Skocz do zawartości

Pierwsza recenzja Windowsa Visty (Beta)


08/15

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich, którzy interesują się następcą Windowsa XP polecam recenzję Visty w wersji Beta. Warto się z nim zapoznać, gdyż jak wynika z opisu zamieszczonego na tym vortalu http://www.centrumxp.pl/windows/vista/pierwsze_spotkanie.php część z nas będzie skazana na upgrade sprzętu aby system ten w pełni pokazał swoje możliwośći. Swoją drągą OS wymagający DX9 do działania to lekka przesada. Wg mnie powinien on odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością i małymi wymaganiami, ale jak widać interes w branży kart graficznych musi się kręcić. No i ten Avalon....miałem nadzieję ,że go sobie odpuszczą w tej wersji systemu i zaimplementują w następnej ale się myliłem. A moze to dobrze? Dosyć piracenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu Menadżera zadań pamięć zajmowana przez system (bez uruchomionej żadnej aplikacji) wynosiła ok. 450 MB.

Rewelacja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Każdy kolejny tydzień przynosi nam nowe doniesienia o następcy Windows XP - systemie Windows Vista. Oto najnowsze: Microsoft potwierdził, że Vista wyposażona będzie w technologię SideShow, dzięki której system będzie obsługiwał... dwa wyświetlacze. Co więcej - w tym tygodniu ma zostać udostępniona kolejna wersja testowa ( CTP - Community Technology Preview ) systemu Windows Vista. Będzie ona zawierać m.in. znacznie udoskonaloną przeglądarkę Internet Explorer 7.0, nowy panel ( Sidebar ), kolejną - oznaczoną numerem 11 - wersję odtwarzacza Windows Media Player oraz nowe narzędzia sieciowe...

Microsoft zapowiedział, że następca Windows XP wyposażony zostanie w technologię Windows SideShow, która umożliwi mu obsługę dwóch wyświetlaczy. Pomysł jest ciekawy - zakłada on, że komputery przenośne ( notebooki oraz tablety PC ) będą wyposażane standardowo w dwa wyświetlacze: główny i pomocniczy. Zadania głównego będą standardowe - wyświetlanie pulpitu, zawartości dokumentów, filmów, gier itp. Nowością jest wyświetlacz pomocniczy - czyli miniaturowy ekran LCD, umieszczony na obudowie komputera ( np. z tyłu głównego ). Umożliwi on użytkownikowi uzyskanie informacji do pewnych informacji bez konieczności otwierania notebooka, czy, w skrajnych przypadkach, nawet bez jego uruchamianiaNotebooki z dwoma ekranami

 

W przypadku wyłączonego komputera może to być np. data i czas lub status dostępnych w okolicy sieci Wi-Fi. Jeśli komputer będzie włączony, to na małym wyświetlaczu prezentowane będą informacje o nowej poczcie, zaplanowanych spotkaniach czy też wiadomości otrzymane za pośrednictwem komunikatora internetowego. Pierwsze notebooki wyposażone w dwa wyświetlacze mają - wedle zapowiedzi Microsoftu - trafić na rynek już w 2006 r.

 

Technologia SideShow przyda się również użytkownikom komputerów stacjonarnych - Microsoft planuje bowiem wprowadzenie do sprzedaży klawiatur, które wyposażone będą we wbudowane wyświetlacze. Dzięki nim użytkownik łatwo uzyska dostęp do informacji o poczcie, komunikatach IM czy zaplanowanych spotkaniach np. podczas grania w ulubioną grę komputerową ). Koncern planuje także umożliwienie użytkownikom wykorzystania w charakterze dodatkowego wyświetlacza... telefonu komórkowego połączonego z komputerem ( np. przez Bluetooth Kolejne testy wkrótce

 

Warto także przypomnieć, że w najbliższych dniach ma pojawić się druga wersja CTP Visty ( pierwszą Microsoft udostępnił zarejestrowanym testerom w połowie września, podczas konferencji Microsoft Professional Developers ). Później - w połowie listopada - pojawi się jeszcze Community Technology Preview 3, zaś kolejnym wydaniem będzie planowana na grudzień Windows Vista Beta 2.

