Skocz do zawartości
Andrzej3

Od kiedy naczepa ciężarowa musi posiać nr.VIN

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej3

.... już się zakręciłem w tych przepisach ____ panowie,

-od kiedy normalna naczepa ciężarowa ma mieć numer VIN , ....

........ a od kiedy ciągnik rolniczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Dz U 32 §11 pkt 1.1

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w

sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz

tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie

wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla

zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu

wolnobieŜnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym

numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

od kiedy normalna naczepa ciężarowa ma mieć numer VIN

Od 1.01.1995r

 

a od kiedy ciągnik rolniczy

 

Ciągnik może nie posiadać nr VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej3

...niby tak ....... ale to dotyczy "pojazdu samochodowego", a naczepa nie jest takim pojazdem ______ i stąd problem czy to ma być VIN (17 znaków), czy może być np. numer 6-cyfrowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
...niby tak ....... ale to dotyczy "pojazdu samochodowego", a naczepa nie jest takim pojazdem

$%A czytajcie przepisy :!::!:

bo ręce o(d)padają

 

2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy
Przepis Uchylony, ale faktycznie VIN - dotyczy przyczep i naczep od 01.01.1995 r. pamiętam z kursu ,wynika to chyba o ile pamiętam z regulaminu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej3
2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy
Przepis Uchylony, ale faktycznie VIN - dotyczy przyczep i naczep od 01.01.1995 r. pamiętam z kursu ,wynika to chyba o ile pamiętam z regulaminu .

 

....nie, ten nie jest uchylony jest w ustępie 2 ..... uchylony jest ten o silniku ....

.... dobrze mnie naprowadziłeś :ok

... czyli naczepa musi mieć od 1 stycznia 1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Przepis Uchylony,

:?::?::?:

podaj kiedy i nr DzU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Przepis Uchylony

Mógłbym prosić o szczegóły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Mógłbym prosić o szczegóły?

 

Wycofuję się z tego uchylnego przepisu,jest zapis ust.2 ,czyli wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mimi

Jestem w posiadaniu pisma z MI z którego wynika że przyczepa nie musi posiadać numeru VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Możesz je zamieścić na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Jestem w posiadaniu pisma z MI z którego wynika że przyczepa nie musi posiadać numeru VIN.

a podpisał się pod tym ktokolwiek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mimi

Postaram się zamieścić to pismo. Podpisał się pod tym zastępca dyrektora Departamentu Transporu Drogowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej3

.... przydałoby się to pismo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Dz U 32

§ 11. 1.

... numeru identyfikacyjnego VIN niewymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocyklazarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazduwolnobieŜnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitymnumerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

Wszystko jest kwestia interpretacji. Ja uważam, że numeru VIN nie wymaga się w przyczepach przeznaczonych do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny, czyli w przyczepach rolniczych. Pozostałe przyczepy i naczepy zarejestrowane po 1 stycznia 1995r powinny posiadać numer VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luket
Ja uważam, że numeru VIN nie wymaga się w przyczepach przeznaczonych do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny, czyli w przyczepach rolniczych. Pozostałe przyczepy i naczepy zarejestrowane po 1 stycznia 1995r powinny posiadać numer VIN.
Też bym tak interpretował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eskape

w piśmie tym jest tak napisane żeby nic nie napisać :-) moim zdaniem błędny jest początek paragrafu 11.1 pojazd samochodowy wyposaża się : przyczepa/ naczepa nie jest pojazdem samochodowym i wynika z tego ze żaden pojazd nie będący samochodowym nie musi mieć nr VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Dz U 32 §11 pkt 1.1

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN)

[
b]
albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w

sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym,

[/b]
oraz

tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia;

 

VIN rozumiem ,ale numer nadwozia,podwozia musi mieć nawet z 80-tych lat. A te pismo w sprawie przyczep to jakiś żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eskape
VIN rozumiem ,ale numer nadwozia,podwozia musi mieć nawet z 80-tych lat. A te pismo w sprawie przyczep to jakiś żart.

ten co napisał to pismo pewnie go nie rozumie.

PoRD art 66 3a. Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeż art.

66a, cechy identyfikacyjne:

1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy...

to jest pewne a cała reszta w DU 32 to co najmniej dziwnie napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

$%A czytajcie przepisy :!::!:

bo ręce o(d)padają

 

2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy

Ci z MI muszą pierwsi przeczytać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Zwróćcie uwagę, że PoRD jest ustawą, a 32 Rozp. MI , wygląda na to że w MI nie poczytali dokładnie ustawy, nie po raz pierwszy zresztą ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej3

.... fajnie wyjaśnione .... tylko pisać do Ministerswa Infrastruktury :D , człowiekowi odrazu poprawia się humor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
fajnie wyjaśnione .... tylko pisać do Ministerswa Infrastruktury

 

Może lepiej tam pracować, to jeszcze oprucz dobrego humoru mozna mieć całkiem niezłą pensję (co prawda zamrożoną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Wniosek z tego taki oto na weekend : przyczepa, czyli również naczepa zarejestrowana po raz pierwszy po 31.12.1994r. Vin mieć MUSI tylko że niekoniecznie ,,, napijmy się za naszych twórców prawa ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.