowiekowi, który nie dość, że za to płaci to jeszcze uniemożliwia mu to użytkowanie pojazdu, w związku z brakiem możliwości wykonania BT.

 

Napisałem gdzieś, że ja bym nie wydał? Łaskawie nie wkładaj w moje usta słów, których nie wypowiedziałem. Staram się jedynie wskazać na przyczyny w systemie prawnym, które takie wątpliwości u różnych organów mogą powodować. Zrozumienie tego przerasta Cię? No cóż... przykro mi w takim razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to nie jest takie oczywiste. To co - do tej pory w ogóle nie miał żadnych danych?? oim zdaniem wystawiający skierowanie poszedł na łatwiznę - olał sprawę...

 

Czy może mieć wątpliwości co do każdego parametrów?

Oczywiście, że tak więc gdzie tu "olanie"?

Tym bardziej, że błędnie wpisany jeden parametr pociąg za sobą inny np. F1 i nacisk na oś.

 

Napisałem gdzieś, że ja bym nie wydał? Łaskawie nie wkładaj w moje usta słów, których nie wypowiedziałem.

 

Vice versa.

Możesz znaleźć zdanie w którym stwierdziłem, że nie wydasz?

Masz kolejny raz problem z rozumieniem słowa pisanego.

Napisałem, że widzisz w tym problem, widzisz różnicę, czy jednak Cię to przerasta?

No cóż... przykro mi w takim razie :)

 

A to jest niestety kwestia interpretacyjna. Proszę spojrzeć do PoRD i powiedzieć na podst. czego (jakich dokumentów) dokonuje się rejestracji pojazdu i czy w ogóle PoRD dokonuje w tej kwestii rozdziału pomiędzy rejestrację czasową i "inną" (czyli "tzw" stałą) :)

 

To niestety trudniejsze pytanie, niż rozpoznanie kempingu na obrazku :)

 

Hmmmmm skoro to według Ciebie trudniejsze pytanie więc logiczne, że musisz się zastanowić, czy wydasz, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
dla sam przyczepki lekkiej jak ustalic DMC i nacisk na oś

Wg konstrukcji przede wszystkim. Mianowicie czy wytrzyma to co klient chciałby osiągnąć - ładowność. Następnie ładowność dodajesz do masy własnej i masz DMC-MMC lecz nie więcej jak 750kg w sumie, jeżeli ma być lekka. Nacisk na oś nie może być mniejszy niż DMC-MMC czyli dla 750kg - 7,35kN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Można odjąć nacisk na kulę

 

Teoretycznie może, ale praktycznie nacisk na oś w przyczepce 1-osiowej powinien być większy od DMC przyczepy, bo jeśli przyczepa zostanie załadowana tak, że środek ciężkości będzie za osia przyczepy to urządzenie sprzęgające przejmie część masy pojazdu ciągnącego i zwiększy się obciążenie osi przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odjąć nacisk na kulę.

 

Niby tak, ale w praktyce nawet przyczepki homologowane tego nie uwzględniają i przyjmuje się, że całe 750 kg ma przypadać na oś.

 

bo jeśli przyczepa zostanie załadowana tak, że środek ciężkości będzie za osia przyczepy to urządzenie sprzęgające przejmie część masy pojazdu ciągnącego i zwiększy się obciążenie osi przyczepy.

 

Tak się często dzieje - to fakt, ale to kierujący pojazdem powinien zadbać, żeby do tego w praktyce nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.