Nowy Explorer

 

W najnowszym wydaniu CTP systemu Vista znacząco rozbudowana będzie funkcjonalność przeglądarki Internet Explorer 7.0 - program wyposażony zostanie m.in. w opcję "QuickTabs" ( umożliwiającą przeglądanie w jednym oknie zawartości stron otwartych w wielu panelach ), a także w zapowiadany już wcześniej czytnik wątków RSS. Program wyposażony zostanie również w nowe, standardowo włączone, zabezpieczenia. Będą to m.in. opcje Sandbox, dzięki której pobierane pliki będą izolowane od systemu do czasu potwierdzenia, że nie są one szkodliwe. Z kolei opcja ActiveX Opt-in sprawi, że większość kontrolek ActiveX będzie domyślnie wyłączona.

 

 

 

W IE 7 znajdzie się również narzędzie o nazwie Favorites Center ( Centrum Ulubionych ) - dzięki niemu użytkownik będzie mógł w jednym miejscu wygodnie przeglądać wszystkie swoje zakładki i zarządzać nimi. Najnowsze wydanie przeglądarki wyposażone zostanie też w opcję "shrink-to-fit", odpowiedzialne za skalowanie stron WWW - tak, by optymalnie mieściły się na wydruku. W najnowszej wersji CTP testerzy znajdą nowe wydanie programu Windows Media Player - oznaczone numerem 11. Niestety, na temat tej aplikacji nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Równie tajemniczo zapowiada się kolejna nowość - tym razem sieciowa - protokół CTCP ( czyli Compound TCP ).

Powrót Sidebara

 

W Windows Vista CTP 2 powróci Sidebar - czyli panel zawierający odnośniki do najczęściej uruchamianych programów i dokumentów zakładki oraz bieżące informacje ( godzinę, pogodę, itp. ). Microsoft zapowiadał jego wprowadzenie w już w ubiegłym roku, później jednak ogłoszono, że zrezygnowano z Sidebara... a teraz się okazało, że jednak znajdzie się on w Windows Vista.

 

źródło www.wp.pl

 

[ Dodano: 25 Październik 2005, 11:12 am ]

25 lipca 2006 r. - czyli na kilka miesięcy przed planowaną premierą rynkową - system Windows Vista zostanie udostępniony producentom komputerów - twierdzą testerzy następcy Windows XP. Microsoft na razie nie potwierdza tych doniesień.

Datę taką podał Ethan Allen - beta tester Microsoftu i administrator serwisu HotFix - http://www.thehotfix.net.'>http://www.thehotfix.net. Według niego Microsoft ustalił już harmonogram udostępniania Windows Vista - zdecydowano, że 25 lipca zostanie on przekazany producentem sprzętu, tak, by komputery wyposażone w ten system mogły pojawić się na rynku pod koniec roku. Pudełkowa wersja systemu dostępna będzie w grudniu 2006 r.

 

Informacji tych na razie nie potwierdza Microsoft. Michael Burk, product manager Windows Vista, stwierdził, że nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy system zostanie udostępniony producentom komputerów - aczkolwiek przyznał, że Vista pojawi się w sklepach w grudniu przyszłego roku.

 

Allen poinformował również przy okazji, że 16 grudnia 2005 r. udostępniona zostanie druga wersja beta Windows Vista ( Microsoft na razie nie podawał oficjalnej daty - przedstawiciele firmy mówili jedynie, że beta 2 pojawi się przed końcem bieżącego roku ). Serwis HotFix informuje też, że w ciągu najbliższych kliku tygodni pojawi się pierwsza wersja beta pakietu Office 12 oraz druga beta programu MS AntiSpyware.

 

Więcej informacji: HotFix - http://www.thehotfix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zdaniem analityków Gartnera nie ma obecnie żadnego powodu, aby przedsiębiorstwa instalowały system Windows Vista zaraz po jego pojawieniu się na rynku. Według nich w większości przypadków można wstrzymać się z „przesiadką” na Viste do 2008 roku. Ponadto pracownicy firmy Gartner zauważają, że duża część nowych technologii wprowadzonych w Viście będzie związana z poprawą bezpieczeństwa systemu, jednak technologie te znaleźć można w produktach firm „trzecich”. Ciekaw jestem czy ktoś z Was ma zamiar zainstalować najnowszego Windowsa tuż po jego premierze...

winvista25qb.jpg

 

Żródło:

ZD Net UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz to MAPS. W takim wypadku też bym potestował. A tak to poczekam aż ukaże się pierwszy Service Pack do Visty i pierwsze złorzeczenia dochodzące z Poznania na bluescreeny. :)

A tak swoją drogą mocne kompy musicie mieć w firmie (jak na biurwowe desktopy) , że pociągną ten system (Karty z Dx9,Dużo RAM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą mocne kompy musicie mieć w firmie

Jeszcze nie mamy takowych - ale jeden będzie musiał się znaleźć ... Taki los programistów i testerów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Grand! To zostałeś wybrany przez Billa jako betatester? ;):P Ja też nie mogłem się powstrzymać i wgrałem betę. Myślę, że kiedy wszystkie funkcje panelu sterownia będą aktywne to będzie można wyłączyć wszystkie zbędne,wizualne bzdety. System powinien wtedy być znacznie mniej wymagający. .....i tylko ten Avalon :|:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Microsoft chce co miesiąc udostępniać kolejne wersje przygotowywanego systemu Windows Vista. Firma ma nadzieję, że w ten sposób zbierze od użytkowników więcej uwag dotyczących funkcjonowania nowego OS-u.

Dotychczas koncern przed premierą finalnej wersji każdego systemu publikował dwie edycje beta. Ostateczna wersja Visty ukaże się w drugiej połowie przyszłego roku, pięć lat po premierze Windows XP. To najdłuższy w historii Microsoftu okres pomiędzy premierami nowych edycji systemu Windows.

 

Użytkownicy mogli pobrać Windows Vistę już w październiku i listopadzie br. Kolejna wersja ukaże się w grudniu. Na początek przyszłego roku zapowiedziano publikację edycji, która będzie zawierała wszystkie mechanizmy, jakie będą dostępne w dniu oficjalnej premiery Visty

 

źródło Chip Online

 

[ Dodano: 2 Styczeń 2006, 2:34 pm ]

System Windows Vista nie będzie w pełni obsługiwał napędów DVD, wyprodukowanych przed 1 stycznia 2000 r. - wynika z informacji opublikowanej w blogu The Old New Thing, prowadzonym przez pracownika firmy Microsoft, Raymonda Chena. Niewykluczone również, że system może mieć problemy z obsługą nowszych napędów, z których użytkownicy usunęli blokadę regionalną ( poprzez wgranie nowego firmware'u ).

Z wpisu Chena wynika, że system Windows Vista nie zostanie wyposażony w narzędzie odpowiedzialne za obsługę regionów DVD. Do tej pory było ono niezbędne, jeśli w komputerze zamontowany był napęd DVD wyprodukowany przed 1 stycznia 2000 r. ( ponieważ napędy takie nie były wyposażone przez producentów w narzędzie do sprawdzania kodów - zadanie to przejmował system operacyjny ). Czytniki, które trafiły do sprzedaży po 1 stycznia 2000 r. potrafią już same obsługiwać blokadę regionalną - więc wsparcie systemu operacyjnego dla regionów jest w ich przypadku zbędne. Stare napędy oznaczane są RPC1, zaś nowe - RPC2.

 

Microsoft uznał najwyraźniej, że napędy typu RPC1 są już na tyle mało popularne, że nie będzie wielkim problemem dla użytkowników, jeśli owo sprawdzające region narzędzie zostanie usunięte z systemu. Raymond Chen tłumaczy, że podczas testów okazało się, że powodowało ono sporo problemów, zaś dodatkową trudnością było zdobycie odpowiedniej liczby starych napędów do testów. Przedstawiciel Microsoftu przypomina również, iż przeciętny czas funkcjonowania napędu optycznego to ok. 3 lata - dlatego bardzo wątpliwe jest, by dla użytkowników stanowiło to jakikolwiek problem.

 

Co ważne: zaprzestanie programowej obsługi blokady regionalnej nie oznacza, że użytkownicy Windows Vista w ogóle nie będą mogli korzystać ze starszych napędów - wciąż możliwe będzie odczytywanie z nich danych. Jedyne ograniczenie dotyczyć będzie odtwarzania filmowych płyt DVD z blokadą regionalną.

 

Dziennikarze serwisu http://CDFreaks.com zwracają jednak uwagę na fakt, iż planowane przez Microsoft modyfikacje mogą poważnie utrudnić życie posiadaczom napędów RPC2, którzy wgrali do nich nieoficjalny firmware, sprawiający, że napęd identyfikowany jest jako RPC1 ( jest to jedna z metod usunięcia z czytnika blokady regionalnej ). Nie wiadomo na razie, czy Windows Vista będzie poprawnie obsługiwał takie urządzenia.

 

Więcej informacji - blog "The Old New Thing" - http://blogs.msdn.com/oldnewthing/default.aspx.

 

źródło PC World Komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

18847swindowsvistai7091666pn.jpg

 

Microsoft rozesłał do producentów list elektroniczny, w którym znaleźć można zalecaną konfigurację sprzętową dla nadchodzącego systemu operacyjnego – Windows Vista. Według e-maila od giganta z Redmond dowiemy się, iż Vista współpracować będzie w pełni z komputerami wyposażonymi w procesor Intela o zegarze 3,0GHz lub odpowiednim ekwiwalentem firmy AMD. Ponadto, do poprawnej pracy zaleca się 1GB pamięci RAM, dysk twardy SATA bądź ATA o prędkości obrotowej talerzy 7200rpm, a także odpowiednich układów graficznych – w tym wypadku firma Gatesa wyróżniła firmę ATI, zalecając karty graficzne z układami z serii Radeon 9800, X600, X700, X800 oraz X850. Systemy komputerowe, które spełniać będą te wymagania techniczne, zapewnią pełnią operatywność nowego OS-u Microsoftu i jego rozbudowanych funkcji multimedialnych.

 

Źródło

TG Daily

 

Powyższe parametry dotyczą samego systemu. Przy tym należy pamiętać, że w chwili gdy będziemy odpalać na nim programy to wymagania sprzętowe wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wersje systemu operacyjnego Windows Vista będą dystrybuowane na pojedynczym nośniku - wynika z informacji ujawnionych przez anonimowego pracownika Microsoftu. To, jaka wersja zostanie zainstalowana na komputerze użytkownika, będzie zależało jedynie od rodzaju wykupionej licencji.

Nowy system dystrybucji ma znacznie ułatwić upgrade do bardziej zaawansowanej wersji systemu. W Windows Vista to instalator wespół z WPA ( Windows Product Activation ) będą decydowały, którą wersję systemu instalować - będzie to polegało na sprawdzeniu, za którą z nich klient zapłacił. Wystarczy wykupić inną licencję i od razu mamy dostęp do bogatszej wersji.

 

Producent znacznie uprości dzięki temu procedurę zarządzania obrazami płyt z systemem operacyjnym. Do tej pory musiał osobno nadzorować każdą z wersji Windows XP, a tak pozostanie tylko jeden obraz, zawierający wszystkie dostępne wersje Windows Vista. Oprócz tego radykalnie uprości to sprzedaż nowego produktu i zwolni partnerów Microsoftu z potrzeby wspierania każdej z wersji systemu osobno.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Microsoft zamierza udostępnić aż siedem wersji nowego systemu operacyjnego. Trzy z nich skierowane będą do użytkownika domowego ( Vista Starter Edition, Vista Home Basic Edition i Vista Home Premium Edition ), a cztery dla użytkowników biznesowych ( Vista Professional Edition, Vista Small Business Edition, Vista Enterprise Edition oraz najpełniejsza wersja Vista Ultimate Edition ). Z uwagi na rozmiar instalacji system Windows Vista najprawdopodobniej będzie dystrybuowany na płytach DVD.

 

źródło PC World Komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy MAPS'a i - jak sie spodziewam - Windowsiki będą nam przesłane "niebawem" (czytaj: w skończonym czasie). Roczna opłata, zero stresów i zero kłopotów. I dostęp do nowych produktów :-)

 

Zainteresowanych poznaniem szczegółów takiego rozwiązania odsyłam TUTAJ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy MAPS'a i .... Roczna opłata, zero stresów i zero kłopotów.

...i 342,20$ :D Panie! Tak to tylko w Erze Panu dobiorą.

Gdyby tak dorzucili jeszcze Radeona x800 :roll:

stresik4li.jpg

 

 

Tak na marginesie. Zamówiłem sobie miesiąc temu Linuxa Ubuntu 5.10 . Przysłali mi tego ze Stanów 20 kopii!! 15 na maszyny 32-dwu bitowe i 5 na 64.

Teraz walczę z jego instalacją i rozdję nośniki niczym dobry wujek znajomym. ;)

 

ubuntu.png

 

Jeśli ktoś reflektuję to zapraszam na stronę gdzie wystarczy podać swój adres, określić ile tego potrzebujemy i czekamy. Bo miło czasem dostać od Wuja Sama jakąs paczkę. I to za darmo. To taka komputerowa Unra ;)

 

https://shipit.ubuntu.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie koszt dla 9 moich kompów - zobaczysz, o czym mówię. Office, Outolook, Winda, o innych "duperalach" nie wspomnę. Wszystko full- legal i BSA może mnie cmoknąć ...

 

Ps1. Ile softu działa na Linuxie ? Borland Delphi np. ? A może inne kompilatory Borlanda ?

 

Ps2. Ilu moich klientów działa na Linuxie ? Sensowniej jest taki program testować na Windowsie czy właśnie na Linuxie ?

 

Ps3. Niezły "mieszacz" z Pana, Panie 08/15 :mrgreen:

 

Ps4. Mam inną pracę i lekko nie mam czasu polemizować ... :D

 

I Ty Brutusie ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Dostałem po głowie. :roll: Lecz niezasłużenie bo:

 

Już we wcześniejszych postach pisałem, że MAPS to świetna rzecz. Szczególnie dla firm z branży komputerowej. Kwota jaką należy uiścić też nie jest wygórowana. Moja uwaga dotyczyła jedynie faktu, że znając wymagania nowego systemu to zmuszeni jesteśmy do upgradu sprzętu. I dorzucając do tego opłatę za Vistę kwota dla użytkownika domowego robi się spora. Ale podkreślam raz jeszcze, że dla firmy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie MAPS.

 

Co do linuxa to nie chciałem przedstawić go jako alternatywy dla Windowsa w firmie! Szczególnie jeśli chodzi o SKP. Kompilacja jądra w nim jest dość upierdliwa i nie każdy sobie z tym poradzi. Informacje o nim umieściłem dla entuzjastów komputerów. A nóż widelec trafi się tu ktoś, kto w domowym zaciszu wypróbuje ten alternatywny system. :roll:

 

odp.pkt.2 Są programy do pisania w Delphi na linuksa.

 

odp.pkt.3 To nie prawda! Ja fciałem dobrze! To nad interpretacja! :):roll:

 

odp.pkt.4 Cieszę się. Przynajmniej przez parę godzin będę jeszcze na forum bez

ostrzeżenia na koncie :mrgreen:

 

PS. Ja?! Brutusem?! No wiesz co.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Dostałem po głowie. Lecz niezasłużenie bo:

Nic pokory, nic a nic :D

 

A tak serio - nie mam czasu na pracowanie nad alternatywami. A szkoda - bo wiem, że istnieją i są dobre.

Totalny brak czasu ... Ciekawe, kiedy uda mi się wyhamować :D Hmmm, nawet mam gotową odpowiedź, ale nie wypada mi jej tu przytaczać. Nie o takie jutro walczyłem ...

 

Aaaa, i wcale nie uważam, że MAPS jest naj i tylko ON. Ale - niczym się nie muszę martwić. Niczym - oprócz pamiętania raz w roku o przelewie.

 

Ps. Kilka tygodni temu była podwyżka na MAPS'a - ja płaciłem jeszcze po starych cenach 235 USD za resubskrypcję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koncern Microsoft ogłosił zmianę daty premiery systemu operacyjnego Windows Vista.Wg The Inquirer oprogramowanie powinno wejść do sprzedaży w grudniu, a nie jak dotychczas podawano w połowie roku.

 

Nowy termin został ustalony przez wiceprezesa firmy Microsoft, Jima Allchina.Nadzorujący prace nad Windows Vista, Allchin w grudniu zamierza przejść na emeryturę i prawdopodobnie chce mieć swój udział w premierze najnowszego „dziecka” koncernu.

 

Z drugiej strony pojawiły się również informacje o tzw. „kwestiach jakości”, które mogły mieć wpływ na zmianę terminu sprzedaży Windows Vista. Firma Microsoft nie potwierdziła tych doniesień, informując o nieustannych pracach nad poprawą funkcjonalności nadchodzącego systemu operacyjnego.

 

autor artykułu: 4press

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncern Microsoft ogłosił zmianę daty premiery systemu operacyjnego Windows Vista

To chyba dlatego by przyszły producent czytników kart miał czas na uzyskanie autoryzacji strowników pod Vistę. ;)

Bo jak donosi serwis Ars Technica , Microsoft oświadczył, że w jego nadchodzącym systemie operacyjnym, Windows Vista, instalowanie driverów będzie możliwe dopiero po przyznaniu im certyfikatu i klucza cyfrowego przez centralę MS. Decyzję tą usprawiedliwia się chęcią maksymalnego zabezpieczania systemu - ciekawe co na ten temat mają do powiedzenia amatorzy, którzy własnym wysiłkiem modyfikują oryginalne oprogramowanie kart graficznych i dźwiękowych. Czy zobaczymy jeszcze sterowniki firmowane przez DNA i Omega - czas pokaże.

Znając życie, gra toczy się o pieniądze, gdyż certyfikaty będą zapewne płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdą się łatki wyłączające pewne zabezpieczenia - jak 2x2=4.

Każdej akcji towarzyszy reakcja - zwłaszcza tam, gdzie chodzi o duże pieniądze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Vista: oficjalne wymagania sprzętowe

 

Microsoft poinformował, jakie wymagania muszą spełniać komputery PC, by uzyskać certyfikat zgodności z systemem Windows Vista. Wiadomo już, że koncern przewiduje dwa stopnie certyfikacji komputerów: "Vista-capable" oraz "Premium Ready".

Certyfikat "Vista-capable" będą mogły uzyskać maszyny, na których da się zainstalować system Windows Vista i komfortowo z nim pracować. Jak informują przedstawiciele Microsoftu, takie "pecety" będą musiały być wyposażone w procesor taktowany zegarem 800 MHz ( lub szybszy ), co najmniej 512 MB pamięci RAM oraz kartę graficzną zgodną ze standardem DirectX 9.

 

Drugi certyfikat - Premium Ready - przeznaczony będzie dla komputerów, które pozwolą użytkownikom na korzystanie z najbardziej zaawansowanych ( i przy okazji "zasobożernych" ) opcji systemu - czyli przede wszystkim interfejsu Aero. Do spełnienia wymagań tego certyfikatu niezbędny będzie komputer wyposażony w procesor taktowany zegarem 1 GHz ( lub szybszy ), co najmniej 1 GB pamięci RAM, dysk o pojemności 40 GB ( i co najmniej 15 GB wolnej przestrzeni dyskowej ), napęd DVD oraz kartę graficzną wyposażoną w minimum 128 MB pamięci ( zgodną z Windows Vista ).

 

Powyższe certyfikaty stworzono przede wszystkim z myślą o producentach sprzętu komputerowego - dzięki nim będą oni mogli informować konsumentów o tym, w jakim stopniu dany "pecet" spełnia wymagania Visty.

 

źródło PC World Komputer

 

[ Dodano: 20-07-2006, 08:40 ]

Według specjalistów od zabezpieczeń z firmy Symantec, nowy system operacyjny Microsoftu, Windows Vista, przedstawiany przez producenta jako najstabilniejszy i najbezpieczniejszy, w obecnej fazie rozwoju jest bardziej dziurawy niż Windows XP.

Oczywiście obecna wersja Visty to zaledwie beta2, ale Symantec uważa, że nawet finalny system, będą na początku gnębić problemy wieku dziecięcego - "Microsoft pozbył sie sporej części dobrego. Sprawdzonego kodu, zastępując go nowym, świeżo napisanym i niedostatecznie przebadanym" twierdzi Symantec.

 

Na dłuższą metę obrana przez Microsoft strategia zapewne okaże się słuszna; nowe dziury zostaną załatane, nowe problemy rozwiązane, a efekt końcowy - system po ServicePacku czy dwóch - będzie nowoczesny, stabilny i bezpieczny, ale w fazie początkowej mogą być problemy.

 

[ Dodano: 07-08-2006, 11:48 ]

Microsoft, który wypróbowuje nową strategię i nowy system, zaapelował do najlepszych specjalistów komputerowych, by spróbowali znaleźć dziury w Windows Vista - kolejnej generacji systemu operacyjnego.Testową wersję Visty, która będzie następcą systemu Windows XP, Microsoft udostępnił w czwartek trzem tysiącom specjalistów komputerowych. Jednocześnie przedstawił też szczegółowe działania, jakie podjął, aby zabezpieczyć nową wersję sytemu operacyjnego przed atakami hakerów np. na konta bankowe i inne tajne dane.

 

Microsoft od dawna krytykowany jest za dziury w systemie Windows, przez które hakerzy włamują się do systemów i wykradają dane z firm. Potentat z Redmond, którego oskarżano o to, że nie przykłada się do zabezpieczenia swoich produktów, stara się obecnie przekonać opinię, że jego software jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Windows Vista ma wejść do użytku na początku przyszłego roku.

 

źródło PAP

 

[ Dodano: 10-10-2006, 07:37 ]

Do premiery najnowszego systemu operacyjnego z rodziny Windows coraz bliżej, a Microsoft wciąż raczy użytkowników informacjami o innowacjach, jakie będzie wnosić Vista. Najnowszą z nich jest system moduł Software Protection Platform, zestaw technologii opracowanych w celu zwalczania piractwa oprogramowania. W praktyce oznacza to zaś, że jeżeli w terminie 30 dni od momentu instalacji nie aktywujesz Visty za pomocą dostarczonego z oryginalną kopią systemu klucza produktu, o normalnym korzystaniu z systemu już teraz możesz zapomnieć. Vista, owszem, będzie się uruchamiać, ale w tzw. "trybie ograniczonej funkcjonalności", który nie pozwoli Ci na zbyt wiele... :(

 

źródło PC World Komputer

 

[ Dodano: 15-12-2006, 10:31 ]

Microsoft przygotował uaktualnienie dla systemu Windows Vista, nazwane "frankenbuild" Jego zadaniem jest zablokowania możliwości korzystania z systemów, które nie zostały poprawnie aktywowane - jest to odpowiedź koncernu na pojawienie się pierwszych pirackich modyfikacji Visty.

Zasada działania nowego systemu jest stosunkowo prosta - pracownicy Microsoftu sprawdzili, jak działają dostępne już w sieci kopie Visty, które nie wymagają aktywacji po zainstalowaniu. Okazało się, że są to zwykle swoiste hybrydy, w których do kodu finalnej wersji systemu dodano fragmenty wydań testowych, które nie wymagały aktywacji ( stąd nawiązanie do Frankensteina w nazwie uaktualnienia ). Frankenbuild działa z poziomu mechanizmu Windows Update - system sprawdza, czy łącząca się z serwerem aktualizacyjnym kopia Visty jest taką hybrydą i z jakiego numeru seryjnego skorzystano podczas jego instalacji ( Microsoft przygotował listę numerów wykorzystywanych przez piratów ).

 

Jeśli frankenbuild stwierdzi, że dana kopia Visty jest piracka, system zostanie oznaczony jako nieoryginalny i użytkownik będzie miał 30 dni na jego zalegalizowanie. Po tym czasie system przełączy się w tryb ograniczonej funkcjonalności ( w którym użytkownik ma dostęp tylko do najbardziej podstawowych narzędzi i to nie dłużej niż przez godzinę ).

 

Przedstawiciele Microsoftu tłumaczą, że przygotowanie nowego systemu weryfikującego legalność systemu jest odpowiedzią na nasilenie się działań piratów, próbujących ominąć mechanizm aktywacyjny Windows Vista. W tej chwili dostępnych jest już kilka metod umożliwiających korzystanie z pirackich kopii następcy Windows XP - o jednej z nich pisaliśmy w tekście "Hakerzy rozpracowali antypiracki mechanizm Visty?"

 

[ Dodano: 30-08-2007, 08:37 ]

Mark Russinovich z Microsoftu przyznał, że w oprogramowaniu sieciowym systemu Windows Vista jest błąd, który sprawia, że podczas odtwarzania w systemie muzyki znacząco spada prędkość transferu danych w sieci lokalnej. Przedstawiciel koncernu zastrzegł jednak, iż problem ten dotyczy przede wszystkim komputerów wyposażonych w gigabitowe karty sieciowe.

Russinovich tłumaczy, iż przyczyną kłopotów jest nieprawidłowe działanie funkcji Visty, której zadaniem jest zapewnienie wysokiej jakości odtwarzanych multimediów - nawet, jeśli system jest w tym czasie poważnie obciążony. Problem został zasygnalizowany w ubiegłym tygodniu na kilku forach internetowych - internauci opisywali na nich przypadki gwałtownego zmniejszenia się prędkości przesyłania danych w sieciach lokalnych po włączeniu odtwarzacza audio ( np. Windows Media Playera, iTunesa czy RealPlayera ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.